...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1754 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin Ticaret Odası Şavşat’ta Üyelerine Kahvaltı Verdi

01 Mart 2018 - 670 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvin Ticaret Odası Şavşat’ta Üyelerine Kahvaltı Verdi
Artvin Ticaret Odası Şavşat’ta Üyelerine Kahvaltı Verdi

Artvin Ticaret Odası Şavşat’ta Üyelerine Kahvaltı Verdi

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel Şavşat’taki Şirket ve Kooperatif Yöneticilerine Kahvaltı Verdi

Şavşat’ta faaliyet gösteren Black Forest Hotel’de verilen kahvaltıya Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkan.ı Kurtul Özel, Yönetim Kurulu üyeleri, Şavşat Esnaf ve Sanatkarlarlar Odası Başkanı Ercüment Köksoy, CHP İl Genel Meclis Üyesi Ertan Turan, Şavşat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Orhan Aksakal, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Şavşat Belediye Meclis Üyesi Naşit Aydın, Şavşat’ın Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Kör, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası personeli ve ilçemizde faaliyet gösteren şirket ve kooperatif temsilcileri katıldı.

Black Forest Hotel’de yapılan kahvaltının ardından sunumun yapılacağı toplantı salonuna geçildi. İlin ekonomik gelişiminin sağlanması için gerekli önceliklerin konuşulduğu toplantıda Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel; oda faaliyetleri hakkında 45 dakika sinevizyon eşliğinde bir sunum gerçekleştirdi. Üyelerin ilgiyle izlediği sunumda İnşaat izinleri ve Tapu İşlemleri, şirket kuruluş işlemleri, icra iflas mevzuatı, ticari uyuşmazlıklar, vergi beyannamelerinin basitleştirilmesi, 2017-2018 istihdam seferberliği, İş-kur hizmet noktaları, iş mahkemeleri kanunu, iş uyuşmazlıklarında zorunlu arabuluculuk, mesleki yeterlilik, elektronik belge dağıtım hizmeti, harç takip sistemi, SGK mevzuatında yapılan iyileştirme konuları ve yapılan aktiviteler-projeler ve hedefler ayrıntılarıyla üyelere anlatıldı.

ARTSO Girişimleri ile Artvin Merkezde TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lise-sinin yapılacağını söyleyen özel, yeni hizmet binasının da çok yakın zamanda tamamlanarak Mart ayı içersinde hizmete açılacağını kaydetti.

Yapmış olduğu proje çalışmaları bünyesinde Artvin’in ilk coğrafi işaretini aldıklarını ifa-de eden Başkan Özel; Başka bir proje çalışmasıyla da “10 iş kolunda ön fizibilite” çalışması yaparak yatırımcıların faydalanması için kurumsal web sitesinde yayınladıklarını, oda bünyesinde halen beş meslek komitesinde 599 faal üye bulunmakta dır diyen özel, yakında açılacak olan yeni hizmet binası ile üyelere beş yıldızlı hizmetin verileceğini belirtti. Oda olarak katılım sağlanan bir çok faaliyetten de bahseden Özel, özellikle yerel ürünlerin tanıtılması noktasında marka tescili olan oda üyelerinin fuarlara katılmalarını sağladıklarını söyledi.

“Artvin Ticaret ve Sanayi Odasının hedefi Artvin’i hep ileriye taşımaktır” diyen Başkan Özel; ARTSO’nun Artvin’in ticaretten daha fazla pay alan bölgesinde ekonomik oluşumları kendi yararı doğrultusunda yönlendirmeye çalışan bir vizyonla hareket ettiğini ifade etti. Başkan Özel ayrıca üyelere hibe ve destek kredileri hakkında da bilgi vererek bütün üyelerin bu kredilerden yararlanacağını belirtti.

Toplantıda ayrıca ilin ekonomik gelişimi konusunda düşüncelerinin önceliklerinin belirlenmesi için talep forumları üyeler tarafından doldurularak ARTSO çalışanları tarafından toplandı. Bu taleplerin ilerleyen zamanda değerlendirilerek ilgili mercilere iletileceği öğrenildi.

Toplantının sonunda başkan Özel, üyelerin sorularını cevaplandırdı ve katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

Haber: Erdoğan KÖR

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek