...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1769 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin Valisi Yılmaz Doruk İlçemizde İncelemelerde Bulundu

04 Aralık 2021 - 65 kez okunmuş
Ana Sayfa » Türkiye»Artvin Valisi Yılmaz Doruk İlçemizde İncelemelerde Bulundu
Artvin Valisi Yılmaz Doruk İlçemizde İncelemelerde Bulundu

Vali Yılmaz Doruk ziyaretleri kapsamında gelmiş olduğu ilçemizde İlçe Kaymakamı Yusuf Akın, Belediye Başkanı Nihat Acar, İl Genel Sekreteri, Abdurrahman Alma, İl Genel Meclisi Başkanı Furkan Çakmak, Ak Parti İlçe Başkanı Cemal Aydın, Jandarma Bölük Komutanı Ercan Subaşı, İlçe Emniyet Amiri Salim Özcan, İl Genel Meclisi Üyesi Sedat Demir ve İrfan Avcı ile daire amirleri karşıladı. İlçe protokolünün karşılama töreni sonrası Vali Doruk Kaymakamlık makamında Kaymakam Yusuf Akın’a hayırlı olsun dileklerinde bulunarak ilçe ile ilgili bilgiler aldı. Yapılan yatırımların ne durumda olduğu konularında bilgi alan Vali Doruk İlçenin Söğütlü mahallesinde yapımı tamamlanan öğretmenevine giderek yapılan yatırımı yerinde gördü. Bazı küçük eksiklerin giderilmesinden sonra hizmete girecek olan Öğretmenevini oldukça beğenen Vali Doruk Şavşat ilçemizde son yıllarda önemli yatırımların yapıldığını ifade etti.

CUMHURİYETLE YAŞIT AŞIK KARA’YA ZİYARET

Vali Yılmaz Doruk Kaymakam Yusuf Akın, Belediye Başkanı Nihat Acar, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Ercan Subaşı ve İlçe Emniyet Amiri Salim Özcan ile birlikte bölgenin çok önemli aşıklarından olan Aşık İbrahim Kara’yı evinde ziyaret ettiler. İl ve ilçe idarecilerini şiirleri ile karşılayan Aşık İbrahim Kara duymuş olduğu memnuniyetini de yine şiirleri ile anlattı. Ziyaretten oldukça memnun olan Aşık İbrahim Kara, “Hepinizi cenazeme de beklerim” demesi duygu doluydu. Yıllarca aşık geleneğini yaşatan Aşık Kara Vali Yılmaz Doruk ve ilçe Kaymakamı Yusuf Akına’a kendi kitaplarını hediye etti. Vali Yılmaz Doruk’ta Aşık İbrahim Kara’ya çeşitli hediyeler verdi.

ŞİFALI SU YERİNDE İNCELENDİ

İlçemiz Yavuzköy Köyü yaylasını sınırları içerisinde bulunan kayalıklar arasından çıkan ve şifalı olduğu öne sürülen suyun yanına çetin yol koşullarına rağmen çıkan Vali Doruk ve beraberindekiler bu sudan içtiler.

Yavuzköy Köyü Tavkola mevkiinde sarp kayalıklar içerisinden çıkan su ile ilgili bir çalışma yapılacağını ifade eden Vali Doruk, “Buradan çıkan suyun bölge halkı tarafından şifalı olduğu söyleniyor ama inceleme yapılmadan bir şey söylemek doğru olmaz. Biz bu suyu inceleme yaptıracağız.” Dedi.

İlçe Kaymakamı Yusuf Akın’da Vali Yılmaz Doruk’un ilçeye yapmış olduğu ziyaretten onur duyduğunu ifade etti. İlçe Kaymakamı Yusuf Akın’ın Vali Doruk onuruna vermiş olduğu yemek sonrası Vali Yılmaz Doruk, İl Protokolü ve ilçe protokolü görevleri başına döndüler.

Haber: Caner ALTUNKAYA

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek