...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Hizmete Alacağı Eserlerden Artvin’de Payını Alacak

22 Aralık 2015 - 699 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Hizmete Alacağı Eserlerden Artvin’de Payını Alacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Hizmete Alacağı Eserlerden Artvin’de Payını Alacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Hizmete Alacağı Eserlerden Artvin’de Payını Alacak

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın ülke genelinde tamamlayıp hizmete alacağı 2,4 milyar lira yatırım bedelli olan 175 eserlerin içerisinden Artvin’de payını alacak.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı bir gelenek haline getirdiği toplu açılış merasimlerine bu yıl da devam ediyor. Bu çerçevede Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde yapımı tamamlanan, 2,4 milyar lira yatırım bedelli 175 eser hizmete alınacak. 23 Aralık Çarşamba günü Ankara’da Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından toplu olarak hizmete alınacak eserlerden Artvin de payını alacak.

Ülkenin geleceğinin ve refahının dev barajlara, geniş ormanlara, sulanan bereketli topraklara bağlı olduğunu vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Biz de bu şuurla asırlık hayalleri gerçeğe dönüştürmek için çalışıyor, milletimizin hasretle beklediği projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Bu çerçevede eserlerimizle destan yazdığımız son 13 yılda 100 milyar TL’den fazla yatırım yaptık ve Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırdık” diye konuştu. 13 yıllık sürede 284 adedi baraj olmak üzere 3.002 adet yeni tesisi ülkeye kazandırdıklarını belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Yine bu dönemde toprak ve suyu ağaç korur dedik, daha yeşil bir Türkiye için 3 milyar 350 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Tabii hayatın devamına önem verdik, korunan alanlarımızı arttırdık. Meteorolojide teknolojik bir dönüşüm gerçekleştirerek hava tahmin oranlarımızı yüzde 90’ın üzerine çıkardık” dedi.

Eserleri Başbakan Hizmete Alacak

Hizmet zincirine her yıl yeni halkalar ilave ettiklerinin altını çizen Prof. Dr. Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bakanlık olarak her yıl tesisleri toplu olarak hizmete aldık. Daha önce 10 Ekim 2010’da 110, 11 Kasım 2011’de 111, 12 Aralık 2012’de 112, 11 Aralık 2013’te 113, 30 Kasım 2014’te 114 dev eseri hizmete aldık. Bu yıl da aralarında barajlar, içme suyu, sulama, atık su arıtma ve taşkın koruma tesisleri ile ağaçlandırma, ormancılık, milli park ve meteoroloji projelerinin yer aldığı 2,4 milyar TL’ye mal olan 175 dev tesisi Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile birlikte hizmete alacağız.”

Artvin’de Hizmete Alınacak Eserlerin Toplam Yatırım Bedeli 62 Milyon TL’yi Geçiyor

Ülke genelinde hizmete alınacak bu tesislerden Artvin’inde da payına düşeni aldığını vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Artvin’de Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün tamamladığı 2 adet tesisi de bu açılış merasimi ile hizmete alacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Hizmete alınacak DSİ’ye ait eserlerin taşkın koruma tesisleri ve ulaşım yolları yapımından oluştuğunu belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “Tamamladığımız 6 adet taşkın koruma tesisini birleştirerek tek tesis olarak değerlendiriyoruz. Hizmete aldığımız tesislerle 2 köy ve 1 mahalleyi taşkın zararlarından koruyacağız. Gümüşhane-Derinköy, Ferhatlı-Gümüşhane ve Soğanlı Köy Yolları’nı yapacağız. Ayrıca bu açılış merasiminde Bakanlığımıza bağlı Orman, Doğa Koruma ve Milli Parklar ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce Artvin’de yapımı tamamlanan tesis ve çalışmaları da hizmete alacağız. Bu eserler arasında ise yeni orman yolları, yangın havuzları, ağaçlandırma, orman köylüsüne destek, fidan üretimi, korunan alanların altyapılarının iyileştirilmesi gibi çalışmalar ve otomatik meteoroloji gözlem istasyonları yer alıyor. Bütün bu eser ve çalışmaların toplam yatırım bedeli 62 milyon TL’yi geçiyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Ç.P.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek