...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1702 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ankara’da Ankara’yı Tanıtan Bir Artvinli

31 Aralık 2015 - 1.090 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Ankara’da Ankara’yı Tanıtan Bir Artvinli
Ankara’da Ankara’yı Tanıtan Bir Artvinli

Ankara’da Ankara’yı Tanıtan Bir Artvinli

Ankara Ticaret Odası (ATO) sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında düzenlediği “Kare Kare Ankara” isimli fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Jüri üyeleri, Devlet Fotoğraf Sanatçısı Ozan Sağdıç, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü, Fotoğrafçılık ve Grafik Anabilim Dalı’ndan Yrd. Doç. Dr. Tuğba Taş, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Tuğrul Çakar, Anadolu Ajansı Fotoğraf Servisi Editörü Fırat Yurdakul ile Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci tarafından fotoğrafların tek tek incelendiği yarışmada, 2 bin 482 fotoğraf arasında 38 fotoğraf sergilenmek üzere dereceye girmeye hak kazandı. Dereceye girenler arasında kendisini yazılarından, şiirlerinden, ve sazıyla tanıdığımız Ardanuçlu hemşerimiz Rasim Yılmaz’ın Nallıhan Kuşcenneti adlı fotoğrafı da yer aldı.  ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, 28 Aralık pazartesi günü düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada,

Ankara’nın tanıtımına katkı anlamında “Kare Kare Ankara”  ismiyle düzenledikleri her yaş grubundan amatör ve profesyonel tüm fotoğraf severlerin katılabildiği yarışmayla, Ankara ve değerleri konusunda farkındalık oluşturmayı, Ankara’nın değerlerinin tanıtımı, yaşatılması ve kayıt altına alınmasına, Ankara’nın başta şehirde yaşayanlar olmak üzere, Türkiye ve dünyaya tanıtılmasına katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Bezci; “Yarışmaya, 2 bin 482 adet fotoğrafın başvuruda bulunduğunu belirten Bezci, ” Ankara Ticaret Odası olarak düzenledikleri yarışmaya gösterilen ilginin çok sevindiriciydi. Ankara için farkındalık oluşturmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

Söz konusu fotoğraflar Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde ATO salonunda sergileniyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek