...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bakan Eroğlu Artvin’de

07 Haziran 2017 - 927 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Bakan Eroğlu Artvin’de
Bakan Eroğlu Artvin’de

Bakan Eroğlu Artvin’de

Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu, “Orman Su Varsa Hayat Vardır”  Sloganı Kapsamında Artvin’e Geldi. Bakan Eroğlu, 185 Milyon TL Değerinde İkisi İçme Suyu Olmak Üzere 12 Tesis Açılışı Yaptı

Artvin Çoruh Park’ta düzenlenen programa, Orman ve Su İşleri Bakanı  Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Artvin Valisi Ömer Doğanay, Millet-  vekili İsrafil Kışla, Bele-diye Başkanı Mehmet  Kocapete kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Bakan Veysel Eroğlu burada yaptığı açıklamada, “Bugün buraya gelişimizin nedeni 12’ tane tesisin temelini atıyoruz. Hükümet olarak Artvin’e 20 Milyar TL’lik yatırım yaptık. Bunun en büyük aslan payı Orman ve Su işleri Bakanlığına ait. Arıcılara tam destek, orman köylülerine tam destek, isteyene de koyun isteyene ORKÖY kredisi, isteyene bal ormanı kuracağız. Parası yokSa yüzde 20’i hibe gerisi tamamen faizsiz kredi vereceğiz” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “3 bin 600 metrelik Bolu Tüneli’ni yıllarca açamadılar, dediler ki ‘acaba bunu patates deposu mu yapsak?’ Geldik, dağları deldik, Ferhat’ın Şirin’e ulaştığı gibi insanlarımız yollara kavuştu.” dedi.

Bakan Eroğlu, Çoruh Parkı’nda düzenlenen 185 milyon liralık 12 tesisin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Artvin gönüllüsü olduğunu belirterek, bu mübarek günde vatandaşlarla kucaklaşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Ramazanın milletin birlik, beraberlik ve kardeşliğinin   daha da pekişmesine vesile  olması temennisinde bulunan Eroğlu, vatandaşlara Artvin’i çok seven Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın selamlarını iletti.

Temeli atılacak tesislere ilişkin bilgi veren Bakan Eroğlu, Artvin’in çalışkan    Valisi Ömer Doğanay, AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile çok güzel işlerin altına imza attıklarını anlattı.

 

Orman Ve Su İşleri    Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu, “Orman Su Varsa Hayat Vardır” Sloganı Kapsamın da Artvin’e Geldi. Bakan Eroğlu, 185 Milyon TL Değerinde İkisi İçme Suyu Olmak Üzere 12 Tesis Açılışı Yaptı.

Artvin’e, İstanbul’daki gibi çok iyi bir içme suyu arıtma tesisi yapacaklarını ifade eden Eroğlu, Yusufeli’nin yeni yerleşim yerindeki çalışmalara ilişkin de bilgi aktardı.

Eroğlu, yapılan tesislerin hayırlı olmasını dileyerek, bunların yeterli olmadığını heybelerinde 134 milyon liralık 21 müjdeyle geldiklerini vurguladı.

Daha önceki ziyaretlerinde verdiği müjdelerle birlikte yatırımların maliyetinin yaklaşık 1 milyar liraya ulaştığına dikkati çeken Eroğlu, “Sizler çok vefakar, devletine ve milletine bağlı yiğit insanlarsınız. Dolayısıyla diyorum ki Artvin’e ne yapılsa azdır. Siz her şeyin en güzeline layıksınız. Hükümetimiz Artvin’e 20 milyar liralık yatırım yaptı, bu yatırımlarda aslan payı Orman ve Su İşleri Bakanlığına ait.” diye konuştu.

Bakan Eroğlu, şunları söyledi:”Bunlar yaklaşık 23 kilometre. 3 bin 600 metrelik Bolu Tüneli’ni yıllarca açamadılar, dediler ki ‘acaba bunu patates deposu mu yapsak?’ Geldik, dağları deldik, Ferhat’ın Şirin’e ulaştığı gibi insanlarımız yollara kavuştu. 42 tünel, 22 bin 963 metre. Bolu Tüneli’nin kaç katı? Ayrıca 32 köprü, viyadük inşa ettik. Buradaki Berta Köprüsü’nün orta ayağı 125 metre. Türkiye’nin en yüksek ayağı olan bir köprü yaptık viyadük de. Buraya güzel şeyler yapıldı

Cankurtaran’ın sis ve diğer unsurlar dolayısıyla zorlu bir geçit olduğunu anlatan Eroğlu, şu bilgileri verdi: “Allah’a şükürler olsun bugün Hopa’dan gelirken Cankurtaran Tüneli’n den geçerek, geldik 15, 20 dakikada. Onun yan yolları da yapılınca… Artık Artvin-Rize Havaalanı’nın Yüksek Planlama Kurulunda imzası açıldı. Bende Yüksek Planlama Kurulu üyesi olarak gururla imzaladım. Artık Artvin’e dünyanın her yerinden gelmek mümkün. İster doğudan, ister batıdan, ister kuzeyden, ister güneyden çok daha kolay olacak. Artvin’e bunların hayırlı olmasını dili-yorum. Artvin’e ne gerekiyorsa yaptık, yapıyoruz ve yapacağız

Konuşmaların ardından Bakan Eroğlu, protokol üyeleriyle butona basarak, tesislerin  temelini attı. Kura çekimiyle üreticilere arılı kovan, gelir getirici fidan türleri dağıtıldı.

Ayrıca vatandaşlara 500 kara yemiş, 300’er Trabzon hurması, incir ve elma, 200 defne ile bin fıstık çamı olmak üzere, 2 bin 600 fidan dağıtıldı.

Programın ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çoruh Parkta düzenlenen 3 bin kişinin katıldığı iftar yemeğinde vatandaşlarla orucunu açtı. İftar yemeğinin ardından Bakan Eroğlu İlden ayrıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek