...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin Demokrasi’ye Olan Bağlılığını Bir Kez Daha Gösterdi

08 Ağustos 2016 - 1.008 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvin Demokrasi’ye Olan Bağlılığını Bir Kez Daha Gösterdi
Artvin Demokrasi’ye Olan Bağlılığını Bir Kez Daha Gösterdi

Artvin Demokrasi’ye Olan Bağlılığını Bir Kez Daha Gösterdi

“Vatan, Demokrasi Ve Şehitler Buluşması Mitingi” Sağanak Yağışa Rağmen Binlerce Kişinin Katılımıyla Gerçekleşti

Artvin’de, “ Vatan, Demokrasi ve Şehitler Buluşması” mitingi sağanak yağışa rağmen binlerce Artvinlinin katılımıyla coşkulu bir şekilde kutlandı. Artvin Valisi Muhterem İnce, Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve siyasi parti il başkanlarının katılımı gerçekleştirilen yürüyüşe binlerce kişi katılırken, gerçekleştirilen mitingde konuşma yapan konuşmacılar demokrasiye olan bağlılıklarını dile getirdiler.

15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısının ardından demokrasi nöbetinin tutulduğu Valilik Meydanı’na ellerinde Türk bayraklarıyla, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmak için toplanan binlerce Artvinli anlamlı mitingde vatan, demokrasi, bayrak ve milli irada çağrısını hep bir ağızdan yeniledi.

MHP İl Başkanı Serdar Kılınç: Türk Milleti, Türkiye’yi böleceklerini zannedenlere en güzel cevabı 15 Temmuz akşamı vermiştir

Mitingde ilk konuşmayı Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Serdar Kılınç yaparken Kılınç konuşmasında darbe girişimini lanetlerken, bu girişimin halkın karşı koyuşuyla bertaraf edildiğini ifade etti. Serdar Kılınç; “ Öncelikle 15 Temmuz akşamı şehit olmuş tüm şehitlerimize, bugüne kadar Türk ve İslam tarihinde Türk ve İslam birlikteliği için şehit olmuş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Türkler tarihleri boyunca esaret altında yaşamış bir millet değiliz. Bugüne kadar Türkler esaret altında yaşamamıştır. Ne esir olmayı, ne de esaret altında yaşamayı kabullenmemişlerdir. Biz tarih boyunca dere beyliklerinden imparatorluklarına kadar, İmparatorluklardan devletlerimize kadar, Osmanlı’dan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna ve bugüne kadar bu millete her türlü oyun oynanmıştır. İslamiyet’i kabul ettiği tarihten bu yana gayri Müslümler bu millete her türlü oyunları oynamışlardır. Fitne ve fesatlar sokmaya çalışmalardır. Bizim içimize fitne fesat sokarak, etnik yapılara bölerek ayrıştırmalara çalışmışlar. Bizi yakın tarihte Asala, PKK ve IŞID gibi kuruluşları ile bölmeye çalışmışlardı. En acısı ise devlet kurumlarımızın içerisine sıza yapıların olmasıydı. Diğer yapıların biz iç yüzünü biliyorduk. Fakat FETÖ örgütü devlet kurumlarının içerisine bir bukalemun gibi dış devletlerin talimatı ile sızmayı başarmıştır. Ama FETÖ bir şeyi unutmuştur: Ben buraya bir siyasi parti il başkanı olarak geldim. Şükürler olsun. Bugün İstanbul’da Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’nı ve siyasi parti liderleri bir araya gelmiştir. Bugün Türkiye Cumhuriyeti’ne bir mesaj vermiştir. Millette birlik beraberlik mesajı vermiştir. Bu mesajlar tüm Dünya’ya büyük bir mesaj haline gelmiştir. FETÖ, hani o köşklerde saraylarda oturan FETÖ bir şeyi unutmuştur: Biz siyasi rekabetler içerisinde kendi doğrularımızı kendi seçmenlerimize anlattığımız için ayrıştığımızı zannetti. Kendi doğrularını Türk Milleti’ne anlatırken karşı düşünceleri tartışarak doğruyu bulmaya çalışmaktadır. Ama burada bütün siyasi partiler ve temsilcileri bundan emindir ki; bizim tartışmalarımız Türk Milleti’nin birliği ve bütünlüğü içindir. Senin gibi ABD’nin ve emperyalist güçlerin, bölmek ve parçalamak için yaptığı mücadele değildir. Sen bu milleti zannettin ki ayrışabilecek forma geldi. Allah’a hamd olsun bu Millet size 15 Temmuz akşamı kalkışmaya kalktığınız, Türkiye Büyük Millet Meclisini bombalayıp, bizim Özel Harekat şubelerimizi bombalayıp bu milletin korkar ve kaçar. Bizim İstiklal Marşı’mız ‘Korkma’ sözüyle başlar. Bizde korku yoktur. Biz zayıf düştüğümüzü zannettiniz. Bu yüzden ayaklandınız. Bizim boşluğa düştüğümüzü zannettiniz. Sizde kötü hücrelerle ele geçireceğinizi düşündünüz. Biz zayıf değildik Allah’a hamd olsun. Çok şükür sağlam hücrelerle sizin kötü emellerinize bu millet 15 Temmuz akşamı buna cevap vermiştir. Hepinize Allah Razı olsun, diyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde olmaya devam, diyoruz” diye konuştu.

Ali Yücel Kurt: Çocuklarımıza Güzel Bir Türkiye Diliyorum

 

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt, yaptığı konuşmada “Çocuklarımız için güzel bir Türkiye diliyorum” derken Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün milletin hakimiyetinin temsil etsin diye kurdurduğu TBMM’ye bomba atanları lanetledi. CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt yaptığı konuşmada; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk der ki; hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İşte bu hakimiyet 94 yıl sonra önümüze geldi. İşte hakimiyet milletindir sözü üzerine acı olayları yaşadık. İşte hakimiyet milletin meclisidir. Mustafa Kemal bu ülkeyi kurarken hakimiyetin milletin olduğuna işaret etmiş ve bağımsızlığımızı temsil edecek kuruluşun TBMM olduğunu ifade etmiştir. İşte o meclise hakimiyetimizin temsili olan meclisimize bombalar atanlara bizde bombalar atacağız. Bunu aşkla, birliktelikle atacağız. Avrupalılar derki; bu Türklere demokrasi çoktur. Bunlar demokrasiyle yaşamayı bilmezler. On yılda bir darbe olur. Bilemedin şimdi 25-30 yılda bir darbe olabilir. Bakın biz onları 15 Temmuz’da şaşırttık. Sadece onları değil Türk Milletine darbe yapma girişiminde olanları da şaşırttık. Türkiye’ye darbe yapmak isteyeceklerin emellerini bozduk. Demek ki Türk Milleti, Damarlarındaki kadar asildir. O asil kandan dolayı hep birlikteyiz. Bunlar kan ile yazılmıştır, irfanla yazılmıştır. Bizlerin hep düşüncesi özgürlüktür. Demokrasiden vazgeçmeyi, hukukun dışına çıkmayı, parlamenter sistem dışında başka bir rejim aramanın her zaman karşısında durduk. Ve her zaman karşısında olacağız. 15 gün önce bu meydanda diyordum ki sevgi içerisinde olalım, aşk içerisinde olalım. İşte gördünüz mü nasıl bu aşka ve sevgiye ihtiyacımız oldu. Hepimiz tekrar ellerimizi kaldıralım. İşte sevgi, işte aşk bu. Hepinizi yürekten kutluyorum. Bizler sonuç itibariyle demokrasiye geçişi yakın bir tarihte yaptık. Devlet olma tarihimizden daha geçtir demokrasiye geçişimiz. Bizler demokrasinin ne denli önemli olduğunu ve demokrasiyi daha fazla pekiştirmemiz için mücadele etmemiz gerektiğini yeni yeni anlıyoruz. Bunlar tankla tüfekle olamaz. Bu demokrasi mücadelesinde şehit düşenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum. Fakat hatalar yapmamız gerekiyor. Demokrasi mücadelesi yaparken yaş ile kurunun yanmasını da engellemeliyiz. Bu anlamda demokrat yönümüzü öne çıkarmalıyız. Başkalarını haklarını ve hukuklarını korumalı, adil davranmalıyız. Her zaman ki gibi inancım, demokrasiye ve hukuka olan inancım ile bu tarihin yeni bir tarih olacağını düşünüyorum. Bundan böyle Türkiye’de de Artvin’de de yeni bir Türkiye ve Artvin olacaktır. Yenikapı duygusuyla hepinize sağlık ve mutluluk dilerken, çocuklarımıza güzel bir Türkiye diliyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta: Bu darbe girişiminin en büyük kazancı milli birliğimizi tazelemiştir

AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, kısa bir konuşma yaparken, konuşmasında her işte bir hayır olduğu gibi darbe girişiminin hayrının ise bu milletin milli birliğini tekrardan tazeletmesi olduğunu söyledi.

AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, konuşmasına Ankara’da şehit düşen Yusufelili  Özel Harekat Şube Müdürü Dursun Acar’ın babası Nebi Acar’ın sorduğu soruyu anlatarak başladı. Balta konuşmasında; “ Hepimizin üzerinde büyük emekleri olan Nebi Acar hocamızı, Yusufeli Kaymakamımız ziyaret ettiğinde, hocamız bir soru sormuş. ‘Benim oğlumu kim öldürdü? PKK’mı, IŞID’mı, yoksa düşmanlar mı öldürdü? Benim oğlumu kim şehit etti?’ sorusuna Yusufeli Kaymakamımız cevap verememiş. Kelimeler kifayetsiz kalmıştır. Elbette çok acı şeyler yaşadık ama bunun hayra bakan bir yönü vardır. Demokrasi’nin kıymetini anladık. Milli İradenin kıymetini anladık. Bu topraklarda hüküm sürmek kolay değil. Bu topraklar Malezya gibi, Japonya gibi bir ada devleti değildir. Yakarsa cürmü kadar yer yakar diyerek kimsenin boş bırakacağı yer değildir. Bu yüzden bizi asla boş bırakmayacaklardır. Tarihimiz, coğrafyamız bu millete önemli bir misyon yüklüyor. O yüzden daima milli birliğimizi her şeyin önünde tutmamız gerekiyor. Ben bu darbe girişiminin milli birliğimizi yeniden tazelemesini en büyük kazanç olarak görüyorum” diyerek Sezai Karakoç’un dizelerini okuyarak konuşmasına son verdi.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe: Biz uyanık olacağız, diri olacağız ki ülkemize göz dikenlerin gözleri kör olsun

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’de yaptığı konuşmada darbe girişiminin ardından sürdürülen demokrasi nöbetleriyle millet olmanın hazzını yaşadıklarını söyledi.

Çok büyük bir mücadele verildiğini ifade eden Kocatepe “Milletimiz yılların hesabını sordu. 15 Temmuz gecesi, darbelerle ezilmiş ya da zulme uğramış bir milletin yiğit evlatlarının burada noktayı koyuyoruz dediği gündür. Bugün biz burada demokrasi mitingini yapabiliyorsak millet olmanın şuuruyla yapıyoruz. Şehitlerimizin sayesinde yapıyoruz” dedi.

Kocatepe “Millet olarak darlıkta hep başarılı oluruz da, varlıkta sıkıntı çekeriz. Şimdi çektiğimiz varlıkta birbirimizle uğraşmamızdandır. Düşmanlarımız baktılar ki bunlar bir biriyle uğraşıyor. Tam zamanı dediler. Bu milletin darlıkta birlikteliğini gösterdik. Biz Anadolu coğrafyasında var olduğumuz müddetçe şeytanın hileleri bitmeyecek. Bunlar piyon. Biz uyanık olacağız, diri olacağız ki ülkemize göz dikenlerin gözleri kör olsun” diyerek konuşmasını tamamladı.

Vekil İsrafil Kışla: 15 Temmuz gecesi milletçe kara bir leke yaşadık.

Mitingde bir konuşma yapan Artvin Milletvekili İsrafil Kışla 15 Temmuz gecesi milletçe kara bir leke yaşadığını belirterek, Türk milletinin geçmişte çok darbeler yaşadığını fakat bulunun gibi alçakça ve katliama dönüşen bir darbe yaşamadığını söyledi.

Bu darbe girişiminin 40 yılın hazırlığı olduğunu savunan İsrafil Kışla “ 40 yıldır bu ülkeyi bölmek için parçalamak için emperyalistler bu piyonları, maşaları kullandılar. Bu darbe girişimi sonrası herkes bir şey söyledi ama en önemli sözü bu millet söyledi. Bütün Türkiye söyledi” dedi.

Türkiye’nin artık darbelerle sarsılacak, üçüncü sınıf demokrasi ile yönetilen bir ülke olmadığını vurgulayan Kışla, şunları söyledi:

“Türkiye birinci sınıf demokrasi ile yönetilen bir ülkedir. Milletimiz artık bilinçli. Vatana, bayrağa, devlete sahip çıkma adına milletimiz toptanda, tanktan, uçaktan, helikopterden ve silahtan da korkmadan cesurca sokaklara döküldü ve dünyaya bir ders verdi. Türkiye’nin geleceği konusunda emperyalist emelleri olanlara ciddi bir ders verdi.  Türkiye’yi işgal etmek isteyenlere ciddi bir ders verdi. Bu uğurda bayrak için, vatan için, birlik beraberliğimiz için canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Millet olarak sağcısıyla, solcusuyla, hangi siyasi görüşten olursa bir olmayı, beraber olmayı kardeş olmayı becerdiğini söyleyen Kışla, darbeye karşı halkın darbesiyle bu darbenin önüne geçildiğini kaydetti.

Bu sürecin bu ülke için tarihi bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Kışla “Bunların emelleri bu ülkenin işgal edilmesiydi. Bu ülkenin bölünüp parçalanmasıydı. Milletimizin, cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın dik duruşuyla buna dur dedik. Yenikapı’da milyonlarla bütün siyasi partiler birlikteyiz. Allah bu kardeşliğimizi milli birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bu sadece darbe değil, Türkiye’nin işgali meselesiydi. Türkiye’nin bağımsızlık meselesiydi. Türkiye’nin istiklal mesesiydi” diye konuştu.

Vali Muhterem İnce: 81 ilin meydanlarında milyonların kalpleri tek yürek, tek millet olarak attı

Artvin Valisi Muhterem İnce ise, ülkede 81 ilin, meydanlarında milyonların kalplerinin tek yürek, tek millet olarak attığını söyledi.

İnce, 15 Temmuz akşamı yapılan darbe girişiminde meclisin, cumhurbaşkanlığının, genelkurmayın, özel harekât merkezinin bombalanıp, boğaz köprülerinin ele geçirildiğini ve millete tanklarla ve savaş uçaklarıyla alçakça saldırıldığını söyledi.

Bu saldırılarda 250 şehit verildiğini belirten İnce “ Bugün bu noktaya geldiğimizde ekranları tekrar izlediğimizde bunu çok daha iyi anlıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerinin içine Fetullah Terör Örgütü (FETÖ) mensubu olan bir takım terörist, asker kılığıyla sızdı. Yanlarına kendileri gibi düşünen bir takım kişileri de alarak; bu milleti, demokrasimizi yok etmeye, ülkemizi bir takım güçlere peşkeş çekmeye kalkıştılar. Şimdi bu insanlara yıllarca iyi niyetli olarak eğitim ve bir takım dini duygularla yaklaşan yurttaşlarımız bunların gerçek kimliğini 17-25 Aralık’ta gördüğü gibi 15 Temmuz’da da açık bir şekilde gördü.  Bizleri kandırarak bu hale geldiler. Allah’ın adaleti her şeyden üstün geldi. Bugün onların haksız yere aldığı yerler milletimize geri dönüyor. Onlardan aldığımız okullara şehitlerimizin adını vererek tekrar milletimizin hizmetine sunuyoruz. 15 Temmuz’u hiçbir zaman hatırlamak istemeyeceğiz ama 15 Temmuz’u çocuklarımıza ve gelecek nesillerimize de hiçbir zaman unutturmayacağız. 15 Temmuz bizim için tarihi bir gün oldu. Birlik ve beraberliğimizi artıran, milli duygularımızı en üst düzeye çıkaran gün oldu. Bugünümüz ileriki günlerimizin en kötüsü olsun. Gelecek günlerimiz çok daha güzel, çok daha refah ve huzurlu olsun. Bu birlik ve berberliğimizi hiç bir zaman kaybetmeyelim” diye konuştu.

Bayraktutan gönderdiği mesaj ile mitinge katıldı

İstanbul Yenikapı’da aynı saatlerde düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingine katıldığından dolayı Artvin’de bulunamayan Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ise gönderdiği mesajında darbe girişimini şiddetle kınayarak lanetledi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte İstanbul Yenikapı Mitinginde görevli olduğundan dolayı Artvin’de olamadığının üzüntüsünü yaşadığını mesajında belirten Bayraktutan, gönlünün Artvin’de olduğunu ifade ederek, darbe girişimine Artvin halkının gösterdiği birlik beraberliğin bir cevap olduğunu ve Artvin halkının gösterdiği bu duruşun Artvinli olmaktan dolayı kendisini bir kez daha gururlandırdığını vurguladı.

Dev demokrasi mitingine Artvin Valisi Muhterem İnce, Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, CHP Artvin İl Başkanı Yücel Kurt, MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Mitingin Artvin bölümü tamamlandıktan sonra İstanbul’a bağlanıldı. İstanbul Yenikapı’da düzenlenen büyük miting alandaki bürokratlar, siyasiler ve vatandaşlar tarafından büyük bir coşku içerisinde takip edildi.

İstanbul’un coşkusu kurulan ekranlar aracılığıyla Artvin’e de aktarılırken, Artvin demokrasiye ve vatana olan bağlılığını hep bir ağızdan haykırırken, şehitlerine olan saygısını da göstermiş oldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika
Teknik Destek