...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Öztürk İlklere İmza Atıyor

07 Mayıs 2016 - 1.790 kez okunmuş
Ana Sayfa » Öne Çıkanlar»Başkan Öztürk İlklere İmza Atıyor
Başkan Öztürk İlklere İmza Atıyor

Başkan Öztürk İlklere İmza Atıyor

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk Yaptığı Yeniliklere Bir Yenisini Daha Ekledi

Kültürel etkinliklerine hız kesmeden devam eden Şavşat Belediyesi bünyesinde Türk Halk Müziği Korosunu kurdu.

 6 Mayıs 2016 Cuma günü saat 19:30’da Şavşat Belediye Başkanlığı   Türk Halk Müziği Korosu “Bir Sevdadır Türküler” adı altında Green Valley Hotel’de bir konser verdi.


Sunuculuğunu Belediye Yazı İşleri Müdürü Filiz Özcan’ın yaptığı konser programına Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı ve eşi Esma Ambarcı, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk eşi Nurgül Öztürk, Ardahan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Erdoğan Çolak, İlçemiz Hakimi İbrahim Helvacı, CHP İl Genel Meclis Üyesi Ertan Turan, Belediye Meclis Üyeleri, Orman İşletme Müdür Yardımcısı Murat Durmuş, Özel İdare Müdürü İbrahim Altun, daire amirleri, Şavşat’ın Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Kör ve vatandaşlar katıldı.

Şavşat Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu İlk Konserini Verdi
Şavşat Belediye Başkanlığı Türk Halk Müziği Korosu’nun dinletisinden önce koro şefi Özgür Şahin tarafından mini konser verildi. Şahin sazıyla, sözüyle ve yorumuyla katılımcılara güzel bir gece yaşattı. Mini konserin ardından Türk Halk Müziği Korosu sahne aldı. Koroya bağlamada Cihangir Gülcan, Armağan Ekinci, elektro gitarda Barış Aydın, kavalda Özgür Genç, perküsyonda Volkan Çeliktaş, ney ve zurnada ise Serdar Dursun eşlik etti. Birbirinden güzel türkülerin yorumlanıp seslendirildiği gecede koro dinleyicileri mest etti.

Öğretmen Özgür Şahin’in şeflik ettiği Şavşat Belediyesi Türk Halk Müziği korosu; Ertuğrul Özcan, Safa Kök, Çağatay Atalay, Yalçın Akgül, Ümit Taşdemir, Öner Şahin, Barış Evbaşı, Hakan Altun, Halil İbrahim Çelik, Yalçın Kayadibi, Tuncay Demirci, Betül Yarar, Suzan Işık, Zuhal Temiz, Sibel Yazıcı, Gülay Yılmaz, Aysun Altun, Filiz Özcan, Özlem Aydın, Figen Yalanuz, Zeynep Ataş, Gamze Çalışkan, Ayten Demirci, Eda Kılıç ve Tülin Dursun’dan oluştu.

İki bölümden oluşan programın birinci bölümünde koro; Rumeli yöresine ait Muzaffer Sarısöz’den alınan “Bülbülüm altın kafeste”, İstanbul yöresine ait “Sendeki Kaşlar Bende de Olaydı”, Adana yöresine ait Aşık Ferrahi’den alınan “Ah Neyleyim Gönül Senin Elinden”, Harput yöresine ait Hafız Osman Özge’den alınan “Uy Uy Demeye Geldim”, Muğla yöresine ait Şerafettin Civelek’ten alınan “Deniz üstü Köpürür”, Ege yöresine ait ağıt “Ah Bir Ateş Ver”, Muğla yöresine ait Hasan Ali Dolandıran’dan alınan “Şu Köyceğiz Yolları” adlı eserleri seslendirirken koronun solistleri Tülin Dursun “Ah Şu Eller”, Yalçın Akgül “Güzelliğin On Par Etmez”, Hakan Altun “Ceylan Gözlerine Kurban Olduğum”, Çağatay Atalay ise “Ah Bir Ataş” adlı eserleri güzel yorumlarıyla seslendirdiler.

Başkan Öztürk “Belediye Olarak Kültürel ve Sosyal Alanlar da Hizmetlerimizi Devam Ettiriyoruz”
Konserin birinci bölümünün ardından Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk konser programıyla ilgili bir konuşma yaptı. Kültür ve sanat faaliyetleri adına her renkten müziğin, türkülerin Şavşatlılarla buluşması için uğraştıklarını belirterek; “Belediye olarak kültür sanat etkinliklerine önem veriyoruz. Değerli müzisyen kardeşlerimizi, koromuzu her ne kadar destekliyormuş gibi görünsekte, aslında onlar bizi destekliyor, onlar bize destek oluyorlar. Dolayısı ile Şavşat’a destek oluyorlar. Bundan dolayı hem belediye başkanı olarak hem de sizlerin adına, müzisyenlerimize teşekkür ediyorum. Belediye olarak kültürel ve sosyal alanlarda hizmetlerimizi devam ettiriyoruz. Koromuz da kültürel hizmetlerimizden etkinliklerimizden bir tanesi. Önceden beri özlemini çektiğimiz Şavşat Belediyemizin bünyesinde bir müzik korosu olsun isteğimiz arzumuz, verilen olumlu tepki sonucu yerini bulmuş oldu, bundan sora da inşallah bu tür faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Öztürk; “Siz değerli hemşerilerimizi müzik ziyafeti ile buluşturmaya devam edeceğiz. Katılımlarınızdan dolayı onurluyuz. Koromuzda başarılar diliyorum. Dedi.

Başkan Öztürk’ün konuşmasının ardından konser programının ikinci bölümü başladı. İkinci bölümde ise koro Maraş yöresine ait Aşık Mahsuni Şerif’ten alınan “Bana Yücelerden Seyreden Dilber, Pınarın Başında Testin Var imiş” ve Karadeniz eseri balıkçıların türküsü “Gemiciler Kalkalım Şu Yelkeni Takalım” türkülerini seslendirirken, koronun solistleri Suzan Işık Urfa Yöresine ait “İki Dağın Arasında Kalmışım”, Sibel Yazıcı Gümüşhane yöresine ait “Ey Gül Dalı”, Zuhal Temiz “Kapının Önünden Bir Atlı Geçti” Sefa Kök “Ayletme Beni”, Barış Evbaşı “Sevdadan Gelir” ve müzik öğretmeni Zeynep Ataş’ın Azerbeycan yöresine ait “Bu Gala Daşlı Gala” ve “Olmaz Olmaz”, Betül Yarar ise “Şafak Söktü Yine Sunam Uyanmaz” adlı türküleri seslendirdiler.

Programın sonuna doğru Şavşat Belediyesi Türk Halk Müziği Korosunun seslendirdiği türküler (Sarı Güzel, Ehlocan, Gelin Çıkma Kiraza) katılımcıları mutlu etti. Salonu dolduran müzik severler birbirinden güzel türküleri dinlerken duygulu anlar yaşadılar, türkülere zaman zaman eşlik etmeyi de ihmal etmediler.

Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı Geceyi Düzenleyenlere Teşekkür Etti
Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ve protokol tarafından koro üyelerine hediyeler takdim edildi. Hediyelerin takdiminin ardından Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı koro üyelerine teşekkür ederek kısa bir konuşma yaptı. Ambarcı, Müziğin evrensel olduğunu belirterek “Yüreğimize ve ruhumuza dokunan bu türküler sayesinde hayatımızın sıkıntılı taraflarından bir süreliğine de olsa uzaklaştık. Bu geceyi düzenleyen başta Şavşat Belediye Başkanlığına, koro üyelerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Öztürk “Festivallerimizi Koromuz Üyeleri ve Solistlerimizle Coşturacağız”
Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk hediye takdiminde yapmış olduğu konuşmada “Bu gecede salonda her kesimden her yaştan insan vardı. Toplumun kültür ve sanat faaliyetleriyle desteklenmesi gerektiğine inanan bir anlayışın temsilcisi olarak çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Hani her yıl derler ya “Bu yıl festivale hangi sanatçıyı getireceksiniz?” Bunun cevabı burada. Gördüğünüz gibi bu akşam gerek koro üyelerinin ve gerekse solistlerimizin seslendirdiği türküler hepimizin büyük beğenisini topladı. Bundan dolayı önümüzdeki festivallerin müzik programında bu arkadaşlarımız yer alacaktır. Ben koromuza ve siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Konserin sunucusu Filiz Özcan Başarılı Sunumuyla Tam Not Aldı

Konser programının sunuculuğunu yapan Şavşat Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürü Filiz Özcan, yaptığı sunumla katılımcılardan tam not alırken; başarılı sunumuyla yine yönetmenin bir sanat olduğunu hatırlattı.

Konsere Katılan Vatandaşlar Başkan Öztürk’e Teşekkür Etti
Gecenin sonunda vatandaşlar Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’e, koro üyelerine ve so-listlere teşekkür ederek “Bu ak-şam Şavşat Belediye Başkanlığı tarafından kurulan koro üyele-rinin ve solistlerin birbirinden güzel söyledikleri türküleri dinledik. Dinlerkende büyük keyif aldık. Bir akşamda olsa günün stresini attık. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz dediler.
Program, protokol üyelerinin ve katılımcıların hatıra fotoğraf çektirmesiyle son buldu.

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek