...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1719 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin Eski Valisi Kemal Cirit, Sinop Valiliği’ne Atandı

18 Temmuz 2016 - 962 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvin Eski Valisi Kemal Cirit, Sinop Valiliği’ne Atandı
Artvin Eski Valisi Kemal Cirit, Sinop Valiliği’ne Atandı

Artvin Eski Valisi Kemal Cirit, Sinop Valiliği’ne Atandı

Başarısız darbe girişiminin ülke genelinde yansımaları devam ediyor. Bu kapsamda Sinop Valisi Yasemin Özata görevinden alınırken, son Valiler Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı’nda görevlendirilen Artvin eski Valisi Kemal Cirit, 16 Temmuz 2016 Cumartesi sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı’nın kararı ile Sinop iline Vali olarak atandı.

Sinop Valiliği’ne Tanıdık İsim

Darbe girişimi esnasında Sinop ilinde ilginç gelişmeler yaşandı. Yaşanan gelişmeler Sinop Valisi Yasemin Özata’yı koltuğundan etti. Darbe girişimine tepki amacıyla ellerinde Türk bayraklarıyla Sinop Valiliği önünde toplanan vatandaşlara Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, hitap etti.

Vatandaşlara sağduyu çağrısında bulunan Yaman, “Yaşananlar karşısında Cumhurbaşkanından köy muhtarına kadar herkes görevini yapmıştır” dedi.

Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, bir gazetecinin “Vali Yasemin Özata Çetinkaya’nın görevinden alındığı doğru mudur? ” sorusu üzerine “Doğrudur. Ayrıntılarını ben de bilmiyorum” yanıtını verdi.

Çeşitli sloganlar atan grup daha sonra dağıldı. Bu arada Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Vali Yasemin Özata Çetinkaya’nın eşi Garnizon Komutan Vekili Jandarma Albay Temel Çetinkaya’nın da gözaltında olduğunu bildirdi.

Yaşanan gelişmelerin hemen ardından 16 Temmuz 2016 Cumartesi sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı kararı ile son Valiler Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı’nda görevlendirilen eski Artvin Valisi Kemal Cirit, Sinop Valiliği görevine atandı. Kemal Cirit’in bugün itibariyle göreve başlayacağı öğrenildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek