...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin Kafkasör’de “Doğa Yürüyüşü ve Çevre Temizliği”

01 Temmuz 2021 - 75 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvin Kafkasör’de “Doğa Yürüyüşü ve Çevre Temizliği”
Artvin Kafkasör’de “Doğa Yürüyüşü ve Çevre Temizliği”

Artvin Valisi Yılmaz Doruk’un Eşi Meral Doruk’un Öncülüğünde “Sıfır Atık ve Çevre Temizliği Bilincinin” Oturtulması Amaçlanarak Kafkasör Yaylası’nda Doğa Yürüyüşü ve Çöp Toplama Etkinliği Yapıldı

Festivalleriyle, doğal güzellikleriyle ünlü Kafkasör Yaylası’nda “Çevre Haf-tası” etkinlikleri çerçevesinde “Sıfır Atık ve Çevre Temizliği” konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Milli Eğitim İl Müdürlüğü, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi Müdürlüğünde görevli kamu personeli kadınlardan oluşan “Çevre Timi Gönüllüleri” hem doğa yürüyüşü yapıp hem de çöp topladı.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk’un eşi Meral Doruk, etkinlik sonrası yaptığı konuşmada, çevre gönüllüleri kadınlarla bir araya gelerek, Kafkasör Yaylası’nda hem doğa gezisi hem de çöp temizliği etkinliğini gerçekleştirdiklerini ifade etti. Doğada gördüğü çöplerden rahatsızlık duyduğunu belirten Doruk, “Doğada gezmeyi ve yürüyüş yapmasını çok seviyorum. Doğada gezerken de fark ettiğim çöpler beni çok rahatsız ediyordu. Bugün düzenlediğimiz bu etkinliği de bu düşünceden yola çıkarak gerçekleştirdik. Gönüllülerden oluşan yaklaşık 40 kişilik ekibimizle birlikte hem doğada yürüyüş yapma fırsatı bulduk hem de çöp topladık. Bu anlamlı etkinliğe katılan tüm gönüllü kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Pandemide bizleri koruyan maskeden tutunda özellikle doğanın yok edemediği petşişeler, kağıt, naylon gibi bir sürü atık ve çöp topladık.” söyledi. Çevre konusunda bir farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyleyen Doruk, “Doğaya ve çevremize insanların çöp atmasını engellemeye yönelik bir faaliyeti gerçekleştirdik. Çöplerimizi çöp kovalarına atarsak daha temiz bir çevreye ve doğaya sahip oluruz diye düşünüyorum.” Açıklamasında bulundu. Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Tülay Yılmaz Özdemir ise, “Kafkasör’de arkadaşlarımızla birlikte çevre temizliği yaptık. Çevre temizliği konusunda bir farkındalık oluşturmak istedik. Bu etkinliğimize katılan başta Meral Doruk Hanımefendi olmak üzere tüm herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi. Etkinliğe gönüllü olarak katıldığını ifade eden Havva Dayal ise, pandemi dolayısıyla yaklaşık 14 aydır doğaya çıkamadığını etkinlik sayesinde hem doğada yürüyüş yapma fırsatı bulduğunu hem de anlamlı bir etkinliğe katılmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek