...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artvin Basınının Sorunları Ve Çözüm Önerileri Masaya Yatırıldı

02 Ocak 2019 - 402 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artvin Basınının Sorunları Ve Çözüm Önerileri Masaya Yatırıldı
Artvin Basınının Sorunları Ve Çözüm Önerileri Masaya Yatırıldı

Artvin Basınının Sorunları Ve Çözüm Önerileri Masaya Yatırıldı

Artvin valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Artvin yerel basınının sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili toplantı düzenlendi.

Artvin valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Artvin Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Artvin valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yahya Kanbur, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Artvin Faal Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turan Şentürk, Artvin Valiliği Basın Müdürlüğü personeli İbrahim Cenik, Artvin İl Genelinde yayın yapan gazete sahipleri ve temsilcileri katıldı.

Artvin İl genelinde yayın yapan gazetelerin sorunlarının, çözüm önerilerinin, eksikliklerin ve Basın İlan Kurumu mevzuatında gerçekleşen değişikliklerin masaya yatırıldığı toplantıda Artvin valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yahya Kanbur, Basın İlan Kurumu mevzuatında gerçekleşen değişiklikleri ve yerel basında yaşanan aksaklıkların giderilmesi için önerilerde bulundu.

Kanbur, “Gazetelerimiz önemli bir görevleri var. Kamu hizmeti yapan gazetelerimizin her anlamda güçlü ve iyi olmasını istiyoruz. Bir yerde ki basın ne kadar güçlü ise orada kamu adına olumlu işlerin olması daha fazladır. Artvin coğrafya ve sosyal anlamda zor bir yer ve bu zorluklar gazetelerimize de yansıyor. Amacımız gazete sahiplerimizle birlikte karşılaşılan aksaklıkları, sorunları hep beraber çözüp güçlü bir Artvin Basını oluşturarak vatandaşlarımızın sesi olup ilimizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” dedi.

Toplantıda Artvin yerel basınının yaşadığı sıkıntıları anlatan Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Artvin Basınının en önemli sorunlarının başında ekonomik sorunlar geldiğini dile getirerek, basın camiasının beklentilerini anlattı.

Artvin Faal Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turan Şentürk ise güçlü bir Artvin Basını için Kamu kurumlarının gazetelere destek olmasına bağlı olduğunu belirtti.

Toplantıda Basın İlan Kurumu mevzuatında ki değişiklikler, resmi ilanlar, gazete içerikleri, çalışma şartları, sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

Ç.P.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler : , ,
TemaFabrika
Teknik Destek