...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin’de Ankara’daki Patlamaları Protesto Eden 6 Kişi İfade Verdi

20 Kasım 2015 - 897 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvin’de Ankara’daki Patlamaları Protesto Eden 6 Kişi İfade Verdi
Artvin’de Ankara’daki Patlamaları Protesto Eden 6 Kişi İfade Verdi

Artvin’de Ankara’daki Patlamaları Protesto Eden 6 Kişi İfade Verdi

Ankara’da “Emek, Barış, Demokrasi” mitinginin toplanma yeri olan tren garı önünde meydana gelen patlamaları Artvin’de protesto eden 6 kişi savcıya ifade verdi.

Ankara’daki patlamaların ardından Artvin’de 13 Ekim günü yaklaşık 150 kişilik grup “Her şeye Rağmen Barış” isimli basın açıklaması düzenlemiş,  slogan atarak yürüyüş gerçekleştirmişti. Saldırıları protesto eden 6 kişi, Cumhurbaşkanı’na hakaret ve 2911 sayılı kanun gereği, toplantı ve gösteri yürüyüşü kanun gereğince Artvin Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade vermeye çağrıldı.

TMMOB Artvin Temsilcisi Hakan Yavuz, TMMBO üyesi Aydan Yerlikaya ve Birleşik Haziran Hareketi Artvin Temsilcisi Sercan Dede ‘Cumhurbaşkanına Hakaret’ suçundan çağrılırken, Eğitim Sen Şube Başkanı Köksal Gümüş, Eğitim Sen Üyesi Nurcan Ay Katırcı ve Halkevleri üyesi Durun Ali Koyuncu ise 2911 sayılı kanun gereği, toplantı ve gösteri yürüyüşü kanun gereğince savcılığına ifade verdiler.

Artvin Eğitim Sen Şube Başkanı Köksal Gümüş, 13 Kasım 2015’de gerçekleştirdiğimiz “ Herşeye Rağmen Barış” isimli basın açıklamasına katılan yaklaşık 150 kişinden Ankara’daki “barış ve Demokrasi” mitingine katılan 6 kişinin savcıya ifade vermesi bir tesadüf değildir dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek