...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin Spor Kulübü Maratoncu Talat Alkan’ı Transfer Etti

31 Ekim 2015 - 905 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvin Spor Kulübü Maratoncu Talat Alkan’ı Transfer Etti
Artvin Spor Kulübü Maratoncu Talat Alkan’ı Transfer Etti

Artvin Spor Kulübü Maratoncu Talat Alkan’ı Transfer Etti

Artvin Spor Kulübü Artvin’in ve Karadeniz’in maratoncu Talat Alkan’ı bünyesine aldı.

Maratoncu Talat Alkan Büyükler kategorisinde Yunanistan’da düzenlenen Uluslar arası  Balkan Şampiyonasında Türkiye’yi tensil etmiş, burada ikincilik alarak Bronz madalya ile Türkiye’ye dönmüş, Yunanlıların en çok ilgi gösterdiği sporcu olmuştu.

Alkan, Cumhuriyet Koşusunda Birinci Oldu

Artvin Spor Kulübü adına lisansı çıkarılan Alkan, Kulübü adına yaptığı ilk koşuda Cumhuriyet koşusunda 14 kilometrelik Arhavi Mençuna koşusunda uzak ara birinci olarak şampiyonluk madalyasını aldı.

Artvin Spor Kulübü yöneticileri sporcularının bu başarısını Başkan Yardımcısı İrfan yıldırım, Kulüp Sportif Şube Başkanı Cihat Uzun, Kulüp yöneticileri, Göksel Sönmez ve Nurettin Albayrak, Sporcuları Talat Alkan ile birlikte basın mensuplarıyla öğle yemeğinde buluşarak kutladı.

‘Bir Amatör Futbol Takımının En Az Yıllık Maliyeti 100-150 Bin TL’dir’

Kulüp Başkan Yardımcısı İrfan Yıldırım,  Kulüp olarak bundan sonraki hedeflerinin Futbol olmadığını daha çok bireysel sporlara yöneldiklerini, maddi güçlerinin ancak buna yeteceğini söyledi. Yıldırım, Amatör bir futbol takımının maliyetinin bile en az 100- 150 bin TL olduğuna dikkat çekerek; “ Artvin’de futbol takımı çok büyük maliyet ve zorluk getiriyor. Biz futbol takımımızı İl Özel İdaresi’ne devrettik. Maliyeti bizim bütçemizi zorladı. Altından kalkamazdık. Bunun yerine daha çok Artvin’i değişik spor barnşlarında temsil edecek bireysel sporda temsil edecek sporcularımıza sahip çıkma, destek verme kararı aldık. Bu kapsamda, Artvin’de azmiyle dikkat çeken ve hedefleri olan Artvin’in ve Bölgenin en önemli maraton sporcusu Talat Alkan’ı Kulübümüze transfer etmiş olduk. Kulübümüz adına ilk yarışmada birinci oldu. Cumhuriyet koşusunda 14 kilometrelik koşuda hiç zorlanmadan birinci olmayı başardı. Biz bunu  basın mensuplarıyla öğle yemeğinde yönetici ve sporcumuzla bir araya gelerek kutlamak ve bundan sonraki plan ve projelerimizi anlatmak için toplandık.

‘Kulüp Olarak Olağanüstü Kongreye Gideceğiz Hedefimiz Atletizm, Boks  Gibi Bireysel Sporlar’

Biz yönetim olarak yakın tarihte olağanüstü kongreye giderek yeni yönetim oluşturacağız. İlk hedefimiz kulübümüze gelir sağlayacak bir tesis kazandırabilmektir. Bunun için şimdiden altyapı çalışması, çeşitli fikirler alıyoruz. Dediğim gibi hedefimiz, atletizm, tekvando, boks gibi bireysel spor barnşlarında sportif faaliyetlerde bulunmaktır. Bugün zileri kırmadan geldiğiniz için basın mensubu arkadaşlarımız olarak sizlere çok teşekkür ediyoruz“ dedi.

‘Kulübüm Adına İlk Koşumda Birinci Oldum’

Arhavi’de yapılan Cumhuriyet koşusunda birinciliği çok rahat bir koşuyla aldığını belirten Maraton sporcusu Talat Alkan; “Artvin Spor Kulübü adına ilk koşumu Arhavi’de yaptım. Burada birinci oldum. Kulübüme bana gösterdiği ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum.  Artvin Spor adına koşmak, Artvin’i temsilen koşmaktan büyük onur duyuyorum. Maratonda büyükler kategorisinde biliyorsunuz Balkanlarda ikinci oldum.

‘Hedefim Güney Kore’de Seul’de Yapılacak Etkinlikte Altın Madalya İle Dönmektir’

Hedefim Güney Kore’de yapılacak maratonda Türkiye’ye dolayısıyla Artvin’e altın madalya getirmek, İstiklal Marşımızı Seul’de okutmak, bayrağımızı orada dalgalandırmak olacak. Bunun için durmadan çalışmaya ve imkan buldukça her yarışmaya katılarak antrenman ve tecrübe kazanmaya devam edeceğim. En büyük sıkıntım kulübümün olamayışıydı.  Bu yüzden maddi imkansızlıklar içinde yarışmalara hazırlanıp, gitmek için gerekli maddi imkânları bulmada çok zorlanıyordum. Artık bu sorunum ortadan kalkmış oldu. Artvin Spor Kulübü’nün yönetimine çok teşekkür ediyorum. Benim hedefim Artvin’i en iyi şekilde temsil etmektir. Bunu başaracağıma her zaman inandım. Bana inanmayanlara inat, durmadan çalıştım ve çalışmaya da devam edeceğim” ifadelerine yer verdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek