...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin Emniyeti FETÖ’culara Göz Açtırmıyor

10 Ağustos 2016 - 1.348 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvin Emniyeti FETÖ’culara Göz Açtırmıyor
Artvin Emniyeti FETÖ’culara Göz Açtırmıyor

Artvin Emniyeti FETÖ’culara Göz Açtırmıyor

Artvin Emniyeti FETÖ Operasyonunda İnce Eleyip Sık Dokuyor

Artvin’de FETÖ Operasyonu Devam Ediyor

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimin ardından Artvin Emniyeti Fethullah Gülen Terör örgütü zanlılarına göz açtırmıyor.

Artvin Emniyet Müdürlüğü FETÖ’nün darbe girişimi sonrası yürütülen soruşturma kapsamında 125 kişi hakkında gözaltı kararı çıkmıştı. Bu kapsamda Artvin Cumhuriyet Başsavcılığı 52 kişi hakkında tutuklama kararı verdi.

14 Emniyet Personeli Tutuklandı

FETÖ soruşturma kapsamında aralarında 3 emniyet müdürü, 6 emniyet amirinin bulunduğu 14 Emniyet personeli tutuklandı. 29’u hakkında ise adli kontrol kararı verildi.

Emniyetin Kritik Birimlerinde Tutuklama Olmadı

Soruşturma kapsamında emniyet teşkilatının kritik birimlerinden FETÖ örgütünden gözaltı ve tutuklama olmaması dikkat çekti. 17’i 25 Aralık soruşturması sonrasında Emniyet teşkilatı kritik birimlerine sızmalara karşı önlemleri önceden almış görünüyor.

İfadesi Alınan Vali Yardımcısı Serbest

Ayrıca soruşturma kapsamına  bir kurmay yarbay 1 yarbay yalanarak Ankara TEM Şubeye Teslim Edildi.  Öte yandan 4 hakim ve 4 savcı ise tutuklandı. Gözaltına alınan Artvin Vali Yardımcısı ise ifadesi alınmasının ardından serbest bırakıldı.

13 Milli Eğitim Görevlisine İşlem yapıldı

FETÖ soruşturması kapsamında Artvin İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 13 personele işlem yapılırken 3’ü hakkında tutuklama kararı çıktı.

Öte yandan diğer kurumlardan olmak üzere 1 Psikolog (Adli Kontrol) 1 Doktor(Yakalanarak işlemleri için Başka ile Teslim Edildi) 2 Müftülük Çalışanı (1′ i Adli Kontrol, 1-‘ i Başka ile Teslim)  Defterdarlık çalışan ı (Tutuklu) 1 SGK çalışanı ( işlemleri için başka ile Teslim) edildi.

Kamu Personeli Olmayan 49 kişi hakkında işlem yapıldı

Soruşturma kapsamında aralarında esnaflarında bulunduğu 49 kişi hakkında işlem yapıldı.

Sarp Sınır Kapısını illegal Yollardan Geçmeye çalışırken 6 (1 ihraç edilmiş emniyet personeli(Komiser}, 2 askeri personel, 1 adli personel, 1 doktor, 1 esnaf) yakalandı.Öte yandan 78 kişinin de pasaportu iptal edildi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

TemaFabrika
Teknik Destek