...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başarılı ve Sevilen Gazeteci Cevdet Ağduman Hayatını Kaybetti

19 Temmuz 2020 - 106 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Başarılı ve Sevilen Gazeteci Cevdet Ağduman Hayatını Kaybetti
Başarılı ve Sevilen Gazeteci Cevdet Ağduman Hayatını Kaybetti
Yusufeli ilçesinde“Çoruh Matbaa” ve “Yusufeli haber gazetesinin” sahibi Cevdet Ağduman bir süredir tedavi
görmekte olduğu Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.

Yusufeli’nde gazetecilik dışında engelliler derneğini de kurarak engellilere yönelikte hizmetler veren sevilen gazeteci Cevdet Ağduman bir süredir guatrı ve akciğerlerinden rahatsızlığından dolayı çeşitli hastanelerde tedavi görmekteydi. En son Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma hastanesinde yoğun bakım ünitesinde yapılan bütün tedavilere rağmen hayata tutunamayarak sevenlerini üzdü. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile ve çok üst düzey yetkililere ulaşarak yüz yüze görüşerek her fırsatta Yusufeli’nin sorunlarını anlatan başarılı gazeteci Cevdet Ağduman Yusufeli’nin baraj suları altında kalacağına duygulanarak yazmış olduğu, “Gider Yusufeli’m gelmez ki geri” adlı şiirini Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e okuyarak beğenisini kazanmıştı.

Hayatı bakış açısı ve pozitif bir enerjiye sahip oluşu, yerine göre lafı konuşan bazı etkinliklerde Kaçkar TV de de almış olduğu festival ve benzeri etkinliklerin sunuculuğunu yapar ve her fırsatta Yusufeli’ni ön plana çıkarmayı, Yusufeli’nin sorunlarını ve dertlerini kaleme alan bazen de bu sorunları yazmış olduğu şiirlerle dizelere dökerdi.
Misafirperver arkadaş dost hayranı Cevdet Ağduman, Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesinde tedavi gördüğü hasta odasında bile başucunda“ Yusufeli Haber”yazan ajandası Yusufeli sevgisini ortaya koyuyordu. Cevdet Ağduman 1962 Yusufeli doğumlu olup evli ve bir çocuk babasıydı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek