...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin Belediyesi Borçka’da

16 Kasım 2015 - 1.281 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvin Belediyesi Borçka’da
Artvin Belediyesi Borçka’da

Artvin Belediyesi Borçka’da

Artvin Belediyesi teknik ekipleriyle sel felaketinde ağır hasarların yaşandığı afet bölgesi Borçka’da çalışmalarını başlattı.

Artvin merkez ve  ilçelerinde 11 Kasım çarşamba akşamından beri etkili olan yağış nedeniyle 3 kişinin hayatını kaybettiği 11 kişinin de yaralandığı Borçka’ya yardımlar ulaşmaya başladı. Felaketten en çok etkilenen ve 2 kişinin hayatını kaybettiği Borçka ilçesine Artvin Belediyesi teknik ekipleri bölgede su tahliye işlemlerine başladı.

Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Aydemir Akköy başkanlığında İtfaiye Müdürü Mehmet Kara koordinesinde ki teknik ekip 2 adet Motopomp, 1 adet tam donanımlı İtfaiye aracı,1 Adet Vidanjör,  1 Adet JCB 1 araç ve 7 personelle Borçka’da afet zedelerin dertlerine derman olmak için aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Su tahliye işlemleri ve JCB ile mahalle yollarını açma çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Artvin Belediyesi İtfaiye müdürü Mehmet kara; “Bölgeye gelen ilçe belediye ekiplerimizle birlikte uyumlu bir şekilde sahada çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yağmurun aynı şiddetiyle devam ediyor olması çalışmalarımızı güçleştiriyor. Her şeye rağmen Borçka halkının yaralarını sarıp eski haline kavuşturacağız” diye konuştu.

Belediye Başkanı Kocatepe Sel Bölgesinde

Borçka İlçesi Aksu Mahallesi’nde Kurtuluş Apartmanı’ndaki evlerinde heyelan sonucu toprak altından yaralı halde çıkarılan ancak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 3 yaşındaki Zümra Durmuş ile İbrikli Köyü’ndeki heyelanda toprak altında kalan 74 yaşındaki Kamil Kara için Borçka Merkez Camisi’nde kılınan cenaze namazına katılan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe namaz sonrasında ilçede incelemeler de bulundu.

Yaptığı incelemelerde bölge sakinlerinden bilgi alan Başkan Kocatepe, afet zedelere geçmiş olsun dileklerinde bulunarak en kısa sürede yaraların sarılması için gereken bütün çalışmaların, yardımların yapılacağını ifade etti. Kocatepe; “ Artvin Belediyesi olarak tüm imkânlarımızla Borçkalı kardeşlerimizin yaralarını daha erken sarabilmek ve hayatın normale dönmesi için yanındayız. Rabbim böyle afatlar bir daha yaşatmasın. Tüm Artvin halkına geçmiş olsun” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek