...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de

17 Mart 2017 - 1.253 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de
Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de

Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de

Başbakan Binali Yıldırım, Artvin Halkı İle 16 Nisan Referandumu İçin Gerçekleştirilen Büyük Mitingde Buluştu

Artvinlilerin soğuk ve yağışlı havaya rağmen katıldığı mitingde Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan’da Artvin’in tercihinin ‘Evet’ olması için Artvin halkından söz aldı. Başbakan Yıldırım, mitinge katılan Artvinlilere de birçok müjde verdi.

Bakan Çelik, Genel Baş- kan Yardımcısı Gül ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, hemşerileri ile buluştu

Başbakan Binali Yıldırım’ın mitingi öncesinde Artvin’de çok çeşitli hazırlıklar gerçekleştirildi. Tüm ilçelerden binlerce kişi Artvin’de ki mitinge akın ederlerken, mitinge birçok önemli sima da katıldı. Artvin’ in siyasetteki önemli isimlerin-den Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül’de miting için Artvin’e gelen isimler arasında yer aldılar. Bakan Çelik, Baş-kan Topbaş ve Genel Başkan Yardımcısı Gül, miting öncesin de Artvinli hemşerileri ile hasret giderdiler ve kucaklaştılar. Üç isme de Artvin’in ilgisi yoğun oldu.

Başbakan Binali Yıldırım’ın helikopterinin Artvin semalarından görünmesinin ardından mitingde konuşmalar başladı. Başbakan Yıldırım’ı bekleyen kalabalığa ilk olarak AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta seslendi. Mitinge katılan coşkulu kalabalığa seslenen Av. Erkan Balta, Türkiye’nin geleceği için bu kutlu yürüyüş-te yanlarında olan Artvinlilere teşekkür etti.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’de coşkulu kalabalığa seslenerek son yerel se-çimlerden sonra Artvin’de ne kadar büyük bir değişimin yaşandığına dikkat çekerek, 16 Nisan’dan sonra da ülkemizin çok daha fazla büyüyeceğini ve gelişeceğini söyledi. AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ise 16 Nisan’da ülkemizde bir rejim değişikliği olmayacağını sadece ve sadece sistemin değişeceğini ifade ederek Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ülkede her zaman siyasi bir istikrar ortamının olacağına vurgu yaptı.

Artvinli İsimler Artvin Halkından Söz Aldılar

Mitinge katılmak üzere Artvin’e gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’de sırasıyla birer kısa konuşma yaparak Artvin’in ve Türkiye’nin geleceği için 16 Nisan’da ‘Evet’ oyu istediklerini söylediler. Bu üç isimde Artvinli olduklarını ve kendilerini Başbakan Binali Yıldırım’a ve Cumhur-başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a asla mahcup etmeyeceklerini bildiklerini belirterek bu sefer Artvin halkının önceki seçimlerden çok daha büyük bir oy ile desteklemeleri için söz aldılar.

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni halka Anlattı

Artvin Milli İrade Meydanı’nda on bini aşkın Artvinli’nin beklediği an gelmişti. Başbakan Binali Yıldırım’ın kürsüye çıkması ile coşku daha da büyüdü. Başbakan Binali Yıldırım, konuşmasına sloganlar nedeniyle uzun süre başlayamazken, Başbakan Binali Yıldırım konuşmasına Atabarı’nın sözlerini okuyarak başladı. Artvin’in bu sefer bir başka olduğunu belirten Yıldırım, Artvin halkı ile sohbet eder nitelikte konuşarak onlardan ‘Evet’ sözü aldı. Başbakan Binali Yıldırım konuşmasının başlangıcında; “Artvin bugün Kafkasör olmuş adeta kabına sığmıyor. Bugün Artvin Çoruh olmuş, yatağına sığmıyor. Maşallah bu coşkunuzu ve heyecanınızı, kardeşliğimizi ve birliğimizi rabbim muhafaza eylesin. Artvinli kardeşlerimizi muhafaza eylesin. ” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini Artvinlilere anlatan Binali Yıldırım; “ Ülke ve millet olarak son derece tarihi günden geçiyoruz. Ülkemize yeni çığır açacak bir değişime bayrak açıyoruz. Şu coşkuya bak, bu sevgi yağış dinlemiyor. Bu sevgi yürektedir, kalptedir. Milletimizin refahını ve huzurunu arttıracak bir değişimin arifesindeyiz. 16 Nisan bu büyük değişim ve reformun tarihi olacak. Biz siyasiler olarak AK Parti ve MHP olarak mecliste bu değişikliği yaptık. Üzerimize düşen görevi tamamladık. Şimdi son sözü söyleyecek sizsiniz. Mühür elinizde son sözü sizler söyleyeceksiniz. 16 Nisan’da mührü beyaz alana Evet’e basacağız. Çünkü Artvin her zaman değişiminden yana olmuştur. Artvin her zaman büyük Türkiye sevdasının arkasında olmuştur. Türkiye’de ilk çok partili siyaset 1950’de merhum Adnan Menderes ile başladı. O günden bu yana tam 67 yıl geçti. Pekiyi bu 67 yılda Türkiye’ de ne olmuş, başka memleketlerde ne olmuş, bir bakalım.

ABD’de 17 hükümet değişmiş. İngiltere 17 hükümet, Almanya’da 17, Fransa’da 11 hükümet. Diğer ülkelerde 4.5, 5 yıl da bir hükümet kuruluyor. Türkiye’de ise 17 ayda bir hükümet kuruluyor. 17 ayda bir kurulan hükümet ile ne yapabilirsiniz? Ancak tebrikleri kabul eder, brifingler alırsınız, sonra valizinizi toplarsınız.

Böyle bir ortamda büyüme olmuyor. İstikrar yok, ekonomi büyümüyor. Refah artmıyor. Sorunlarımız torunlara havale edilmeye devam ediyor. Şuanda AK Parti iktidarda. 14 yıldır sizin desteğiniz ile yetkiyi bize verdiniz, biz Türkiye’yi yönetiyoruz.  14 yılda bir Türkiye’ye 3 Türkiye daha kattık. 26 Havalimanı vardı 56’ya çıkardık. Hızlı tren hayalini gerçeğe dönüştürdük. Avrasya Tüneli ile denizin altından arabaları geçirdik. Biz Fatih’in torunlarıyız. Fatih 21 yaşında iken gemileri karadan indirdi, onun torunları biz trenleri de arabaları da denizin altından geçirdik. Size de bize de bu yakışır. Kılıçdaroğlu diyor ki 21 yaşında milletvekili olur mu, diyor. 21 yaşında İstanbul fethediliyor da şimdi vekilliği mi çok görüyorsun. O beğenmediğin gençler Çanakkale’de neler yaptılar? 15 Temmuz’da o beğenmediğin gençler hain darbe girişiminin karşısında canları pahasına durdular. Sen ister o beğenmediğin gençlere ister güven ister güvenme biz sonuna kadar güveniyoruz.

Şimdi Türkiye zayıf hükümetler döneminde ortalama son 60 yılda yüzde 4 büyüdü. Eğer tek başına iktidar olsaydı, Ak Parti gibi güçlü bir iktidar olsa idi büyüme yüzde 6’nın üzerinde olacaktı. Hatırlayın Ahmet Necdet Sezer ile Rahmetli Ecevit birbirleriyle anlaşamadılar, bir anayasa kitabı fırlatıldı ve Türkiye’de olanlar oldu. Bir gecede 21 banka battı. Yetmedi faizler yüzde 7.500’e çıktı. 46,5 milyar dolar uçtu gitti. 14 yıl boyunca memleketin ihtiyacı olan işleri yaptık hem de onlardan devraldığımız borçları ödedik. 192 Milyar dolar borç ödedik. Böyle bir borç olmasaydı biliyor musunuz? 315 tane Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapılacaktı. Artvin’den Ardahan’a, oradan da Erzurum’a 10 tane tünel yapılırdı. Yazık değil mi? ” şeklinde konuştu.

Güçlü Hükümet Var Çünkü Arkasında Millet Var

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin 14 yıllık AK Parti iktidarı döneminde 3 kat daha fazla büyüdüğüne dikkat çekerken, bunun sebebinin ise güçlü iktidardan geçtiğini, güçlü iktidarın ise milletten destek aldığını söyledi. Yıldırım konuşmasının bu bölümünde; “ Bugün 2002’de Türkiye’de faiz olanları yüzde 69 şimdi 8 civarlarında gidiyor. Görüyorsunuz iktidar ne anlama geliyor. Büyüme, yollar, köprüler, gençlere iş. Güçlü hükümetlerin farkı bu. Güçlü bir hükümet var. Arkasında siz varsınız. Güçlü hükümet var çünkü ar-kasında millet var.

Diyoruz ki şimdi bunu sürekli hale getirelim. Yani şansa bırak-mayalım. Bu yüzden hükümet sistemini değiştirmek istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi geliyor.2019’da önünüze iki sandık gelecek. Birinci sandıkta Cumhurbaşkanını seçeceksiniz, ikincide ise milletvekillerini seçeceksiniz. Sandıklar açılınca 5 yıllığına bu ülkeyi kimin yöneteceği belli olacak çünkü siz karar vereceksiniz.

İstiyoruz ki bizim çektiğimiz çileleri çocuklarımız ve torunlarımız çekmesin. Türkiye’de sürekli istikrar ve güçlü hükümet için 18 maddelik bu değişiklikleri getiriyoruz. Bu değişiklik artık Türkiye’de seçimden seçime tek başına iktidar çıkaracak. Her seferinde tek başına iktidar olacak. Çok partili bir iktidar olmayacak. Sandıktan milletin oyları ile iktidar çıkacak 5 yıllığına. Beğeniyorsanız beş yıl sonra bir daha seçersiniz beğenmez iseniz haydi güle güle. Yetki de sizde olacak. Milletten gücünü almayan hiçbir hareket bu ülkeye istikamet veremeyecek. FETÖ’lar, çeteler, bu ülkede ülkenin kaderiyle oynayamayacak.

Çiftçi, işçi, genç yaşlı, kadın erkek büyüyen ekonomiden payını alacak. Herkes kararını daha uzun vadeli verecek. Yatırımlar ve üretim daha çok artacak. Daha fazla istihdam olacak. Bu ülke terör ile mücadelede güç kazanacak. PKK Bölücü terör örgütü diyor ki ‘Aman hayır çıkması için gece gündüz çalışın, sakın ha evet çıkmasın.” FETÖ’da gece gündüz çalışıyorlar. Ne yaparsanız yapın, evet çıkacak.

Bu yeni hükümet sistemi ile ilgili olarak milletin kafasını karıştırmaya çalışanlar var. Yalan yanlış söyleyenler var. Efendim, tek adam rejimi kurulacak. Evet, tek adam. İki tane mi Cumhurbaşkanı seçelim Kılıçdaroğlu, senin hatrına. İki vali, iki belediye başkanı mı seçelim. Bu günlerde HDP ile fazla haşir neşir oluyorlar ya o yüzden eş başkanlığı istiyorlar. Evet, tek adam olacak ama patron millet olacak. Görevi vereceksiniz, yapınca devam edeceksin, yapmayınca yol verecek-siniz. ” dedi.

Seçim Olan Yerde Diktatörlük Olmaz

Referandum öncesinde ülkemizin bu büyük değişiminin öncesinde ‘ha-yır’ için çalışan kesimlerin halka yalanlar söylediğine dikkat çeken Binali Yıldırım; “ Seçim olan yerde diktatörlük olmaz. Efendim diyorlar ki Erdo-ğan için yapılıyormuş. Bu sistem Tayyip Erdoğan için değil her doğan için. Meclisi seçtik, Cumhurbaşkanını seçtik. Cumhurbaşkanı hükümet işleri yapacak, meclis denetleyecek, kanun çıkaracak. Şimdi meclisin işine hükümette karışıyor, meclisin işine hükümette karışıyor. Sonra karışıyor.

Yargı daha bağımsız ve tarafsız olacak. Siz değil misiniz yargı bağım-sız olsun diyen. Niye karşı duruyorsunuz.

Bunlar Hayatı Boyunca İstemezük Tayfası Olmuşlar

ABD’de tek adam mı var. Fransa’da mı var. Tek adam rejimi CHP’de var. Defalarca seçim kaybedip koltuğunu bırakmıyorsa işte orada tek adamlık vardır.

Birde diyorlar ki rejim değişecek. Ya nereden çıktı. Kurtuluş savaşını dedelerimiz yaptı mı? Sonra Cumhuriyeti kurdular mı? Onlar bize emanet etti, bizde çocuklarımıza emanet edeceğiz. Cumhuriyet 1923’te kuruldu ve asla değişmeyecektir. Eğer değişirse karşısında sizleri, Artvinlileri en başta bulacaktır.

Bu parlamenter sisteminden Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiştir. Bu sistemde başbakanlık ile Cumhurbaşkanlığı birleşiyor. Çünkü mevcut durumda ikisinde de çok yetki var. Yetki paylaşılınca yönetmek zorlaşıyor. Bir işi beş kişi yaparsa o işten hayır çıkmaz. Hayırdan hayır zaten çıkmaz. Evet’te fayda vardır.

Kimin ne yapacağının belli olması lazım. Yetkiyi ve işi kime verdiğinizi baştan bileceksiniz. Bu sistem onu getiriyor.

Bir başka yalan ise hakimler ve savcılar cumhurbaşkanı tarafından atanacak. Pekiyi Cumhurbaşkanını kim seçiyor? Millet seçiyor, millet. Milletin seçtiğine güvenmeyecen de memurun atadığına mı güveneceksin. Şimdiye kadar meclis hiçbir hakim ve savcıyı atayamıyordu. Şimdi meclis atayacak. Meclis milletin egemenliğini temsil ediyor. Milletin seçtiğinde sorun olmaz.

Bu gelen sistemde meclisin fes etme gibi bir şey yok. Külliyen yalan söylüyorlar. Meclisin yenilenmesi yetkisi var. Aynı hak hem cumhurbaşkanında hem de mecliste var. Meclis yenileme kararı alır ise Cumhurbaşkanı da seçime otomatik olarak gidi-yor. Cumhurbaşkanı seçim kararı alır ise otomatik olarak meclis seçime gidiyor. İkisi de aynı tarihte olacak. Zırt bırt seçim olmayacak. Milletin işi gücü yok sürekli seçimle uğraşıyor. Millet seçimle mi geçimle mi uğraşacak.

Bunlar boş konuşuyorlar. Belli ki bunlar bu değişiklikleri bile okumamışlar. Hayır diyorlar ama neye hayır dediklerini bilmiyorlar. Kılıçdaroğlu ne diyor, ‘Şimdi Cumhurbaşkanlığı sistemine geçilince Başbakan farklı olur ise ne olacak?’ diyor. Gerçekten güzel anlatıyor. Adam okumamış ama güzel anlatıyor. Bizim o kadar anlatamadığımızı Kılıçdaroğlu bir cümle ile anlattı. Şimdi ona düşen bu kadar işten sonra kararını değiştirip evet demesidir. Geçen sefer sandığı bulamadı, oyda kullanamadı. Doğru.

Sevgili Artvinliler Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine kimin karşı ve hayır dediğine çok dikkatli bakmanızı istiyorum. CHP yöneticileri, HDP yöneticileri, PKK, FETÖ hayır diyor. Kandilden açıklama geliyor ‘Evet çıkarsa biz biteriz’. Bu ne demektir. Bunun karşısında Evet demek bu ülkeyi seven herkesin görevidir.

Ben CHP’ye gönül vermiş, MHP’ ye gönül vermiş ki MHP evet kararı aldı, Saadet Partisi’ne ve diğer partilere gönül vermiş tüm vatandaşlarımızın destek vermesini istiyorum. Vatandaşlarımız kendi gelecekleri, torunlarının gelecekleri için doğru kararı vereceklerdir. 16 Nisan’da büyük bir çoğunlukla bu sistem evet ile harekete geçecektir.

Birde kim karşı çıkıyor. Avrupa karşı çıkıyor Avrupa. Sen kendi işine bak.

Hollanda çıkmış bakanımızı içeri-ye almıyor. Ona destek veren vatandaşlarımızın üzerine itlerini sunuyor. İşte bunlar bizim için önemli bir sebeptir. Bunlar karşı çıkıyor ve Avrupa karşı çıkıyor ise demek ki biz doğru bir iş yapıyoruz. Doğru yoldayız. Bunun için 16 Nisan’da kararımız evettir.

Buradan Avrupa’yı uyarıyoruz.  İslam düşmanlığı ve ırkçılık yapılıyor. Irkçı partililere çok destek veriliyor. Şuan Avrupa’nın başı Müslüman düşmanı, ırkçı siyasetin yükselmesi ile beladadır.

En son Fransa’da işyerlerinde baş-örtüsü takmak yasaklandı. 28 Şubatta olduğu gibi. Biz 28 Şubatta kaldırdık, kaldırdık, ama şimdi onlar başladılar. Türkiye’de hayat kalitesi arttı ama şimdi orada engellemeler başladı. İnsanların özgürlüklerini engelliyorlar. Bugün Hollanda’da ne kadar methettikleri, övdükleri ne kadar değerler var ise hepsi ayaklar altına alındılar. Biz bunları Bosna’daki katliamdan belli. Bunlar Mısır’da seçilmiş Cumhurbaşkanını alaşağı edenlerin yanında oldular. 15 Temmuz’da sus pus oldular. Seslerini çıkaramadılar. Bunların iki-yüzlülükleri bir sanat haline gelmiş. Almanya’ya, Hollanda’ya hayır diyenler istediği gibi gidecek, FETÖ’nün ve PKK’nın yandaşları istediği gibi gidecek, sonra çıkıp bu ülkeyi seven, ülkesi için ölenleri o ülkeye sokmayacan, konuşturmayacan.

Ne yaparsanız yapın bu çirkinliklerin bedelini ödeyecekler. 16 Nisan büyük gün. Soğukkanlı olacağız, sakin olacağız, aklımız ile yürüyeceğiz ama yapılan hukuksuzlukları onların yanına kar bırakmayacağız.

Terör örgütleri ve Avrupa ülkeleri Türkiye’nin güçlenmesini istemiyorlar. Rahatsız oluyorlar. 16 Nisan’da büyük Türkiye’ye hep birlikte inşa edeceğiz. Demokrasi daha da gelişecek. Ekonomi daha da büyüyecek. Yeni yollar, köprüler, tüneller inşa edeceğiz. Evel Allah ülkemizi 2023’e, 2053 ’e taşıyacak o büyük projeleri harekete geçireceğiz.

Hep birlikte Türkiye olacağız. İri olacağız, diri olacağız. Bu bir referandumdur. Bu bir Türkiye meselesidir. Tüm partililer giderek parti için değil Türkiye’nin geleceği için oy verecek. 16 Nisan geleceğimiz için önemli bir gündür. Gençlerimiz, çocuklarımız için önemli bir gündür. 80 milyon için aydınlık bir Türkiye için kararını verecektir. Onun için önemli bir kararı doğru vermeliyiz. Kararımız Evet olmalı. ” şeklinde konuştu.

Başbakan Yıldırım’dan Artvin’e Müjdeler

Konuşmasının son bölümünde Artvin halkına müjdelerini açıklayan Başbakan Binali Yıldırım; “ Birazda Artvin’i konuşalım, Artvin’e ne müjdelerimiz var, birazda onu konuşalım.

Güzel Artvin’imizin güzel insanları. 15.yılında ülkemizi karanlıktan aydınlığa sizin desteğiniz ile. Yüksek faizi, yüksek enflasyonu aşağıya indir-dik. Bugün Dünya’da 16.cı, Avrupa’da 6.cı büyük ekonomi olduk. Batı ile Doğuyu ayırmadık. Her ilçeye, ile, köye aynı hizmeti götürdük. Artvin’de sadece devlet olarak 15 katrilyonunun üzerinde yatırım yaptık. 600 yeni derslik inşaa ettik. Okullarımıza bilgisayar sınıfları gönderdik. 4 Bin tablet öğrencilere dağıttık. 312 konut, 23 spor tesisi yaptık. 2007’de Artvin Çoruh Üniversitesi’ni kurduk mu? Bugün 10 bin öğrencisi var mı?

Borçka Devlet Hastanesi bu yıl bitiyor. Hatila vadisinde 6.5 kilometre yolu parke ile kapladık ve cam teraslar yaptık. Sınıfında Dünya’nın 6.büyük barajı olan Deriner barajını yapıp hizmete aldık. Bugüne kadar devlete millete 1.3 milyarlık katkı sağladık. 253 metre yüksekliğinde Türkiye’nin en yüksek barajını yapıyoruz. Yusufelinin yeni yerini değiştiriyoruz. İlçeyi aldık bir başka yere taşıyoruz. Bu baraj Dünya’nın 3.en yüksek barajı.

2002’de Artvin’de 22 kilometre bölünmüş yol vardı. Bugün 45 kilometreye çıktı. Artvin Rize arası 87 kilometrelik yolu tamamladık. Hopa-Borçka arasında Türkiye’nin en uzun tünelini tamamladık. O tünelin dili olsa da anlatsa ne kadar hayatlar orada kayboldu. Her biri 5 bin 500 metre olan tünel ile yollar kısaldı. Artvinli kardeşlerimiz buzlu yollarda rahatlıkla seyredecekler. 10 yerde yol çalışmamız devam ediyoruz. Hopa’ya balıkçı barınağı yaptık. Arhavi’ye sanayi yapıyoruz. Üniversiten şehir merkezine İstanbul belediyesinin katkıları ile teleferik yapıyoruz. O sizin hemşeriniz ona bir görev daha veriyoruz. Diyoruz ki deniz uçakları ile Trabzon’ dan, Samsun’dan, İstanbul’dan yolcu taşıyalım, diyoruz. Kadir Başkanın memleketine büyük hizmetler yaptı bunu da yapacağız. Tarım Bakanından 3-4 tane bu barajlara gezinti teknesi getirelim. Faruk Bey’de buraya taka getirecek. Bedava canım, bedava. Parayla herkesten alırız. Yıllık 3 milyon kapasiteli Artvin-Rize havalimanını yapıyoruz. Denizin içine yapıyoruz. Avrupa’da yok. Türkiye böyle bir memleket.

Bu millet için ne lazım ise onu yaparız. Artvin’in daha önemli bir şeyini söylüyorum. Artvin’in ulaşımını ve ekonomisini daha da büyütecek Sahara tünelini yapıyoruz. 11 kilometre. Buradan Ardahan’a, oradan isterseniz Karsa, Erzurum’a, oradan isterseniz Erzincan’a gideceksin. Bu tüneli yapınca Ardahan-Şavşat arası 1.5 saatten 20 dakikaya düşecek. Güzel değil mi? Mevcutta 49 kilometre olan yol 15 kilometre düşecek ve 34 kilometre olacak.

Hiç merak etmeyin son müjde Artvin’e doğalgaz geliyor. 27 Mart’ta ihale yapılıyor. Artvin’e helal olsun. Şimdi bütün bunları kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Sizler her şeyin en iyisine ve güzeline layıksınız.

Şimdi geldik sözün sonuna. Şimdi sizden bir söz istiyorum. 16 Nisan’a 32 gün kaldı. Sayılı gün kolay geçer. Kapı kapı dolaşacağız değil mi? Evet için çalışacak mıyız? Artvin 16 Nisan ’a hazır mı? Kapı kapı, köy köy, yayla yayla dolaşacak mısınız? 16 Nisan’da evet demeye hazır mısınız? Gücümüz millet kararımız Evet mi? Yükselişe, dirilişe, değişime evet mi? Allah yar ve yardımcınız olsun. Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Allah’a emanet ediyorum. ” diyerek konuşmasını tamamladı.

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasını bu sözlerle tamamlarken, coş-kulu kalabalık Yıldırım’ın gidişine rağmen miting alanını terk etmedi ve uzun süre coşkuyu sürdürdü.

Başbakan Binali Yıldırım, Artvin’ den helikopter ile Gürcistan’a gitti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek