...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Öztürk Pancarcı Şenliği’nde Hemşerileri İle Bir Araya Geldi

21 Temmuz 2017 - 762 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Başkan Öztürk Pancarcı Şenliği’nde Hemşerileri İle Bir Araya Geldi
Başkan Öztürk Pancarcı Şenliği’nde Hemşerileri İle Bir Araya Geldi

Başkan Öztürk Pancarcı Şenliği’nde Hemşerileri İle Bir Araya Geldi

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan  Öztürk İnegöl’de Düzenlenen Şavşatlılar Pancarcı Şenliği’nde Hemşerileri İle Bir Araya Geldi

İnegöl Şavşatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Domaniç Kocayayla piknik alanında geleneksel olarak düzenlenen 9. Şavşatlılar Pancarcı Şenliği’ne AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, İnegöl Kaymakamı Ali Akça, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Alı Rıza Altunel, dernek yöneticileri ve üyeleri ile çok sayıda Şavşatlı katıldı.

Domaniç Kocayayla şenlik alanında yarışmalar, akordeon, tulum, davul-zurna eşliğinde halaylar çekilmeye başlandı.

Adını 2 bin 500 rakımda yetişen Pancardan alan şenlik, namına uygun olarak 1500 rakımdaki Kocayayla piknik alanında yapıldı.

Şenliklerde konuşma yapan Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk: “Öncelikle hepinizi saygıyla selamlı-yorum. Bu güzel organizasyonda sıladan gurbete çok kıymetli hemşerilerimle, büyüklerimle birlikte olmanın onur ve mutluluğunu bizlere yaşattığı için başta İlçe Kaymakamımıza, kardeş belediyemiz İnegöl Belediyesi Başkanımıza, dernek başkanımıza ve yönetim kuruluna ve emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Festivaller; dostluk, birlik, heyecan ve eğlence demek. Bu vesileyle bugünde sizlerin sevincini paylaşmak ve sizlerle birlikte olmak amacıyla bugün burada olmaya gayret ettik. Sizlerle bugün burada bir araya gelmemize vesile olan özellikle İnegöl Şavşatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanımıza ve Yönetim Kurulu’na ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Herkesi sevgi ve muhabbetle selamlıyor  iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

Yapılan konuşmalar ardın

dan Pancarcı Şenliği oynanan halk oyunları ile devam etti.

 

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek