...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ATSO “Çıkarcılara İnanmayın” Dedi

09 Ekim 2015 - 771 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»ATSO “Çıkarcılara İnanmayın” Dedi
ATSO “Çıkarcılara İnanmayın” Dedi

ATSO “Çıkarcılara İnanmayın” Dedi

Son dönemlerde KOSGEB ve AB projelerini öne sürerek iş sahiplerini arayıp para isteyenler çoğaldı.

Konuyla İlgili olarak Artvin Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde açıklama yapıldı. Çıkarcı ve dolandırıcılara dikkat edilmesi önerildi.

Ticaret Sicil Müdürü –İş Geliştirme Danışmanı Yaşar Kars’ın yayımladığı açıklamada, son zamanlarda ekonomik durgunluğu ve piyasadaki nakit sıkıntısını fırsat bilen çıkarcılara dikkat edilmesi gerektiği belirtilirken, vatandaşların dolandırılabileceği vurgulandı.

Yaşar Kars açıklamasında şunları belirtti;” Son aylarda piyasada artan durgunluk ve nakit sıkıntını fırsat bilen çıkarcılar ve çantacı firmalar, iş sahiplerini arayarak ‘Hibe ve Kredi’ adı altında çeşitli vaatlerle para istemektedirler. Yasal olarak insanlara yaklaşan bu fırsatçılar, bir günde belkide yüzlerce kişiye ulaşarak ‘tanıtım broşürü, iş planı hazırlama, proje hazırlama, danışmanlık hizmeti’ vb. sözlerle vaatlerde bulunmaktadır. Özellikle KOSGEB ve AB Destekleriyle vatandaşlara kredi ve hibe imkânı olduğu söylenmektedir. Özellikle iş sahipleri bu tür yaklaşımlarla arayan kişilere itibar etmesinler.

Bu tür konularla ilgili olarak zaman zaman Odamız tarafından destek programları duyurulmaktadır. Bu anlamda vatandaşlarımız resmi internet sitemizin (www.artvintso.org.tr– duyurular)  kısmından yararlanabilir. Ayrıca bu tür destekleri takip edip faydalanmak isteyen girişimciler ve iş sahipleri; KOSGEB, AB Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı, Turizm Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve DOKA (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) gibi kurumların resmi internet sitelerini zaman zaman ziyaret ederek, güncel olarak duyuruya çıkmış destek programlarından haberdar olabilirler. Bu anlamda danışmanlık hizmeti almak isteyeler, Odamızı arayarak hizmet alma noktasında bizlere ulaşabilirler. Vatandaşlarımızın dolandırılmamak adına belirttiğimiz noktalara dikkat etmesini öneriyor, İş sahiplerine bol kazançlar diliyoruz.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika
Teknik Destek