...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin Valisi İnce Görevine Başladı

22 Haziran 2016 - 1.297 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvin Valisi İnce Görevine Başladı
Artvin Valisi İnce Görevine Başladı

Artvin Valisi İnce Görevine Başladı

Valiler kararnamesiyle Artvin Vali olarak atanan Muhterem İnce görevine başladı.

Son Valiler Kararnamesiyle Artvin Valisi olarak atanan İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Muhterem İnce görevine başladı. Arhavi ilçesinde gerçekleşen ilk karşılama töreniyle ilimize giriş yapan Vali Muhterem İnce, bir dizi ziyaretlerin ardından şehir merkezine geldi.

Artvin Valiliği önünde gerçekleştirilen karşılama programına Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kopcatepe, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. İnce, Valilik önünde protokol üyeleriyle selamlaştıktan sonra çevredeki vatandaşlarda tokalaştı. Daha sonra valilik makamına gecen İnce, burada basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

Artvin Valisi İnce burada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi,” 1 Haziran 2016 tarihli resmi gazetede yayımlanan bakanlar kurulu kararı ile atanmış olduğum Artvin Valiliği görevine bugün itibari ile başlamış bulunuyorum. Mensubu olmaktan iftihar duyduğum mülki idare amirliği görevinde Artvin Valisi olarak görev almanın onuru ve sevinci içerisindeyim.

Bu şerefli ve önemli görevle beni görevlendiren tüm bakanlar kurulu üyelerimize, İçişleri Bakanımıza, Başbakanımıza ve bu atamayı yüksek olurları ile tasvip eden Sayın Cumhurbaşkanımıza en içten şükranlarımı arz ederim.

Görevim esnasında büyük bir sorumluluk bilinci ile tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte, fedakar ve özverili bir şekilde, insan hak ve hürriyetleri başta olmak üzere, hukukun üstünlüğü ve kamu düzeninin sağlanması, demokratik değerler, şeffaflık, tarafsızlık, sevgi ve hoşgörü prensipleri çerçevesinde güzel ilimiz Artvin’e hizmet edeceğiz.

Artvinli hemşehrilerimizin kamu hizmetlerinden çağdaş, etkin ve hızlı bir şekilde faydalanmaları için tüm tedbirlerin alınmasına devam edeceğiz.

Coğrafi yapısı, doğal zenginlikleri, tarihi ve kültürel değerleri ile adeta bir “yeryüzü cenneti” konumunda olan Artvin ilimizin, başta turizm olmak üzere tüm sektörlerde geliştirilmesi ve kalkındırılması için ‘insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ anlayışı ile hareket ederek, var gücümüzle çalışıp hedeflerimize ulaşma gayreti içerisinde olacağız.

Vatanımız için evlatlarını seve seve feda etmiş şehit ve gazi ailelerimiz, yaşlılarımız, yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımız, korunmaya muhtaç çocuklarımız, engellilerimiz her zaman birinci önceliğimiz olacak, sosyal hizmetlerin geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin arttırılması ilk hedeflerimiz arasında yer alacaktır.

Yeni Türkiye vizyonu ile devletin millet için olduğunu bilerek her zaman vatandaşlarımızı çalışmalarımızın merkezinde tutup, onların talep ve ihtiyaçlarına göre bu güzel şehre aşkla hizmet edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, vazife şuuru ve anlayışı içinde milletvekillerimiz, siyasi ve idari kadrolarımız, yerel yönetimlerimiz, bütün kamu görevlilerimiz, özel sektör temsilcilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, basınımız, esnaf, sanayici, çiftçi, işçi kesimlerimiz, kısacası tüm Artvinli hemşehrilerimizle birlikte bu ulvi görevi en iyi şekilde yürüteceğimize yürekten inanıyorum.

Bu vesile ile Artvin Valiliği makamında daha önce hizmet vermiş olan başta kendisinden bu görevi devraldığım sayın kemal cirit olmak üzere, tüm valilerimize şükranlarımı sunuyor, ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyorum.

Varlıklarını yanımızda daima hissedeceğimiz bütün Artvinli hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek