...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvinli İşadamı İsmet Acar’dan Artvin Basınına Büyük Katkı

11 Kasım 2015 - 1.117 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvinli İşadamı İsmet Acar’dan Artvin Basınına Büyük Katkı
Artvinli İşadamı İsmet Acar’dan Artvin Basınına Büyük Katkı

Artvinli İşadamı İsmet Acar’dan Artvin Basınına Büyük Katkı

Artvin Gazeteciler Cemiyeti, Mülk Sahibi Oldu

Kurulduğu 2003 tarihinden bu yana Artvin Basınına hizmet veren ve ilimizin önemli STK’larından biri haline gelen Artvin Gazeteciler Cemiyeti, Artvin’in yetiştirdiği önemli işadamlarından İsmet Acar’ın katkılarıyla mülk sahibi oldu. İşadamı İsmet Acar, Artvin Gazeteciler Cemiyeti’ne bağışta bulunarak, Cemiyetin mülk sorunu çözdü. AGC Başkanı Zeki Alkan, Artvin Basınına büyük katkıda bulunan İsmet Acar’a teşekkür ederken, alınan mülk ile birlikte Artvin Basınına AGC’nin daha büyük hizmetlerde bulunacaklarını söyledi.

Ülkemizdeki STK’ların en büyük sorunu hiç kuşku yok ki mülk sorunudur. Kira sorunu ile boğuşan STK’lar, yaşadıkları ekonomik sıkıntılar nedeniyle hizmetlerinde sorunlar yaşarken, stk yönetimleri ise kira ödemeleri nedeniyle ekonomik bağımsızlıklarını bir türlü elde edemiyorlar. Bu sorunu yaşayan Artvin Gazeteciler Cemiyeti yaklaşık iki yıldır sürdürdüğü mülk temini konusunu çözdü. Artvinli işadamı İsmet Acar’ın yaptığı büyük bağış sonucunda AGC’nin mülk sorunu giderilmiş oldu. Üyelerine geniş, rahat ve kira derdi olmayan bir mekanda hizmet etme arzusunu gerçekleştirmek için başlatılan proje kapsamında Artvinli işadamının sağladığı büyük bağış sonucunda Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Sabit Osman Avcı Caddesi’ndeki Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine ait olan taşınmazı satın alarak mülk sorunu çözmüş oldu.  Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin yeni bina yapması sonucunda satışa çıkarılan mülkü satın alan AGC yönetimi hizmetlerini bundan böyle bu adreste gerçekleştirecek.

 

Zeki Alkan: Değerli İşadamımız İsmet Acar’a minnettarlığımızı sunarız

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, mülk sorunun nasıl çözüldüğüne dair açıklamalarda bulunurken, sorunun çözümüne sağladığı büyük bağış ile katkı yapan Artvinli işadamı İsmet Acar’a teşekkür ederken, Artvin basınına sağlanan bu katkının ilimiz basını tarafından asla unutulmayacağını söyledi. Alkan açıklamasında; “ Artvin Gazeteciler Cemiyeti’nin şahsımın da görev yaptığı 2014 yılındaki yönetim kurulu cemiyetimize mülk edindirme çalışmalarını başlatmıştı. Bu kapsamda benden önceki yönetim kurulu başkanımız Tolga Gül, İstanbul’da Artvinli işadamlarımıza mülk edindirme projesini iletmiş ve bağış talebinde bulunmuştu. Bu kapsamda ilimizin yetiştirdiği ülkemiz çapında iş yapan önemli isimlerimizden Artvinli işadamımız Sayın İsmet Acar ağabeyimiz, AGC’nin mülk edinmesini çok arzuladığını ve kendisinin önemli miktarda bağışta bulunacağının sözünü vermişti. Sayın Acar’ın Tolga Gül’ün girişimleri sonucunda talep edilen bağışı şahsımın başkanlığı döneminde Cemiyetimizin banka hesaplarına yaklaşık 4 ay önce havale edilmişti. Bağışın tarafımıza ulaşmasının ardından başkanlığımdaki yönetim kurulu cemiyetimize mülk kazandırma çalışmalarını hızlandırmış olup, yeni binasına taşınacak olan Artvin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne ait olan taşınmazı satın almaya karar vermiştir. Esnaf Odaları Birliği Başkanı Sayın Demirhan Elçin’in de özverileri ile Esnaf Odalarına ait olan Sabit Osman Avcı Caddesi’ndeki taşınmaz mal Artvin Gazeteciler Cemiyeti’ne satılmıştır. Bu özverisinden dolayı başta sayın Esnaf Odaları Birliği Başkanı Demirhan Elçin olmak üzere yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz. Mülkiyeti satın alınan taşınmazın tapu devir işlemleri tamamlanmış olup, konuya ilişkin kamuoyuna açıklama yapmakta yarar görülmüştür. Sayın Artvinli işadamımız İsmet Acar’a bağışından dolayı teşekkürlerimizi ve minnetlerimizi sunuyoruz. Ve yine bu bağışın alınmasında büyük emekleri olan değerli eski başkanımız Tolga Gül’e Artvin basınına sağladıkları bu katkıdan dolayı teşekkür ediyoruz. Bu katkı Artvin basını tarafından asla unutulmayacaktır. Kısa süre içerisinde Sayın işadamımız İsmet Acar’a bir teşekkür ziyareti gerçekleştirerek bizzat kendisine minnettarlığımızı sunmayı arzuluyoruz” şeklinde konuştu.

Alkan: İlimize yakışır bir Cemiyet Hizmet Binası yapmak istiyoruz

Alınan mülkün ne şekilde kullanılacağına dayalı da açıklamalarda bulunan Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Alkan; “ Değerli işadamımız İsmet Acar’ın katkılarıyla mülkiyetini aldığımız 3 odalı yeni cemiyet binamızı ilimiz basınına layık bir şekilde kullanmayı arzuluyoruz. Alınan mülkün, cemiyetimize gelen misafirlerimizi geniş ve rahat bir mekanda ağırlamanın dışında ilimiz basın mensuplarının her zaman kullanabilecekleri, eğitim ve çalıştayları gerçekleştirebileceğimiz bir mekan haline getirmeyi arzuluyoruz. İlimizdeki basın mensuplarına daha rahat hizmet sunmayı hedefliyoruz. İlimizdeki basın mensuplarının ve il dışından gelen basın mensuplarının da kullanabilecekleri bilgisayarlarla donatacağımız basın çalışma odası da bu mülkin içerisinde bulunacaktır. Türkiye’de mülkü olmayan gazeteciler cemiyetleri arasında ilimiz cemiyeti de bulunuyordu. Şimdi mülkiyeti cemiyetimize ait olan bir mülke kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Artvin basınına uzun yıllar hizmet verecek olan yeni mekanımıza mümkün olduğu kısa sürede taşınarak hizmetlerimizi buradan yöneltmeyi sürdüreceğiz. Artvin Gazeteciler Cemiyeti, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilimizin en faal ve adından sıkça bahsedilen STK’larından biri olmaya devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek