...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin, Türkiye’nin en Yaşanabilir On Kenti Arasında

10 Kasım 2017 - 721 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvin, Türkiye’nin en Yaşanabilir On Kenti Arasında
Artvin, Türkiye’nin en Yaşanabilir On Kenti Arasında

Artvin, Türkiye’nin en Yaşanabilir On Kenti Arasında

Türkiye’nin En Yaşanabilir Kentleri Araştırması Sıralamasına Göre, Artvin 6. Sırada Yer Aldı

Başkent Ankara, CNBC-e Business ve Forbes dergilerinin, “Türkiye’nin en yaşanabilir kentleri” araştırmalarında, Artvin 6. sırada yer aldı.

CNBC-e Business Dergisi, “Türkiye’nin en yaşanabilir kentleri” araştırmasının üçüncüsünü açıkladı. Araştırma,  eğitim, sağlık, kent hayatı, güvenlik, sanat ve ekonomi olmak üzere 6 kategoride yapıldı.

Araştırma sonucunda, Türkiye’nin en yaşanabilir  kenti, Ankara olarak belirlenirken, İstanbul 5. sırada, İzmir ise 9. sırada yer aldı.

Dergi’nin, “Türkiye’nin En yaşanabilir Kentleri” üçüncü araştırması sıralaması şöyle:

  1. Ankara , 2. Eskişehir, 3. Isparta, 4. Trabzon, 5. İstanbul, 6. Artvin, 7. Bolu, 8. Antalya, 9. İzmir, 10. Rize, 11. Kırıkkale

Forbes Dergisi’nde de Ankara zirvede

Ankara, Forbes Dergisi’nin, “İş Yapmak ve Yaşamak İçin En İyi Kentler” araştırmasına göre de 1 yıllık aranın ardından, tekrar “Türkiye’nin En Yaşanabilir Kenti” listesinde zirveye yerleşti.

“Beşeri Sermaye ve Yaşana-bilirlik, Marka Becerisi ve Yenilikçilik, Ticaret Becerisi ve Üretim Potansiyeli, Erişilebilirlik” ana kategorilerinde gerçekleştirilen araştırmanın 2016 yılı sonuçları şöyle:

Türkiye’nin Yaşamak ve Çalışmak için En İyi Şehirleri

1- İstanbul Genel Endeks Puanı: 68,9 Genel Endeks Puanı 68,9 olan Türkiye’nin   en büyük kenti İstanbul, son 2 yıldır listelerde diğer kentlerin en az 10 puan üzerindeydi. Ancak Yaşanabilirlik Endeksi’nde, geçen seneki 32 sıralık düşüşü devam ediyor ve endeksi ilk sırada olmasına rağmen bu yıl 10 sıra daha geriledi.

2- Ankara Genel Endeks Puanı: 66.13 Ankara, 1 yıllık aranın ardından, tekrar “Türkiye’nin En Yaşanabilir Kenti” listesinde zirvede… Genel Endeks Puanı 66,13 ile İstanbul’ un arkasında 2. sırada yer alan Ankara, genel hesaplamada, İstanbul ile aradaki 13 puanlık farkı da kapattı.

3- İzmir Genel Endeks Puanı: 62,39 “Yaşanılabilirlik Endeksi’nde geçen yıl 15 sıra gerileyen kent, bu yıl göstergelerde iyileşme sağlayarak, 10 sıra birden yükseldi. İşsizlik  ve enflasyon, kentin hala en büyük sorunu.

Listenin En Sonunda Muş Var

Listede, son sıralarda ise Hakkari 30,94, Şırnak 30,45  ve Muş 29,71’lik genel endeks puanıyla yer aldı. Muş, genel endeks puanı 30’un altında kalan tek kent oldu.

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek