...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Nihat Acar’dan Bilgilendirme Toplantısı

05 Eylül 2021 - 80 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Başkan Nihat Acar’dan Bilgilendirme Toplantısı
Başkan Nihat Acar’dan Bilgilendirme Toplantısı

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar; Yapılan Çalışmalar, Planlanan Yatırımlar ve Üst Yapı Sürecine Ait Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Yapılan Çalışmalar, Planlanan Yatırımlar Ve Üst Yapı Sürecine Ait Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi.

Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, CHP ilçe Başkanı İmran Kayaoğlu, Belediye Meclisi üyeleri, CHP yönetim Kurulu Üyeleri, Akmercan Artvin Doğalgaz Bölge Müdürü, yağmur suyu ve kanalizasyon yüklenici firma yetkilisi, belediye birim amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış konuşmasını yapan Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar: “Göreve gelirken sizlere sözünü verdiğimiz şeffaf belediyecilik örneği halka açık toplantımızı pandemi nedeniyle gecikmelide olsa bu gün gerçekleştiriyoruz. Bundan böyle, bugün yaptığımız halk günü toplantılarını yaparak sizlere yaptığımız çalışmaları ve gerçekleştirdiğimiz yatırımları anlatacak, görüş, öneri ve isteklerinizi dinleyeceğiz, sorularınızı meclis üyesi arkadaşlarım ile birlikte cevaplandıracağız.” Dedi.

“Önerileri Dinleyen ve Değerlendiren Bir Yönetim Anlayışı ile Çalışmaya Çaba Gösteriyoruz”

Acar, “Şavşat’ın ihtiyaçları doğrultusunda çalışmak, sorunları çözmek için bu göreve geldik. Her biri birbirinden özel ve değerli projelerimizi hep birlikte, el ele vererek sonuçlandıracağız. Önerileri dinleyen ve değerlendiren bir yönetim anlayışı ile çalışmaya çaba gösteriyoruz. İyi günde kötü günde birlikte yürüyecek daha çok yolumuz var. Hemşerilik ruhuyla çalışmaya devam edeceğiz. Meclis üyelerim ile birlikte aldığımız kararlar doğrultusun da Şavşat’ımızın bazı bölgelerinde hiç olmayan, hatta açıkta akan kanalizasyon ve yağmur suyu giderleri yapımı ile ekonomik ve temiz bir yakıt olan doğalgaz bağlantı çalışmalarını başlattık. Sizlerde biliyorsunuz ki alt yapı ve doğalgaz yatırımları çok zahmetli bir iştir. Her şeyin bir bedeli var elbette. Haklı olarak bu bedeli hep birlikte zahmetlerine katlanarak ödeyeceğiz. Tüm Şavşat gönüllüleri ile birlikte şantiye haline gelen Şavşat’ımızda yaptığımız çalışmalar sırasında caddelerimiz bozuluyor, toz oluşuyor, sular kesiliyor. Çalışmaları sizlerin mağduriyetini düşünerek elimizden geldiğince çok hızlı ve seri bir şekilde yaptırmaya çalışıyoruz. Bu süreçte vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı siz değerli hemşerilerimden ve gurbetten gelen tüm vatandaşlarımdan özür diliyorum.” Dedi.

“Hedefimiz Tüm Hemşerilerime Daha Yaşanabilir Bir Şavşat Hazırlamak”

Acar, “Çalışmaların tamamlanması ile birlikte bozulan yolların yapımına hemen başlayacağız. Üst yapının bir an önce tamamlanması için girişimleri-miz devam etmektedir. İnşallah daha güzel hizmetler ile bu süreçte mağdur olan vatandaşlarımızın karşısına alnımız açık çıkacağız. Hedefimiz tüm hemşerilerime daha yaşanabilir bir Şavşat hazırlamak ve hizmete sunmaktır. Siz hemşerilerimden bu süreçte biraz daha sabır diliyorum. Bugün değişimin, gelişimin gerekleri doğrultusunda, tüm hemşerilerimin ekonomik açıdan ihtiyacı olan doğalgaza kavuşmanın sevincini bir kez daha sizlerle paylaşıyorum. Şavşat’ ımıza hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Belediye Başkanı Nihat Acar konuşmasının son bölümünde, “Coğrafi şartlar gereği ihtiyaçların yoğun olduğu bir ilçede, belediyecilik adına yapılması gereken ne varsa, hizmet aşkımız ve sevdamızla koşuyoruz, koşturuyoruz. Hizmeti takdir eden ve destekleriyle her zaman yanımızda yer alarak şevk ve heyecanımızı artıran tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Makamların geçici, hizmetlerin kalıcı olduğu gerçeğinden hareketle, günü kurtarmaya değil, ilçemizin yarınlarını inşa etmeye çalışıyoruz. Halka rağmen değil, halkla birlikte yönetim anlayışıyla istişareye dayalı, katılımcı ve şeffaf bir yönetim sergiliyoruz. Artvin’in en gözde ve marka ilçesi olan Şavşat’ımızın ihtiyacı olan yatırımları hayata geçirdiğimiz bu süreçte, yatırımlarımıza desteğini ilgisini ve samimiyetini esirgemeyen tüm hemşerilerime ve halk toplantımızı onurlandıran sizlere, paydaş kurumlarımıza ve bütün çalışmalara özveriyle katılan Meclis Üyelerimize ve Belediye emektarlarına hepinizin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Acar’ın konuşmasının ardından Belediye Yazı İşleri Müdürü Filiz Özcan, Belediye tarafından yapılan çalışmalara ait sunum yaptı. Akmercan Doğalgaz Bölge Müdürü Akif Gümüşçıbık ve alt yapı çalışmaları yüklenici firma yetkilisi alt yapı çalışmalarının süreci hakkında bilgilendirme yapmasının ardından toplantı soru ve cevaplarla sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek