...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin Çoruh Spor En Geç 2020’de 3. Ligde Olacak…

20 Kasım 2015 - 1.000 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvin Çoruh Spor En Geç 2020’de 3. Ligde Olacak…
Artvin Çoruh Spor En Geç 2020’de 3. Ligde Olacak…

Artvin Çoruh Spor En Geç 2020’de 3. Ligde Olacak

Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz, Artvin’de spor ve futbol hakkında basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulunarak Artvin Çoruh Spor ’un en geç 2020’de 3. Ligde olacağını söyledi.

Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz basına yaptığı açıklamada, Artvin genelinde 9 Kulübün bulunduğunu, kulüpler arasında çok iyi bir dostluk ve arkadaşlık bulunduğunu, tek şikâyetinin ise kendisini bilmez taraftarlar yüzünden kulüplerin zor durumda kaldığını, sporun amacı olan dostluk, sevgi, kardeşlik duygularının yaşatılamadığını, bundan dolayı da üzgün olduğunu söyledi.

Murat Yılmaz ve Çoruh Spor yöneticileri hedef ve amaçlarını anlattı. Başkan Yılmaz, Çoruh Spor ’un 1960 yılında Artvin esnafı tarafından kurulduğunu, 1980 yılında sıkıntılı dönemlerde kapatıldığını kendilerinin 2012 yılında tekrar aktif hale getirdiklerini hatırlatarak; “ Çoruh Spor Kulübü 1960 yılında Artvin Esnafı tarafından kurulmuş. 1980’de kapatılmış. Biz 2012 yılında bu Kulübü tekrar açarak faaliyete geçirdik. Bünyesinde 210 lisanslı sporcu barındıran, iddialı bir spor kulübüyüz. Bunlar arasında 90’ı futbol lisansına sahiptir.

Yüzme Havuzunun Çalışmaması Nedeniyle 60 Kursiyerimize Yüzme Kursu Veremiyoruz

Kulübümüz başta Futbol olmak üzere 10 dalda faaliyet gösteriyor.  Burada bir parantez açmak istiyorum. Yüzme soru için isim almadan önce işi üstlenen inşaat firması yetkilileriyle görüştük.  Havuzu 1 Eylül’de hizmete girecek diye biz 60 kişiye yüzme kursu vermek üzere isimlerini aldık.  Söylenen 1 Ekim’de hazırdır. Baktık 1 Ekim’de hizmete alınmadı. Soruyoruz. Ne zaman açılacak? Cevap “Kurum Müdürü Bahattin Yetim Ne zaman izne ayrılırsa o zaman! “  Nihayetinde Havuzu törenle açtılar. Ama bir gün bile işlemedi. Havuzun su kaçırdığı belirtildi. Havuz su kaçırıyorsa İskeb’e tehlikededir demektir. Söylenen günde 6 ton su kaçırdığı şeklindedir. Bu nedenle 60 kursiyerimize yüzme kursu açamıyoruz. Bundan dolayı hem biz, hem yüzme öğrenmek isteyen sporcularımız mağdur. Ne zaman yapılacağı, yapılıp yapılmayacağını ise bilmiyoruz.

 Başarı Disiplin, Ciddiyet, İnanç, Azim Ve Çalışmayla Gelir

Biz, Kulüp olarak başarının disiplin, ciddiyetle geleceğini düşünüyoruz. Çoruh Spor Kulübü’nün sporcusu örnek olmalı. Kötü alışkanlığı olmamalı. Futbolcularımıza şunu söylüyoruz. İtiraz etmeyin, Centilmen olun. Saygılı olun. Futbolu kuralları içinde oynayıp, sahadan girdiğiniz gibi alkışlarla ayrılın.

Çoruh Spor Kulübü’ne çocuklarını gönderen, güvenen ailelere şunu söylemek isterim. Biz sadece spor kulübüyüz diye spor yapmıyoruz. Aynı samanda eğitime çöken veriyoruz. Kulüp olarak İngilizce dersi veren tek kulübüz.

U-19 Futbol Takımının 13 Oyuncusu Üniversiteyi Kazandı

Bakın enteresan bir şey söyleyeceğim. Bizim u-19 Futbol takımımız yedeklerle birlikte 18 kişiden oluşuyordu. Bunların 13’ü üniversite kazandı.

Kulüp olarak Atatürk’ün dediği gibi Zeki, çevik ve Ahlaklı sporcu yetiştirmeyi ilke olarak alıyoruz. Bizim sporcumuz davranışı, yaşayışı ile sporculuğu ile örnek gösterilen vasıflarda olmak zorundadır. Onun için çocuğunu gönderen anne babalar çocuklarında gördükleri olumlu gelişmeleri bize aktarmaktadırlar.

Biz Hedefleri Köklü Bir Olan Kulübüz

Biz hedefleri olan Kulübümüz dedik. Bu hedeflere ulaşmak için de projeleriniz olması gerekir. Gidip bize şu kadar para verin diyerek kapı kapı gezmek yerine, Kulübümüze ait çeşitli hediyelik eşyalar yaptırıyoruz. Bunları satarak gelir elde ediyoruz. Takvim, saat, kaşkol, eşofman gibi ürünleri yaptırıyor, bunları satıyoruz. Bakın büyük kulüpler aynı taktiği uyguluyor. Buraya bilmem hangi takımın tırı geldi diyoruz. Onlar da kulüplerine bu şekilde gelir temin ediyorlar.

Saçinka Bölgesinde Kamp Tesisi Yapmayı Amaçlıyoruz

Biz Kulüp olarak Saçinka Bölgesi’nde 15 dönümlük bir arazinin tahsisini istedik. İnşallah bu gerçekleşecek. Burada bize Sayın Valimiz Kemal Cirit ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe büyük destek veriyor.  Burada en az ikinci, üçüncü lig takımlarının kamp yapacağı, antrenman yapacağı bir tesis yapmayı düşünüyoruz. Bu proje sayesinde birçok kulüp Artvin’e gelecek, biz onları yakından tanımış bazı konularda, istifade etmiş olacağız. Saçinka bölgesindeki bahsettiğim yer Artvin Merkez’den yaklaşık 25 kilometre.  Böylece Saçinka bölgesini de bir anlamda tanıtmış olacağız. Herkes Kafkasör’e önelince orası yoğunlaştı. Kamp yerleri özel yerlerdir. Kamp sakin yerlerde yapılır. Amatör kulüpler sporcularına para ödemiyor. Biz elimizden kadar ödüyoruz. Çocuklar hem spor yapsın hem de az da olsa kazancı olsun, heveslensin.

Gerçek Taraftarları Ayırmak Ve Korumak Lazım

Taraftarlar konusuna gelince,  en çok üzüldüğümüz, sıkıntılı olduğumuz, tüm Kulüplerin ortak sorunundan bahsetmek istiyorum. Değerli Artvin halk,  Amatör Spor Kulüpleri zor şartlarda varlıklarını sürdürüyor. Devletten yardım almıyor. İnanın büyük fedakârlıklarla ayakta durmaya çalışıyoruz. Futbol Kulüpleri yöneticilerinin hepsi ile çok iyi dost arkadaşız. Karşılaşma öncesi birbirimize başarı dileriz. Yan yana maç izleriz. Burada,  gerçek futbolseverleri, taraftarları tenzih ederek söylüyorum. Birkaç kendini bilmez kişiler stada maç izlemeye gelen binlerce insanı üzüyor, tedirgin ediyor. Maça çocuklarıyla gelmek isteyen aileler bu bir kaç holigan yüzünden gelmek istemiyor. Oysa hepimizin arzusu eşiyle, çocuklarıyla maç izlemeye gelen gollerin alkışlandığı, yenilen takımın bile mücadelesinden dolayı kutlandığı bir dostluk ortamıdır. Sporun tanımında küfür ve şiddet yoktur. Artvin insanı eğitimli, güzeli, doğruyu yaşayan ve yaşatan örnek insandır. Biz, Arhavi, Hopa, Borçka, Murgul, Merkez, Şavşat, Ardanuç, Yusufeli ile Artvin’iz.

Taraftar Sahaya İndi Diye Kulüplere Para Cezası Veriliyor!

Amatör Futbol takımımızın yıllık gideri ortalama 150 bin TL. Ama bazı kulüplerin imkanı daha iyidir. Daha iyi futbolcu alır. Çoruh Spor yenilince hemen eleştiri yapılır, Neden yenildiniz?   Her takım yenmek için çıkar. Yenmekte var yenilmekte. Bu son derece normaldir. Sahaya bir taraftar indi diye Kulübe ceza kesiliyor. Puanı siliniyor. Bizim günahımız ne? Bana göre burada o taraftarın ceza alması gerekir. Tespit edilir, stada sokulmaz. Bu uygulama profesyonel liglerde uygulanıyor. Amatör Spor Kulüpleri gerçekten özveriyle, fedakârlıkla ayakta duruyor.

Çoruh Spor Kulübü futbol takımı en geç 2020 yılında 3. Ligde yerini alacak. Artvin’in Türkiye 3. Liginde yer alan takımı olacak.  Bu sözü 18 Kasım 2015 tarihinde veriyorum. Allah ömür verirse, sağ isek bu Kulüp bunu başaracak.

Basının Gücünü Yanımızda Görmek İstiyoruz

 Son olarak şunu arz etmek isterim. Özellikle spor haberleri yapılırken sporu koruyan, gelişimine katkı sunan, futbol maçlarında özendirici detaylarla süslenen, örneğin, futbolculara yıldız verilmesi gibi, hatta haftanın centilmen takımı, taraftarı gibi bölümler eklenerek tapılan haberler statlarda, sahalarda olumlu katkılar sunacaktır.

Elbette ki eleştiri olacak. Bu eleştiriler sayesinde yanlışlar görülecek ve ona göre tedbirler alınacak, düzeltme imkânı olacak. Spor muhabirleri, basın mensuplarından ricam, spor kulüplerine, sporcularımıza, bize destek verin.  Spora katkınızı desteğinizi bekliyoruz. Basının çok önemli bir görevi ve etkisi vardır. Aklınıza takılan bir şey olursa, bir haber söz konusu olursa gelin sorun. Ben her zaman bunun için yanınızda olurum. Benim telefon numaram 24 saat açıktır. Geldiğiniz ve bizi dinlediğiniz için teşekkür ediyorum. Maçlar başladı.  Bundan sonra daha sık görüşeceğiz ve değerlendirmelerde bulunacağız” ifadelerinde bulundu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek