...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Mehmet Kocatepe’den Mantar Üreticilerine Destek

30 Kasım 2017 - 586 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Başkan Mehmet Kocatepe’den Mantar Üreticilerine Destek
Başkan Mehmet Kocatepe’den Mantar Üreticilerine Destek

Başkan Mehmet Kocatepe’den Mantar Üreticilerine Destek

Şavşatlı Mantar Üreticilerinden Nevin Güner’in Tanıtım Maksadıyla İstiridye Mantarından Yaptığı Kavurmalı, Yumurtalı, Kaşarlı ve Domatesli Mantarı Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin Beğenisine Sundu

Şavşatlı mantar üreticilerinden Nevin Güner’in tanıtmak amacıyla İstiridye Mantarından kavurmalı yumurtalı, kaşarlı ve domatesli mantarı Belediye Başkanı MEhmet Kocatepe’nin beğenisine sundu.

Tarım il Müdürü Dursun Okur, Şavşat Belediye Başkanı yardımcısı Özcan Arslan ve Şavşatlı mantar üreticilerinden Nevin Güner, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi makamına ziyaret ederek istiridye mantarı hakkında bilgi verdi. Mantar üreticisi Nevin Güner aynı tavada yaptığı yumurtalı, kavurmalı, kaşarlı ve domatesli olmak üzere 4 çeşit mantar yemeğini Başkan Kocatepe’nin beğenisine sundu.

Artvin Belediye Başkanı Melunet Kocatepe, İstiridye mantarının Artvin ekonomisine katkı bulunacağını belirterek mantar üreticilerine destek olmak amacıyla belediyenin sosyal tesislerinde kullanılacağını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:”Artvin’imizin ekonomik değeri olan yeni ürünü. Türkiye de pazar sorunu olan ender ürün !erden biri şehrim iz adına ve ülkemiz adına sevin-dirici bir çalışına. Bu üretim ve pazarlama noktasında ufak bir çaba ile köylerde çok ciddi bir gelir kaynağı olur. Etin yerine tutacak en önemli gıda maddesi üstelik sebzegillerden kabul ediliyor. Bu özel ürünün Artvin Mutfağımıza kazandırılması için belediyemizin sosyal tesisi olan Artvin Sofrasına talimat verdim, istiridye mantarı için ürün çalışması yapacaklar özel bir isimde vererek bu lezzeti marka değer haline getirelim.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek