...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ARTVİN VALİSİ MUHTEREM İNCE, GÖREVİNE BAŞLADI

22 Haziran 2016 - 1.680 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»ARTVİN VALİSİ MUHTEREM İNCE, GÖREVİNE BAŞLADI
ARTVİN VALİSİ MUHTEREM İNCE, GÖREVİNE BAŞLADI

ARTVİN VALİSİ MUHTEREM İNCE, GÖREVİNE BAŞLADI

Valiler kararnamesiyle İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevinden Artvin Valiliğine atanan Muhterem İnce, görevine başladı.

Ankara’dan havayoluyla Trabzon’a gelen ve ardından karayoluyla Arhavi ilçesine gelen Vali İnce ve eşi Beyhan İnce Hanımefendiyi İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar karşıladı.

Bir süre burada kendisini karşılamaya gelenlere sohbet eden Vali İnce, ardından Borçka ilçesine hareket etti.

-Vali İnce, Şehidin Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu

Vali İnce,  Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü mensuplarınca Ekim 2014 tarihinde düzenlenen silahlı saldırıda 22 yaşında şehit olan jandarma er Ramazan Köse’nin ailesini evinde ziyaret etti.

Vali İnce beraberindeki İlçe Kaymakamı Ertuğrul Örnek, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan ile birlikte şehit Ramazan Köse’nin babası Begcan Köse, annesi Gülsen Köse ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Ziyarette şehit Köse için din görevlilerince Kuran-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Şehidin ailesi ile bir süre sohbet eden Vali İnce, devletin kapılarının gazi ve şehit yakınlarına her zaman sonuna kadar açık olduğunu söyledi.

Borçka’daki şehit ailesinin ziyaretinin ardından il merkezine gelen Vali İnce’yi Valilik binası önünde Vali Yardımcıları Önder Coşğun, Mehmet Ali Öztürk, Ali Doğan ve Mutlu Almalı, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün, kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar karşıladı.

Valilik önünde yapılan karşılamanın ardından cadde üzerindeki vatandaşları selamlayan Vali İnce makamına geçerek protokol salonunda basın mensuplarına açıklama yaptı.

01.06.2016 tarihli resmi gazetede yayımlanan bakanlar kurulu kararı ile atandığı Artvin Valiliği görevine bugün itibari ile başladığını belirten Vali İnce, “Mensubu olmaktan iftihar duyduğum mülki idare amirliği görevinde Artvin Valisi olarak görev almanın onuru ve sevinci içerisindeyim. Bu şerefli ve önemli görevle beni görevlendiren tüm bakanlar kurulu üyelerimize, İçişleri Bakanımıza, Başbakanımıza ve bu atamayı yüksek olurları ile tasvip eden Sayın Cumhurbaşkanımıza en içten şükranlarımı arz ederim” dedi.

Görevi esnasında büyük bir sorumluluk bilinci ile tüm çalışma arkadaşlarıyla birlikte, fedakâr ve özverili bir şekilde, insan hak ve hürriyetleri başta olmak üzere, hukukun üstünlüğü ve kamu düzeninin sağlanması, demokratik değerler, şeffaflık, tarafsızlık, sevgi ve hoşgörü prensipleri çerçevesinde güzel ilimiz Artvin’e hizmet edeceğini ifade eden Vali İnce,  şunları söyledi :”  Artvinli hemşerilerimizin kamu hizmetlerinden çağdaş, etkin ve hızlı bir şekilde faydalanmaları için tüm tedbirlerin alınmasına devam edeceğiz. Coğrafi yapısı, doğal zenginlikleri, tarihi ve kültürel değerleri ile adeta bir “yeryüzü cenneti” konumunda olan Artvin ilimizin, başta turizm olmak üzere tüm sektörlerde geliştirilmesi ve kalkındırılması için ‘insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ anlayışı ile hareket ederek, var gücümüzle çalışıp hedeflerimize ulaşma gayreti içerisinde olacağız. Vatanımız için evlatlarını seve seve feda etmiş şehit ve gazi ailelerimiz, yaşlılarımız, yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımız, korunmaya muhtaç çocuklarımız, engellilerimiz her zaman birinci önceliğimiz olacak, sosyal hizmetlerin geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin arttırılması ilk hedeflerimiz arasında yer alacaktır” diye konuştu.

Yeni Türkiye vizyonu ile devletin millet için olduğunu bilerek her zaman vatandaşlarımızı çalışmaların merkezinde tutup, onların talep ve ihtiyaçlarına göre bu güzel şehre aşkla hizmet edeceğinin ifade eden Vali İnce,”Bu duygu ve düşüncelerle, vazife şuuru ve anlayışı içinde milletvekillerimiz, siyasi ve idari kadrolarımız, yerel yönetimlerimiz, bütün kamu görevlilerimiz, özel sektör temsilcilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, basınımız, esnaf, sanayici, çiftçi, işçi kesimlerimiz, kısacası tüm Artvinli hemşerilerimizle birlikte bu ulvi görevi en iyi şekilde yürüteceğimize yürekten inanıyorum. Bu vesile ile Artvin Valiliği makamında daha önce hizmet vermiş olan başta kendisinden bu görevi devraldığım Sayın Kemal Cirit olmak üzere, tüm valilerimize şükranlarımı sunuyor, ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyorum. Varlıklarını yanımızda daima hissedeceğimiz bütün Artvinli hemşerilerime selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Daha sonra makamına çıkan Vali İnce, göreve başlama yazısını imzalayarak, kendisini karşılamaya gelen kamu kurum ve kuruluşlarının amirleriyle bir süre sohbet etti.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek