...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1649 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Anneler Günü Nedeniyle

16 Mayıs 2017 - 620 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Anneler Günü Nedeniyle
Anneler Günü Nedeniyle

Anneler Günü Nedeniyle

Bir güzel ve hem de çok güzel bir deyimle yazıma başlamak istiyorum.
“AĞLARSA ANAM AĞLAR, KALANI YALAN AĞLAR” Ana rahminde spermlerin döllenmesi sonucu oluşan ceninin oynaması ile anne olmak isteyen kadına annelik ruhuda beraber gelir. Bu ruhta anne olma sevdası vardır. Bu sevda ki, sevdaların en yücesidir. Bu sevda ile anne olacak kadın hem kendisini korur hemde ana rahmindeki cenini korur. İlahi bir sevdayla anne olacağı günü bekler.
Doğum gerçekleşipte kucağında gördüğü bebeği o annenin dünyalara değişmeye-ceği en yüce varlığı ve en yüce güvencesidir. Annedeki o ilahi annelik ruhu, sevgi ve sevdası o çocuk üzerinde düğümlenir. Bu düğümü Allah’tan başkası çözemez ne mutlu böyle annelere.
Dokuz ay karnında taşıma, iki yıl emzirme ve diğer bakımları da ihtimamla yapılarak büyütülen okutulan bu insan yavruları ana-babanın yarınlarıdır. Onların yaşlılık sigortalarıdır. En başta gelen umutlarıdır.
Aile ortamında baba ocağında, ana kucağında sevgiyle şefkatle büyütülen bu insan yavruları okullarını okurlar, İstikbal edinirler. Ve netice onlarda evlenirler, yuva kurarlar. Nesil böylece hayata kök salar.
Aile ortamında baba ocağında ana kucağında şefkatle büyüyemeyen ana-baba şefka-tinden yoksun yaşayan çocuklara acıdıkça acırım ve üzüldükçe üzülürüm bunların hallerine yaşayıpta anasını babasını göremeyenlerin göremeden büyüyenlerin, annesine sarılamadan büyüyen çocukların halleri öğretmenlik hayatım boyunca yüreğimi yak-mışta yakmıştır.
Helede daha genç yaşta çiçeği burnunda anne olup da eşini kaybeden genç annelerin 2-3 çocuğuna hem annelik hem de babalık yapan iffetini koruyan ve onları büyüten tahsillerini yaptıran, onları istikbal sahibi eden ne kadar anne varsa onlar benimde hem annem ve hemde bacım olsunlar. Yüce tanrım onlara dolu dolu fırsatlar kolaylıklar versin. İşte böyle anneler anneler gününde yılın annesi seçilerek onure edilmelidirler.
Bu özellikteki anneler başta olmak üzere bütün annelerimizin anneler gününü kutluyorum. Ölmüşlerine rahmet, hayatta olanlarına da sağlık ve afiyetler diliyorum.

 

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika
Teknik Destek