...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvinli Sanayici iş insanları Derneği Şavşat Belediyesini Ziyaret Etti

04 Aralık 2021 - 66 kez okunmuş
Ana Sayfa » Türkiye»Artvinli Sanayici iş insanları Derneği Şavşat Belediyesini Ziyaret Etti
Artvinli Sanayici iş insanları Derneği Şavşat Belediyesini Ziyaret Etti

Artvinli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ARSİYAD) Yönetimi, 9-12 Kasım Tarihleri Arasında Artvin ve İlçelerine Gerçekleştirdiği Ziyaretin Ardından Bursa’ya Döndü

Temasları sırasında Artvin Valisi Yılmaz Doruk ve Belediye Başkanı Demirhan Elçin başta olmak üzere ilçemiz Belediye Başkanı Nihat Acar ve kent yöneticileri ile görüştüklerini belirten ARSİYAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Durmuş, “Artvin’de çok güzel karşılandık. Artvin Valimiz Sayın Yılmaz Doruk kentin markasını daha da yukarıya çıkartmak için çok ciddi bir çalışmalar başlatmış. Bundan çok memnun olduk. Artvin’in kent yöneticilerinin her konuda birlikte hareket ettiklerini gözlemledik. Bu tabii ki çalışmalarda sonuca ulaşılabilmesi adına büyük önem taşıyor” dedi.

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar’ı da ziyaret eden ARSİYAD yöneticileri ilçede yapılmakta olan alt yapı, üst yapı ve doğalgaz çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Yapılan ziyaretten memnun kalan Belediye Başkanı Nihat Acar, “ Hemşerilerimiz, ilçemiz nüfusundan daha çok Bursa ilinde yaşamaktadır. Çok sayıda hemşerimizin yaşadığı Bursa ilinde faaliyetlerini yürüten ARSİYAD yöneticilerinin ilçemizi ziyaret etmelerinden oldukça memnun oldum. Gurbet ile sılada yaşayan hemşerilerimiz ile köprü görevi yapan sivil toplum kuruluşlarımız bizler için çok önemlidir. önerileri ve taleplerini her zaman dikkate alıyoruz. Bizlerde gurbetçilerimizden tatillerini ilçemizde geçirmelerini istiyoruz. Hatta 12 ayın7-8 ayını ilçemiz de yaşayan hemşerilerimiz var bunlar ikametgâhlarını ilçemize aldırmaları ilçemize gelecek olan hizmetler konusunda yararlı olacaktır.” Dedi. ARSİYAD yöneticilerine de teşekkür eden Nihat Acar gurbetçi heyetinin tamamına Şavşat tanıtımına yönelik çeşitli hediyeler takdim etti.

ARSİYAD’a Artvin’den 20 Yeni Üye

ARSİYAD’ın önümüzdeki dönemde farklı illerde yapılanmasını hedeflediklerini de açıklamalarına ekleyen Durmuş, “Bir süreden beri devam eden Derneğimize Artvin’ den üye kabul çalışmamız kapsamında 20 yeni üyemizle de görüşmelerimizden aldığımız enerji bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bu iş birlikleri hem ARSİYAD üyeleri hem de Artvin için kıymetli olduğu kanaatindeyiz” dedi. Başkanlık makamında, samimi bir havada gerçekleşen ziyarette Şavşat’ın ekonomisin geliştirilmesi üzerine ve ARSİYAD tarafından Şavşat’a yapılması düşünülen yatırımlar hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak sohbet edildi.

Ziyarette Artvinli Sanayici ve İş İnsanları Derneği
(ARSİYAD) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Durmuş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Erdinç Acar, M. Emin Tansi, Ali Sinan Duran, Neriman Yener, Mine Satır, İlyas Şahin, Mürsel Özay, Gökhan Demir ve İlhami Leventoğlu katıldı.

Haber: Caner ALTUNKAYA

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek