...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin Turizminin Gönüllü Elçileri Şavşat Huzurevini Ziyaret Etti

14 Ağustos 2016 - 1.582 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvin Turizminin Gönüllü Elçileri Şavşat Huzurevini Ziyaret Etti
Artvin Turizminin Gönüllü Elçileri Şavşat Huzurevini Ziyaret Etti

Artvin Turizminin Gönüllü Elçileri Şavşat Huzurevini Ziyaret Etti

Artvin’de ilk kez, kadın girişimci esnafların başlattığı “ Artvin İçi Turizmin ”in ilk ayağı yakın tarihlerde Cittaslow (Sakin Şehir) ilan edilen Şavşat’tı.

Dünyanın tartışmasız en güzel yaşam alanları arasında zirvede yer alan Şavşat, herkesi bir kere daha büyüledi. Artvin içi Turizmi başlatan turizm gönüllüleri kadınların bir durağı da sakinlerinin dünyanın en huzurlu huzurevi diye nitelediği Yavuzköy’deki Naime, İsmail Yılmaz Huzurevi oldu.

Bizi Ziyaret Ederek Çok Mutlu Ettiniz

Burada kalan yaşlılarla sohbet eden Artvin’in girişimci, esnaf kadınları onları dinledi. Huzurevi sakinlerinden aynı zamanda gazetelerde köşe yazıları yazan Cilavuz Köy Enstitüsü mezunlarından emekli öğretmen 85 yaşındaki Osman Altun, kadınların kendilerini ziyaret etmelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Altun; “ Bu rayı yaptıran Naime- İsmail Yılmaz’a Allah’tan rahmet diliyorum her ikisi de ahrete intikal etmiş. Burası dünyanın en güzel yeri benim için.

Dünyanın En Güzel Yeri Neresi Sorusunun Tek Şıklık Cevabı Var Şavşat-Artvin’dir

Bana orsanız dünyanın en güzel yeri nesri diye cevabım tek çık olacak. Şavşat-Artvin’dir” derim. Bunu söylerken de hiç rahatsız olmam. Şunu söylememe izin verin. Biz burada dışarıda kaldığımız için, çocuklarımız bizi istemediği için falan gelmedik. Tam aksine biz kendimiz istedik geldik. Burası o kadar güzel, o kadar sakin, o kadar huzur dolu ki, herkese teşekkür ediyorum.

Bizi ziyaret etiğiniz için ayrıca büyük mutluluk duydum. Şavşat sağlık turizmi, doğa turizmi,  yayla, kültür, inanç turizmi bakımından çok büyük zenginlik sunmaktadır. Yeter ki bu değerlerimize sahip çıkıp, bunun için ne gerekiyorsa el ele verip hep birlikte yapalım. Böyle güzel yerler dünyada kalmadı. Sizin “Artvin içi Turizmi”ni başlatmanız çok olumlu bir adım. Çünkü Artvinli olup Artvin’i ilçelerini, köylerini bilmeyen insanlarımız çok fazla. Önce ilimizi tanımalı ve tanıtmalıyız. Siz bunu başlatmışsınız. Tebrik ediyor, teşekkür ediyorum.” Dedi.

 Başlattığımız Etkinlik Artvin’de Bir İlktir

Artvin içi turizmini başlatan organizasyonu yapan Hatice nur Ersöz, Birgül Özçelik, Nuray Gençay ve Hatice Tekin, bu Artvin’i tanıma gezilerinin devam edeceğini ve bilinmeyen değerleri Artvin halkına, Türkiye’ye, dünyaya anlatacaklarını dile getirerek; “ Başlattığımız etkinlik Artvin’de ilk olma özelliği taşıyor. Hep laf üretildi. Hep sözler söylendi. Ama icraat sıfır. Hala hiçbir şeyin yapılmadığını düşünüyoruz. Biz bir rol model üstlendik. Dünyanın en güzel ilçesi Cittaslow Şavşat’tan yola çıktık. 2 gün boyunca gezdik. Ne çok şeyi bilmiyormuşuz? Ne güzellikleri görmeden bugünlere kadar gelmişiz. Artvinliler Artvin’i tanımadığımızı gördük.

 Dünyanın En Huzurlu Huzurevini Ziyaret Edince Çok Mutlu Olduk

Yavuzköy’deki huzurevini gördükten sonra, dünyanın en huzurlu huzurevinin Şavşat’ta olduğuna biz de inandık. Burası cennetin tarifine uyuyor.  Ya da cennetin tarifini Artvin’i gördükten sonra yapmışlar. Böylesine güzel bir huzurevi ve içinde yaşayan büyüklerimizin mutluluğu bizi de çok duygulandırdı, mutlu etti.  Ne güzel ülkemiz var, ne güzel ilimiz var. Ne güzel köylerimiz insanlarımız var. Bunları keşfetmeye çıkıyoruz. Huzurevinin huzurlu sakinlerine sağlık, mutluluk ve uzun ömürler diliyoruz Şavşat, dünyanın en güzel, en huzurlu en sakin yerleşim yerleri arasında yer alıyor. Biz bunu tanıtmak için daha çok etkinliklerde bulunmamız lazım.” ifadelerine yer verdiler.

Cittaslow Şavşat’ın Tanıtımına Biz De Katkı Sunmak İstiyoruz

Cittaslow  (Sakin şehir) Şavşat’ın tanıtımı için diğer ilçeler ve özellikle Artvin Merkez gereken ilgiyi göstermek zorunda. Eğer Şavşat’ın tanıtıcı afiş, tabela vb. tanıtım materyallerine Şavşat Belediye başkanı Artvin Köprübaşında, Artvin Merkez’de yer bulamıyorsa burada gerek Artvin Kültür Turizm il Müdürlüğü,  gerek Artvin Belediyesi ve diğer ilgili kurumların destek vermediği anlamı çıkar.

Haber: Sami Özçelik

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek