...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1754 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Şavşat’ta Karşılandı

03 Mayıs 2018 - 1.480 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Şavşat’ta Karşılandı
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Şavşat’ta Karşılandı

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Şavşat’ta Karşılandı

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Şavşat’ın Doğal Güzellikleri Karşısında Büyülendi

Artvin ve bazı ilçelerinde çeşitli programlara katılmak için Ardahan üzerinden Artvin’e gidecek olan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ilçemize uğradı.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Vali Ömer Doğanay, Kaymakam Emre Yalçın, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Etemşah Coşkun, Ak Parti eski İl Başkanı Erkan Balta ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Şavşat evinde bir süre dinlenen Fikri Işık Şavşat’ın doğal güzellikleri karşısında büyülendi. Işık; “Burada in-san yaşlanmaz. Çok güzel bir yerde yaşıyorsunuz. Bu güzellikleri iyi tanıtmamız lazım.” dedi.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve beraberindekilere Şavşat evinde çeşitli doğal yiyecek ve içecekler ikram edildi. Burada vatandaşlarla da bir süre sohbet eden Işık daha sonra Artvin’e hareket etti.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Artvin’de

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Çeşitli programlara katılmak üzere Artvin’e gelen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Artvin Valiliğini ziyaret etti.

Artvin Valisi Ömer Doğanay’ Başbakan Yardımcısı Işık’ı Valilik önünde karşıladı. Başbakan Yardımcısı Işık için hazırlanan karşılama töreni kapsamında burada Artvin Halkoyunları ekini bir gösteri sundu.

Daha sonra Artvin Valiliğine geçerek burada şeref defterini imzalayan Işık, valilik makamında Vali Ömer Doğanay ile de bir süre görüştü.

Burada Doğanay, Başbakan Yardımcısı lşık’a Artvin’e dair bilgiler verdi.

Işık, burada yaptığı konuşmada, Artvin’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Işık, Artvin’e yabancı olmadığını aktararak, “Artvin, benim hiç yabancı olmadığım bir il. Daha önce teşkilat görevim nedeniyle defalarca gelip gittiğim ve değişimine de şahit olduğum bir il. Fevkalade önemli gelişmeleri bugün görmekten memnuniyet duydum. Artvin’i ilk gördüğümde bende uyanan intiba, dünyada bu kadar güzel yer herhalde çok azdır.

Arkadaşlara da ifade etmiştim, herhalde cennetten sonra ki en pahalı yer de burasıdır. Bir taraftan çok yalçın bir tabiat, diğer taraftan Allah’ın tüm güzellikleri bir arada verdiği muhteşem şehir.” ifadesini kullandı.

Işık, “Artvin’in sorunlarına ne kadar yoğunlaşsak azdır. iktidarımız döneminde Artvin’in 40-50 senedir belki de daha da fazla zamandır hayal ettiği ama bir türlü hiçbir iktidarın göze alamadığı Cankurtaran Tüneli’nin geçen mart ayından itibaren açılmış olması aslında Artvin’in bundan sonra turizmde cazibe merkezi haline gelmesinde çok ama çok önemli aşamayı kaydetti. Bu kadar güzelliğin bir arada bulunduğu başka bir şehir yok. Bu kadar değerin nimete dönüştürülmesi, bunlardan Artvin halkının daha fazla faydalanması için yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Artvin, Türkiye’nin enerji ihtiyacını karşılayan Çoruh Vadisi’nde pek çok barajın peş peşe inci gibi dizildiği bir şehrimiz. Bundan dolayı oluşan ekonomik değerin de Artvin’de insanlarımızın daha müreffeh ve iyi şartlarda yaşaması için özellikle çok önemli bir unsur olduğunu düşünüyorum.”

Işık, Artvin’de bugüne kadar yapılan çalışmalar ve bundan sonra yapılması gereken çalışmaları değerlendireceklerin ide belirterek, Ankara’da bu konuların takibiyle ilgili üzerine düşeni yapacağını bildirdi.

Ziyaret sonrasında Vali Doğanay, Başbakan Yardımcısı Fikri lşık’a motiflerle süslenmiş bakır tepsi hediye etti.

Işık, valilik çıkışında İnönü Caddesi üzerindeki esnafı da ziyaret ederek, hayırlı işler temennisinde bulundu.

Başbakan Yardımcısı Işık, daha sonra Artvin Belediyesine geçerek, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile bir araya geldi.

Başbakan Yardımcısı Işık, Artvin’deki programlarının ardından Artvin Belediyesi Marina Sosyal Tesislerinde incelemelerde bulunduktan sonra kentten ayrıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek