...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin’de 15 Adet Akülü Ve Tekerlekli Sandalye Dağıtıldı

07 Aralık 2015 - 891 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvin’de 15 Adet Akülü Ve Tekerlekli Sandalye Dağıtıldı
Artvin’de 15 Adet Akülü Ve Tekerlekli Sandalye Dağıtıldı

Artvin’de 15 Adet Akülü Ve Tekerlekli Sandalye Dağıtıldı

Artvin’de ihtiyaç sahibi bedensel engellilere akülü ve tekerlekli sandalye dağıtıldı.

Artvin Valiliği ile İstanbul’da faaliyet gösteren Karadeniz Konfederasyonu tarafından alınan 15 akülü ve tekerlekli sandalyenin hak sahiplerine teslimi için Valilik Protokol Girişi Salonu’nda tören düzenlendi.

Karadeniz Konfederasyonu Başkanı Sıtkı Ada, burada yaptığı konuşmada, 2010 yılında İstanbul’da kurulan derneğin 17 ilde faaliyet gerçekleştirdiklerini belirterek, engelli bireylerin toplumsal hayatta ihtiyaç duydukları araç ve gerecin temini için ellerinden gelen çabayı dernek olarak gösterdiklerini söyledi.

Vali Kemal Cirit ise dernek yönetimini duyarlı davranışlarından dolayı tebrik ederek, Artvin’de yaklaşık 10 bin engelli vatandaşın bulunduğunu ifade etti.

Herkesin birer engelli adayı olduğunu kaydeden Vali Cirit, “Ülkemiz nüfusunun yüzde12’sini oluşturan engelli tüm vatandaşlarımızın imkan ve fırsatlardan eşit şekilde yararlanması, sosyal hizmetler alanındaki eksikliklerin giderilmesi, feda edilebilecek bir tek vatandaşımızın dahi olmadığının gösterilmesi ve eğitim başta olmak üzere ilmek ilmek toplumumuzun her kesiminin yeniden imarında aktif olarak yer almak hepimizin ortak sorumluluğu ve yükümlülüğüdür” dedi.

Törende Dernek Yönetim Kurulu tarafından Vali Cirit’e plaket verildi.

Törene, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Adem Karameşe, engelliler ile aileleri katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek