...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ARTVİN BELEDİYESİ HALK OYUNLARI EKİBİ İSTANBUL YOLCUSU

28 Kasım 2015 - 1.108 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»ARTVİN BELEDİYESİ HALK OYUNLARI EKİBİ İSTANBUL YOLCUSU
ARTVİN BELEDİYESİ HALK OYUNLARI EKİBİ İSTANBUL YOLCUSU

ARTVİN BELEDİYESİ HALK OYUNLARI EKİBİ İSTANBUL YOLCUSU

Artvin Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THO) tarafından 28 Kasım 2015 Cumartesi günü yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılmak yola çıktı.

28 Kasım Cumartesi günü İstanbul Fatih’te Fatih Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek büyükler Türkiye finaline katılmak üzere Artvin Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan başkanlığında 16 kız, 16 erkekten olmak üzere 32 kişilik ekiple İstanbul’a hareket etti.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “ çocuklarımıza güvenimiz tam, onlar şampiyon bir ekip. İnşallah bu seferde birincilikle dönecekler. Aylardır özverili bir şekilde çalışıyorlar. Bir kez daha İstanbul’dan Türkiye Şampiyonu olarak dönecekler. Bu yarışmada da başarılı olacağımızı ümit ediyor, hepsine başarılar diliyorum” dedi.

Halk oyunları ekibi, Halit Paşa Kavşağında düzenlenen törenine uğurlandı. Halit Paşa Kavşağında Halk oyunları ekibine düzenlenen uğurlama törenine katılan Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Aydemir Akköy, halk oyunları ekibiyle tek tek ilgilenerek başarılar diledi. Akköy, “ Ekibimiz inşallah başarılı bir sonuç alarak dönecek.  Halk oyunları ekibimiz daha önceden bizlere birçok başarı ve mutluluk yaşattı. Bu sefer de başarılı bir sonuç alacaklarına inancımız tam” diye konuştu.

-“Hedef 5’ncı şampiyonluk”

Kafile başkanlığı yapan Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İstanbul’a şampiyon olarak gittiklerini ve şampiyon olarak döneceklerini söyledi. Şampiyon ekibe güveninin tam olduğunu ifade eden Yazan, “ Ekibimiz her şeyiyle yarışmaya hazır. Takımımız şampiyonluğa inanmış ve 5’ncı şampiyonluğa kilitlenmiş durumdalar. Bu süreçte bizde takımımızın yanında olup onlara her türlü destek olacağız. Takımımıza şimdiden başarılar diliyorum. İstanbul’da yapılan yarışmaya tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Son 4 yılın şampiyonunun tek hedefi 5’ncı şampiyonluğu Artvin’e getirmek.

Artvin belediyesi halk oyunları ekip öğreticisi Murat Altuntaş, amaçlarının 5’ncı kez Türkiye Şampiyonluk kupasını Artvin’e getirmek istediklerini söyledi. Altuntaş, “ Bu Türkiye Şampiyonası 23 Temmuz’da düzenlenecekti. Fakat ülkemizde yaşanan terör olayları nedeniyle 28 Kasım’a ertelendi. Biz ekip olarak bu arayı çok iyi değerlendirip çalışmalarımızı sürdürdük. Şuan şampiyona için hazırız. Çok güçlü ekipler var. Ancak biz kendimize güveniyoruz. Finalde şampiyon yine biz olacağız çünkü biz şampiyon bir ekibiz” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek