...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin Ve Hopa’da Sokak Hayvanları Sahipsiz Kalmadı

06 Şubat 2016 - 1.476 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvin Ve Hopa’da Sokak Hayvanları Sahipsiz Kalmadı
Artvin Ve Hopa’da Sokak Hayvanları Sahipsiz Kalmadı

Artvin Ve Hopa’da Sokak Hayvanları Sahipsiz Kalmadı

Artvin ve Hopa Belediyelerinden Sokak Hayvanlarına Yemlik

Artvin ve Hopa Belediyeleri Sokak hayvanları için örnek bir davranışa daha imza attılar.  Kış şartlarında hayvanların aç kalmamaları için başlatılan çalışma vatandaşlarında takdirini kazanıyor.

Artvin ve Hopa Belediyeleri, kış şartlarının yoğun olarak yaşandığı bu günlerde sokak hayvanlarının yiyecek bulma konusunda yaşadığı zorlukları gidermek için karlı ve soğuk günlerde çalışmalarına devam ettiler. Sokak hayvanları için daha önceden belirlenen noktalara yiyecek bırakan Artvin ve Hopa Belediyeleri şimdide sokak hayvanları için mama kabları yaptırarak bunları içleri yiyecek doldurularak bıraktılar.  Artvin Belediyesi tarafından başlatılan çalışma nedeniyle vatandaşlar Artvin Belediyesi’ne teşekkürlerini iletirken, yaşamı hayvanlarla birlikte paylaştığımıza hatırlatmada bulunuldu. Bu yaşamı hayvanlarla paylaştığımız ve onları da düşünmemiz gerektiğini ifade eden vatandaşlar, sokak hayvanlarının unutulmaması ve onlara belediye tarafından yapılan yemliklere yem bırakılarak hayvanların aç kalmalarının önüne geçilmesi gerektiğini vurguladılar.

Artvin Belediyesi belediye ekipleri de sık sık anonslar yaparak belediye tarafından bırakılan yemliklere yem ve benzeri yiyeceklerin sokak hayvanları için bırakılması talebinde bulunuluyor.

Sokakta Donmak Üzere Olan Hayvanlarda Tespit Edilmeye Çalışılıyor

Artvin Belediyesi ekiplerinin hayvanlar için yaptığı çalışma bunanla da sınırlı kalmıyor. Artvin Belediyesi ekipleri yemleme çalışmasının yanı sıra sokakları dolaşarak kış şartlarına ayak uyduramayan ve donmak üzere olan kedi ve köpekleri de araştırarak bu durumda oldukları tespit edilen hayvanları daha sıcak ortamlara taşıyor. Belediye ekipleri sağlık durumu daha kötü olan hayvanları da veterinere götürürken, hastalıklı ya da donmak üzere olan hayvanların tespit edilmesi durumunda belediye ekiplerine bilgi verilmesi ricasında da bulunuyorlar.

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’da ilgili birimlere talimat vererek sokak hayvanlarının aç bırakılmamasını istedi. İlçenin değişik noktalarına bırakılan köpek maması dolu kaplarda çaresiz kalan sokak hayvanları için umut oldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek