...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Artık Artvin Devlet Hastanesi’nde Endoskopi Yapılıyor

08 Ekim 2015 - 1.188 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Artık Artvin Devlet Hastanesi’nde Endoskopi Yapılıyor
Artık Artvin Devlet Hastanesi’nde Endoskopi Yapılıyor

Artık Artvin Devlet Hastanesi’nde Endoskopi Yapılıyor

Artvin Devlet Hastanesi’nde göreve yeni başlayan gastroenteroloji uzmanı Uzm. Dr. Sebahat Başyiğit tarafından Kolonoskopi, endoskopi takip, uygulama ve tedavisi yapılmaya başlandı.

Uzaklara Gitmeye Gerek Kalmadı

2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Uzm. Dr. Sebahat Başyiğit, iç hastalıkları uzmanlık eğitimini Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tamamladıktan sonra Keçiören Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde gastroenteroloji üst ihtisasını yaparak, 28 Eylül 2015 tarihinden itibaren Artvin Devlet Hastanesi’nde göreve başlayarak hizmet vermeye hazır olduğunu ifade eden Uzm. Dr. Sebahat Başyiğit,  Artvin Devlet Hastanesi’nde gastroenteroloji bölümü olarak mide-bağırsak hastalıklarını kapsayan karın ağrısı, kusma, ishal, kilo kaybı gibi şikâyetlerin değerlendirilmesi, iltihabi bağırsak hastalıkları, mide ve duodenum ülseri takip ve tedavisini yürütüyor.

Uzm. Dr. Sebahat Başyiğit;” bunun yanında karaciğer ve pankreas hastalıklarını kapsayan hepatit b, hepatit c, karaciğer sirozu, karaciğer enzim yükseklikleri, akut ve kronik pankreatit hastalıklarının da takip ve tedavisini yapmaktayız” ifadelerine yer verdi.

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ; “İsteğini yapmış olduğumuz gastroenteroloji uzmanımız Uzm. Dr. Sebahat Başyiğit ile Artvin Devlet Hastanesi Endoskopi ünitemizde endoskopi ve kolonoskopi hizmetini aktif olarak yürütmekteyiz. Karaciğer biyopsisi, beslenmesi mümkün olmayan hastalara açılan endoskopik beslenme tüpü yerleştirilmesi işlemleri de hastanemizde yaptığımız diğer girişimsel tetkiklerimizdir” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek