...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin Valisi Muhterem İnce,Kentten Uğurlandı

18 Eylül 2016 - 964 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvin Valisi Muhterem İnce,Kentten Uğurlandı
Artvin Valisi Muhterem İnce,Kentten Uğurlandı

Son Valiler Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı Görevine Atanan Vali Muhterem İnce, Kentten Ayrıldı

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevinden 1 Haziran 2016 tarihli resmi gazetede yayımlanan valiler kararnamesi ile Artvin’e atanan Vali Muhterem İnce, 3 ay gibi kısa süre içerisinde 15 Temmuz darbe girişimini de yaşayarak görev yaptığı Artvin ilinden uğurlandı.
Artvin’den saat 16.00’da ayrılan Vali İnce ve ailesi ilk olarak Borçka ilçesinde kendisini uğurlamaya gelen şehit Ramazan Köse’nin babası Begcan, annesi Gülsen ve kardeşleri Ufuk ve Samet Köse, Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, Belediye Başkanı Aslan Atan ve ilçe halkıyla vedalaştı.
Daha sonra Vali İnce ve aile-sini Hopa ilçesinde ki uğurlama-ya Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Sarp Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Öztürk, Hopa Belediye Başkan Vekili İsmail Uzun, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zekeriya Yalçın ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Son olarak Arhavi ilçesine geçen Vali İnce ve ailesini Kay-makam Şeref Aydın, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Kesim ile vatandaşlar karşıladı.
Vali İnce, burada basın mensuplarına yaptığı açıklama da, Artvin’deki görev süresince vatandaş odaklı etkin ve verimli hizmetler gerçekleştirmeye çalıştıklarını söyledi.
Artvin’i ve Artvinlileri çok sevdiğini belirten Vali İnce, “Artvin’de görev yaptığım 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde yoğun bir çalışma dönemi dolayısıyla sanki 3 yıl süre görev yapmış gibi hissediyorum. Görev süresince Artvin’e, Artvinlilere elimizden gelen bütün gayreti ve desteği vererek hizmet etmeye çalıştık. Biz Artvin’i çok sevdik. Artvinlilerin de bizleri her zaman sevdiğini hissettim. Bu sevgimiz bundan sonra da artarak devam edecektir. Mülki idarede görevler bazen kısa bazen uzun süre olabilir. Ama tek hedefimiz bu millete en iyi şekilde hizmet etmektir. Bazen valilik olur, bazen kaymakamlık olur bazen de müsteşarlık olur. Ama sorumluluğumuz her zaman milletimize ve devletimize karşı en üst düzeyde olacaktır. Artvin’in bende ayrı bir yeri olacaktır. Bundan sonra Artvin’e hizmet etmeye Ankara’da devam edeceğiz. Burada kapıyı hiç bir zaman için kapatmış değiliz. Elimizden gelen desteği ve gayreti en üst düzeyde vermeye çalışacağız” dedi.
Vatandaşın ve halkın yanında olmaya çalıştığını ifade eden Vali İnce, “Vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyerek çözüm üretmeye gayret gösterdik. Artvin’e gelerek göreve başladığım ilk günü dün gibi hatırlıyorum. Ar-havi’den, Hopa’dan ve Borçka’ dan geçtikten sonra Artvin il merkezine ulaştığımda Valilik meydanında bizleri karşılayan bir grup vardı. Resmi bürokratın dışında çok sayıda vatandaşımız ve esnaflar da vardı. Hepsi ayakta devletin Valisini karşılıyordu. Beni o tablo, o manzara çok etkiledi. Bu onların devletine olan bağlılığını, bayrağımıza olan bağlılığını ve milletimize olan bağlılığını gösteriyordu. Bu özelliği ile de Artvin her zaman ön planda olmuştur. Bu beni çok duygulandırdı ve çok etkiledi. Artvin bu özelliğini daha da geliştirerek devam etmelidir. Devletine olan bağlılığını, valisine sahip çıkmasıyla orada ispat etmiştir. Bu özelliğiyle de Artvin gönlümüzde ayrı bir yere sahip olacaktır. Dolayısıyla biz Artvin’ i çok sevdik. Artvin’de bizi sevmiştir inşallah.” diye konuştu.
15 Temmuz darbe girişimin de ülkenin uçurumun eşiğinden döndüğünü belirten Vali İnce,” 15 Temmuz süreci yaşadık. 15 Temmuz ülkemizin adeta bir dönüm noktası, bir Kurtuluş Savaşıydı. Ayrı bir Çanakkale’ siydi. Milletimizin desteği ve gayretiyle, Sayın Cumhurbaşkanımızın bize yön vermesiyle bir uçurumdan döndük. Milletimizin birilik ve beraberliğiyle, dik duruşuyla, vatanımıza, milletimize, milli irademize ve hükümetimize kast eden hain terör örgütü mensuplarına en güzel şekilde cevap verildi. Bundan sonra da verilmeye devam edilecektir. Artvin bu konuda hakikaten çok örnek davranışlar sergiledi. 15 Temmuz gecesini unutmamız mümkün değil. Unutturmamız da mümkün değil, unutmamamız lazım. Gelecek nesillere bunu en güzel şekilde anlatmamız ve aktarmamız lazım ki bir daha böyle günler yaşamayalım. Bu birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece milletimize ve devletimize sahip çıktığımız sürece de hiçbir hain güç bize en ufak zararı veremez diye düşünüyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Artvin’e Allah’a ısmarladık diyorum.” dedi.
Vali İnce ve ailesinin Arhavi ilçesine kadar yapılan uğurlama da Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve eşi, Vali Yardımcısı Mehmet Ali Öztürk, İl Jandarma Komutanı Jand. Alb. Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün’de yer aldılar.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek