...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ARTVİN ALTERNATİF BAĞLANTI YOLU’NA KAVUŞUYOR

06 Ekim 2015 - 1.020 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»ARTVİN ALTERNATİF BAĞLANTI YOLU’NA KAVUŞUYOR
ARTVİN ALTERNATİF BAĞLANTI YOLU’NA KAVUŞUYOR

Ve Artvin Alternatif Bağlantı Yolu’na Kavuşuyor

Trabzon Karayolları Bölge Müdürlüğü, Artvin Bay-Pass Yolun Proje İhalesi’ni yaptı.

AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın yaklaşık iki yıldır bizzat takip ettiği Artvin Alternatif Bağlantı Yolu için girişimleri sonuç verdi.

Kamuoyunda Bay-Pass yol olarak adlandırılan Artvin-Borçka yolunun Fıstıklı Köyü’nden şehir merkezine çıkacak olan alternatif yolun Karayolları Trabzon Bölge Müdürlüğü tarafından Etüt Proje Danışmanlık Hizmetleri Alım İşi ihalesi yapıldı.

Artvin’in tek bir giriş çıkış yoluna mahkumiyeti sona eriyor.

Karayolları Trabzon Bölge Müdürlüğü’nde 28 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirilen ihale ile Artvin Alternatif Bağlantı Yolu Etüt Proje Danışmanlık Hizmetleri Alım İşi İhale edilerek bir önemli adım daha atılmış oldu.

Artvin halkının bir rüyası daha gerçek oluyor. Cankurtaran Tüneli, Artvin-Ardahan Yolu, Macahel Tüneli gibi büyük yatırımlara AK Parti iktidarında kavuşan ilimiz yine büyük bir yatırıma daha kavuşuyor. Artvin’in yıllardır tek yola mahkum bırakan alternatifsizlik, Artvin Alternatif Bağlantı Yolu Projesi’nin ihale edilmesi ile birlikte sona erecek.

Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından, Artvin Alternatif Bağlantı Yolu’nun yapım işi ihale aşamasına geçilecek ve Artvin’in yıllarca tek yola olan mahkumiyeti sona ermiş olacak.

Kışla: “Bir sözümüzü daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

Yolun Plan ve Etüt çalışmaları danışmanlık ihalesinin yapıldığı müjdesini veren Sayın Kışla, Artvin halkına verdikleri bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Konuya ilişkin yaptığı açıklamada, amacının Artvin halkını alternatifsizlikten biran önce kurtarmak ve Artvin halkının hak ettiği, özlemini duyduğu Alternatif Bağlantı Yolu’na kavuşturmak olduğunu ifade eden Kışla, ” Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından Plan ve Etüt çalışmaları danışmanlık ihalesinin yapıldığının müjdesini halkımıza vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.“ şeklinde konuştu.

Alternatif Bağlantı Yolu’nun Plan ve Etüt Proje Çalışmaları Danışmanlık Hizmetlerinin ihalesinin yapılması Artvin Kamuoyunda, bugüne kadar büyük projeleri Artvin’e kazandıran Vekil olarak tanınan Kışla’nın büyük bir başarısı olarak algılandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek