...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Nihat Acar’dan Şavşat Halkına Müjde..!

03 Ağustos 2020 - 146 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Başkan Nihat Acar’dan Şavşat Halkına Müjde..!
Başkan Nihat Acar’dan Şavşat Halkına Müjde..!

Şavşat Halkının Önemle Beklediği Doğalgaz Protokolü İmzalandı

Şavşat halkının önemle beklediği doğalgaz protokolü imzalandı. Cittaslow kriterlerine uygunluk son zamanlarda
kalorifer, odun kömür gibi yakıtlarla özellikle kış aylarında hava kirliliği oluşmakta ve bunun önüne geçmek için İlçe için doğalgazın çok önemli olduğu bir dönemde Şavşat Belediyesi ile doğalgaz yüklenici firma arasında protokol
imzalandı. İlçe halkı tarafından sevinçle karşılanan doğalgaz protokolü Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar ile doğalgaz hat çalışmalarını yapacak yüklenici firma Akmercan Artvin Doğalgaz Dağıtım Sanayi Ve Ticaret A.Ş. yetkilileri arasında protokol imzalandı. 

Şavşat Belediyesi’nde düzenlenen protokol imza törenine Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Akmercan Artvin Doğalgaz Dağıtım Sanayi Ve Ticaret A.Ş. yetkilileri katıldı. Protokol imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Nihat Acar inşallah önümüzde ki günlerde ilçemiz doğalgaza kavuşma noktasında önemli gelişmeler olacak şeklinde ifade etti.

BAŞKAN ACAR;
“İLK KAZMA
VURULACAK”

Şavşat’ın doğalgaza kavuşacağını belirten Belediye Başkanı Nihat Acar; “Gördüğümüz her eksiği düzeltmeye,
daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu nedenle gerçekleştirmeyi düşündüğümüz her projemizi hayata geçirme aşamasında şehrin geleceğini belirlemek için attığımız adımlar, devlet kurumları ile işbirliği ve uyum içinde yürüyor. Bizleri siyasi çekişmelerin içine çekmeye çalışanlara kulak tıkadık. Biz işimizi yapacağız, Şavşat’ımıza hizmet edeceğiz dedik ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürdük. İnsanız, elbette eksiğimiz olacak. Ulaşmakta geciktiğimiz yerler de olmuştur. Ancak şunu iyi bilmenizi isterim ki, hiçbir ayrım gözetmeden geleceğe yönelik proje ve hizmet üretmenin çabasında olduk. Bu çizgimizi bozmadık ve bundan sonra da bozmadan hizmet etmeye devam edeceğiz Bugüne kadar hiçbir sorun ile karşılaşmadık, yaptığımız her iş takdir edilmekte ve vatandaşlarımız çalışmalarımızdan memnun” dedi. Acar, “Doğalgaz başvurumuza olumlu cevap veren T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun yazısı üzerine Artvin ’de doğalgaz dağıtımında yetkili olan Akmercan Doğalgaz firması ile yazışmaları haziran ayı itibari ile tamamladık. Geçtiğimiz günlerde Akmercan Doğalgaz ve Karayolları Trabzon Bölge Müdürlüğü’nden gelen yetkililer ile birlikte etüt çalışmaları yapıldı. Bu yıl itibari ile doğalgaz bağlantı çalışmalarının başlayacağını ve belirlenen takvim doğrultusunda önümüzdeki yıllarda ilçemizin doğalgaz kullanımına başlayacağı müjdesini vererek, doğalgaz bağlantı çalışmalarının Kanalizasyon altyapı projesi ile birlikte yürüterek hava kirliliğinin çözümünü sağlayacağız ve daha ucuza ısınacağız” dedi. Acar, “Belediye olarak hazırlıklarımızı tamamladık. İnşallah ilçemizde bu yıl itibariyle doğalgaz faaliyetlerini başlatıyoruz. Doğalgaz ilçemize bir zaruriyettir. Çünkü Şavşat, Türkiye turizmine yeni bir cazibe merkezi, bölgemize yeni bir destinasyon merkezidir. Şavşat Sakin Şehir unvanlı Karadeniz Bölgesi iel Doğu Anadolu Bölgesi arasında bir dominant merkezidir. Şavşat tarihi değerleri kültürü ve doğal güzellikleri ile bütün dikkatleri üzerinde toplayan bir ilçedir. Doğalgaz konusunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi. Konuyla ilgili olarak vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirerek, “ Bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. İlçemizde yakıt paraları adeta can yakıyor. Bin  dolardan fazla para ödeyen vatandaşlarımız var. Bu da 7 Bin TL gibi büyük bir rakam yapıyor. 3-4 ay kış için bu para oldukça çok büyük rakam. En azından ne kadar kullanırsak onun parasını öderiz. Ayrıca bu yakıtlardan dolayı ilçede kış aylarında olmaması gerekirken çok büyük bir hava kirliliği oluyor. Böylesine havası su İle ve doğal güzellikleri ile ön planda olan bir ilçeye yakışmamaktadır. Bu hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanımız Nihat Acar’a ve ekibine ayrıca doğalgaz yüklenici firma yetkilileri çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz.” Dediler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek