...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1706 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin Su Sporlarının Gözde Mekânı Olacak

03 Aralık 2015 - 843 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvin Su Sporlarının Gözde Mekânı Olacak
Artvin Su Sporlarının Gözde Mekânı Olacak

Artvin Su Sporlarının Gözde Mekânı Olacak

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile Kano federasyonu akarsudan sorumlu olimpik spor koordinasyonu Başkanı Fatih Bektaş’la birlikte su sporları yapılacak anlarda incelemelerde bulundu.

Deniz Kanosu yarışları, Rüzgar Sörfü, Yelken sınıfın da lazer ve optimist yarışları Artvin halkıyla buluşacak. Barajlar kenti Artvin su sporları alanında yeni Türkiye şampiyonalarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Bu yıl Artvin Borçka barajında ilk kez yapılan Türkiye Şampiyonası Açık Su Yüzme Yarışması’ndan sonra 2016 yılında farklı dallarda Türkiye Şampiyonalarının düzenlenmesi için çalışmalar devam ediyor.

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksek Okulu Rekterasyon Bölüm Başkanı ve Kano federasyonu akarsudan sorumlu olimpik spor koordinasyonları Başkanı Doç. Dr. Fatih Bektaş, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi makamın da ziyaret etti.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve Kano federasyonu akarsudan sorumlu olimpik spor koordinasyonu Başkanı Fatih Bektaş’la gelecek yıl Artvin Barajın da yapılması düşünülen su sporlarıyla ilgili bilgi alışverişin de bulundular.

Fatih Bektaş, Artvin barajın da önümüzdeki sezon Deniz Kanosu yarışları, Rüzgar Sörfü, Yelken sınıfın da lazer ve optimist yarışlarının yapılabileceği, Türkiye’nin nadir illerinden biri olan Artvin’de de mutlaka yapılması gerektiğini söyledi. Doç. Dr. Bektaş, önümüzdeki yıl Deniz kanosu Türkiye şampiyonasının Artvin’ de yapılacağının sözünü verdi.

Artvin’in turizm ve spor anlamın da çok yönlü bir il olduğunu belirten Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “Barajlar kenti Artvin’imizde kano sporlarının da yapılması konusun Kano federasyonu akarsudan sorumlu olimpik su sporları koordinasyonu Başkanı Sayın Doç. Dr. Fatih Bektaş beyle fikir alışverişin de bulunduk. Önümüzdeki yıl Deniz Kanosu yarışları, Rüzgar Sörfü, Yelken sınıfın da lazer ve optimist yarışlarının yapılması hem Artvin’imize hemde hedeflediğimiz spor turizmine büyük katkı sağlamış olacak. Şehrimizi gerek doğa turizmi gerekse su sporları alanında marka şehir yapmak istiyoruz ve bu doğrultuda da tüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek