...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Arhavi’ye Sanat ve Tasarım Fakültesi Kurulacak

09 Ekim 2015 - 990 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Arhavi’ye Sanat ve Tasarım Fakültesi Kurulacak
Arhavi’ye Sanat ve Tasarım Fakültesi Kurulacak

Arhavi’ye Sanat ve Tasarım Fakültesi Kurulacak

Arhavi İlçesi’nde Artvin Çoruh Üniversitesi’ne bağlı Arhavi Sanat ve Tasarım Fakültesi Kurulacak.

Birbiri ardına hayata geçirilen, ilçenin kalkınmasına yön veren ve her gerçekleşen yeni projede kendinden biraz daha söz ettirerek, adım adım çağdaş vizyonunu günümüz standartlarının üzerine taşıyan Arhavi de, önemli bir proje daha hayata geçmek üzere. Artvin Çoruh Üniversitesine bağlı Arhavi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Bakanlar Kurulu’nun 7 Ekim2012 tarih ve 28434 sayılı resmi gazetesinde yayınlanarak resmen kabul edildi.

Bir süredir yapılan girişimler ve çalışmalar sonucunda hayata geçen Arhavi Sanat ve Tasarım Fakültesi ilçede büyük bir sevinçle karşılandı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, “ Beklenen fakülte kararı Başbakanımız öncülüğünde alınan bakanlar kurulu kararının ardından Cumhurbaşkanımız tarafından onaylanarak resmi gazetede yayınlanmıştır. İlçemiz ve halkımız için bu çok önemli bir gelişmedir. Halen eğitim veren ve bünyesinde 500’e yakın öğrencisi bulunan Meslek Yüksek Okulumuzun yanında birde fakültemizin olması Arhavi’nin geleceğine ekonomik ve sosyal açıdan büyük ivme kazandıracaktır.

Yapmış olduğumuz girişimler sonucu üniversiteye kazandırdığımız Kavak Köyü sınırındaki 20 dönümlük arsa üzerine kurulacak fakülte yurt ve diğer sosyal donatı alanları için kısa bir süre içerisinde inşaat çalışmalarına başlanacak. Kurulacak olan fakülte ile Arhavi’ye 3-4 bin öğrenicinin gelmesi, ilçeye ekonomik girdinin de sağlanması demektir. Tek amacımız, ortak paydamız ve davamız Arhavi olduğunu, ilçe esnafı ve halkı olduğunu herkesin bilmesini istiyorum. Bir yandan Arhavi’mizi çağa uygun modern bir şehir yaratmanın peşinde iken, bir yanda da bu modern şehri cazip kılmanın mücadelesini veriyoruz. İşte size Arhavi; İçme suyu projesi, Kanalizasyon Projesi, Altyapı ve Kilit taşı projesi, Dere Tahkimatı Projesi, Şehir içi Elektrik Hattının Yer altına alınması projesi, Devlet hastanesi Projesi, Yurt projesi, Stad Projesi, Festival Alanı Projesi ve en önemli çalışmamızın sonucundaki Arhavi Sanat ve Tasarım Fakültesi projesi ile karşınızdayız. Fakülte kararı hazır, Arsa hazır, Proje hazır ve inşaatı yapacak güçte hazır, bizim birileri gibi laf üretmediğimizi iş ürettiğimizi Arhavi halkımın anlamasını istiyorum. Allah’ın izniyle 2013 yılı başlarında Üniversite yerleşkesinde fakültemizin temel atma törenini yapacağız. Tekrar ilçemize ve halkımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan girişimler sonucu bir süre önce YÖK genel kurulunda gündeme alınıp Milli Eğitim Bakanlığı’na sunulan Arhavi Sanat ve Tasarım Fakültesi, bakanlığın kurula 20.09.2012 tarihli ve 2012/3763 sayılı kararname ile gündeme alıp karara bağlanması sonrası, resmi gazete de yayınlandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek