...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Şavşat’ta

08 Mayıs 2017 - 875 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Şavşat’ta
Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Şavşat’ta

Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Şavşat’ta

Balıkesir Bandırma Gazeteciler Cemiyeti ve Artvin Gazeteciler Cemiyeti İçişleri Bakanlığı Tarafından “Basın ve Kamuoyu Platformu” Projesi Kapsamında Şavşat’ı Ziyaret Ettiler

Bandırma Gazeteciler Cemiyeti ve İçişleri Bakanlığı tarafından “Basın ve Kamuoyu Platformu” projesi kapsamında 15 gazeteci Artvin’e geldi. İki gün Artvin’de kalan gazetecilere Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı  Zeki Alkan ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Programın ikinci gününde ilçemizi ziyaret eden gazeteciler Şavşat’ın muhteşem doğasına hayran kaldılar. Ziyaret kapsamında Şavşat Kara-göl’e giden Bandırma Gazeteciler Cemiyeti üyelerine Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Şavşat Jandarma Komutanı Aytunç Ünsay, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkan Zeki Alkan, Yönetim kurulu üyesi Erdoğan Kör ve basın men-supları eşlik etti.

Şavşat girişinde Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk tarafından halk oyunları eşliğinde karşılanan gazeteciler, daha sonra Yavuzköyde bulunan seyir terasını gezdiler. Ardından Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı ve Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’ün ev sahipliğinde Şavşat evi ziyaret edildi.Daha sonra Meşeli köyü hudutlarında bulunan turizm literatüründe önemli yere sahip olan Karagöl’ün muhteşem doğasın tadını çıkarttılar. Burada Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Belediyesinin ev sahipliğinde odun ateşinde pişirilen meşhur Şavşat döneri ikram edildi.

Kaymakam Ambarcı: “Bütün vatandaşlarımızı buraya davet ediyorum. Dinlenmiş bir şekilde ayrılacaklarını taahhüt ediyorum.”

Şavşat Karagöl’de basın mensuplarına açıklama yapan Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, “Bugün ki misafirlerimizin ayrı bir önemi var. Ülkemizde 1946 yılından itibaren faaliyet gösteren Türkiye Gazeteciler Cemiyetinin hepside kıymetli üyelerine ilçemizi tanıtma fırsatı sundukları için teşekkür ediyorum. Şavşat artık Türkiye’nin gündeminde olan bir ilçemiz, turistlik değeriyle ön plana çıkmış olan bir ilçemiz.  Her yaz çok ciddi mana da yerli yabancı turisti ağırlıyoruz. Yaz kış bir çok faaliyetlerimiz oluyor. Tabi bunlar devlet kanalıyla turizme bir ime kazandırıyor. Şavşat’ın kendine has  bir güzelliği var Karagöl bunların bir örneği, bunun gibi değişik bölgelerimiz şelalelerimiz var. Yaylalarımız göllerimiz var. Ben buraya bütün vatandaşlarımızı davet ediyorum. buraya geldiklerinden çok memnun kalacaklarının dinlenmiş bir şekilde ayrılacaklarını taahhüt ediyorum” dedi.

Başkan Öztürk: “Karagöl Turizm Literatürün de Marka Değerimiz” 

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, CittaSlow Şavşat’a hoş geldiniz diyerek yaptığı açıklamada “Bu-gün burada çok kıymetli misafirleri ağırlıyoruz. Şavşat’ımızın Karagöl mevkiindeyiz. Karagöl turizm literatüründe yer edinmiş marka edinmiş ilçemiz meşeli köyü hudutlarında yer alan bir yer. Bandırma gazeteciler cemiyetinden gelen siz değerli misafirlerimizi bu güzel yerimizde ağırlamaktan onur duyduk. İnşallah misafir severliğimizden de memnuniyet duymuşlardır.” dedi.

Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaan Bingül ise, “Bandırma gazeteciler Cemiyeti olarak İçişleri Bakanlığıyla birlikte protokol olarak hazırladığımız Basın ve Kamuoyu Platformu Projesi kapsamında 15 arkadaşımızla birlikte Karadeniz gezisine başladık. Karadeniz’e ilk geldiğimiz andan itibaren muhteşem bir doğa karşıladı bizi. Trabzon Rize gezisinin üçüncü ayağı Artvin bugün ise Şavşat’dayız diğer yerlerde olduğu gibi doğası kadar hatta doğasından daha güzel yürekli insanlar tanışma fırsatı bulduk. Burası harika bir yer projenin en önemli çalışmalarından bir tanesi. Medya temsilcisi arkadaşlarımızı sayın Belediye Başkanımız, Kaymakamımız bizi çok iyi ağırladılar kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. Biz yaptığımız her şeyi kamuyla paylaşıyoruz mesleğimiz icabı, bu güzel doğayı ve harika insanlarla tanışmak için herkesi Artvin’e bekliyorum” dedi.

Dernek Başkanları Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı’ya ve Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’e Teşşekkür Ettiler

Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaan Bingül  ve Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan ziyaretleri kapsamında Şavşat’ta kendilerine ve dernek üyelerine gösterilen ilgiden dolayı Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı’ ya ve Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’e, Şavşat Jandarma Bölük Komutanı Aytunç Ünsay’a, Şavşat’ın Sesi Gazetesi çalışanlarına, Şavşat Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Özgür Dede’ye, Şavşat Belediyesi Bilgi İşlem Sorumlusu Olcay Taşdemir’e, Şavşat Gençlik Spor Kulübü Folklor Ekibine ve Usta Öğreticisi Birol Dursun’a teşekkür ettiler.

Programın son bölümünde ise Bandırma Gazeteciler Cemiyeti adına Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Öğretim üyesi Yasin Nuri Çakır, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’e Bandırma hatırası olarak maket vapur hediye ettiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek