...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1730 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi Yapıldı

10 Aralık 2015 - 776 kez okunmuş
Ana Sayfa » Türkiye»Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi Yapıldı
Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi Yapıldı

Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi Yapıldı

Artvin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi yıllık plan ve bütçe toplantısına katıldı.

Bakanlığın ve Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu tarafından Artvin’de müştereken uygulanacak olan Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi (AKAKP) Yıllık Plan ve Bütçe toplantısı Antalya ilinde yapıldı.

Toplantıya İl Müdürü İshak Hacıkamiloğlu, Bitkisel Üretim ve Bitki sağlığı Şube Müdürü Fatih Duzcan, Proje Koordinatörü Ziraat Mühendisi Kılıçhan Gümüş, Proje Danışmanı Ayhan Çetin, Ardanuç, Şavşat ve Yusufeli İlçe Müdürleri ile birlikte projeden sorumlu teknik elemanlar katıldı.

Yapılan toplantıda proje başlangıcından günümüze kadar yapılan faaliyetler değerlendirildi. Projenin genel bütçe olanakları doğrultusunda; 2016 yılında yapılması planlanan faaliyetler kararlaştırıldı. Proje kapsamında 2016 yılında Ardanuç ‘ta bir adet hayvan pazarı için bütçe tahsisi, diğer projeye dahil olan ilçelerde ağıl, ahır, pazar satış reyonu, çoban barınağı, kapama meyve bahçeleri tesisi, plastik örtülü yüksek tünel sera yapımı, şıra atölyeleri ve yayla mera yollarının iyileştirilmesi konularında toplam 4.080.000,00TL proje tahsisi gerçekleştirildi.

Toplantı sonrasında değerlendirme yapan İl Müdürü İshak Hacıkamiloğlu; toplantının ilimiz açısından çok verimli geçtiğini, toplantıya katılan merkez ve ilçelerdeki proje ekibinin yeterli hazırlık yaptıklarını, bunun sonucu olarak da ilimizin ihtiyaçlarına yönelik yüksek bir bütçe tahsis edildiğini, proje başlangıcından günümüze kadar bugünkü dolar kuru üzerinden değerlendirildiğinde yaklaşık 2.000.000,00TL harcama yapılmasına karşılık 2016 yılında tahsis edilen bütçe 4 milyon TL olduğunu, 2016 yılında yapılacak faaliyetlerin çiftçilerin ve Artvin ekonomisine büyük katkı sağlayacağını beyan ederek tekrar projenin Artvin’e ve çiftçilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek