...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Babalar Günü

20 Haziran 2017 - 700 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Babalar Günü
Babalar Günü

Babalar Günü
Bugün Pazar Babalar günü. Bizim yazımız her ne kadar bir gün sonra çıkacak olsa da bir baba olarak bütün babaların babalar gününü kutluyorum. Aşağıda okuyacağınız C.S.Levis in hatırasını İbrahim Ural beyin Nesil yayınlarında çıkan –Anne babanın çocuğa yaklaşımı-isimli kitabından aktarıyorum, umarım bazı kişilerde ve özellikle de evlatlarımızda hedefini bulur.
İspanyanın güneyinde Estopana isimli küçük bir kasabada büyü-düm. 16 yaşındayken bir sabah babam benden kendisini 30 km uzaktaki bir köye götürmemi istedi. Ancak onu Micasa bıraktıktan sonra arabayı bakım için yakındaki bir tamirhaneye bırakmam gerekiyordu. Araba kullanmayı yeni öğrenmiştim ve kullanmak içinde fırsat kolluyordum. Onun için babamın teklifini hemen kabul ettim ve onu Micasa götürdüm ve öğleden sonra 4 te almaya söz verdim. Sonra arabayı tamirhaneye bıraktım. Birkaç saat vaktim vardı. Bende tamirhanenin yakınında ki bir sinemada bir-iki film izlemeye karar verdim. Fakat bu işten o kadar keyif aldım ki bir-iki derken ipi ucu iyice kaçtı. Son filmi izledikten sonra saate baktığımda 6 olduğunu gördüm. İki saat geç kalmıştım. Filmi izlediğimi anlarsa babamın kızacağını biliyordum. Bir daha arabayı kullanmama izin vermezdi. Ona tamirhanede arabanın işinin uzun sürdüğünü söylemeye karar verdim. Buluşacağımız yere vardığım zaman babamın köşede oturmakta olduğunu gördüm. Geç kaldığım için özür diledikten sonra ona arabanın işinin uzun sürdüğü-nü söyledim. Bunun üzerine bana nasıl baktığını unutamam.
-Bana yalan söylediğin için çok üzüldüm Jason. -Ne demek istiyorsun gerçeği söylüyorum. Babam bana tekrar baktı.
-Sen geç kalınca tamirhaneyi aradım ve bir sorun olup olmadığını sordum. Bana senin henüz arabayı almaya gelmediğini söylediler. Yani araba ile ilgili bir sorun olmadığını biliyorum. Yalan söylediğim için birden ne kadar büyük bir suç işlediğimi anladım ve babama gerçeği itiraf ettim. Babam beni üzgün bir şekilde dinledi.
-Kızgınım, ama sana değil kendime. Eğer sen bunca yıldan sonra bana yalan söyleyebiliyorsan, demek ki ben iyi bir baba olamamışım. Kendi babasına bile yalan söyleyebilen bir çocuk yetiştirmişim. Eve yürüyecek dönecek ve neyi yanlış yaptığımı düşüneceğim.
-Ama baba ev 30 km uzakta ve hava karardı, o kadar yolu yürüyemezsin. Babam onca özür dilememe ve itiraz etmeme rağmen kulak asmadı ve eve yaya yürümeye karar verdi. Onu hayal kırıklığına uğratmıştım ve hayatımın en acı veren derslerinden birini almak üzereydim. Babam tozlu yolda yürümeye başladı. Bende arkasında araba ile izliyordum ve durmadan özür diliyor ve arabaya binmesini rica ediyordum. Ama beni duymazdan geliyor ve sessiz, düşünceli , üzgün bir şekilde yürümeye devam ediyordu. Eve kadar olan 30 km yolu onu 10 km süratle takip ettim.
Babamın hem fiziksel hem de duygusal olarak bu kadar acı çekmesine sebep olmak, bana hayatımın en üzücü ve acı veren tecrübesi olmuştur. Ancak aynı zamanda da en büyük hayat dersini bu olaydan aldığımı söylemeliyim. O zamandan beri asla yalan söylemedim. Ne babama, nede bir başkasına.
Bütün babaların babalar günün kutluyorum. Sağlıklı ve esen kalın.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek