...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1730 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AL SANA DEMOKRASİ!

22 Şubat 2017 - 836 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»AL SANA DEMOKRASİ!
AL SANA DEMOKRASİ!

AL SANA DEMOKRASİ!

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Partili cumhurbaşkanlığı’ sistemine karşı çıkanların Türkiye’yi bölüp parçalamak isteyenler olduğunu,” öne sürdü 11 şubat günü.

*

Birden HABUR’da teröristleri karşılamak üzere özel ayarladığım mahkeme geldi aklıma. Adamlar “Biz pişman değiliz.” demişlerdi de bizim hakimler; ” Yok yok, siz pişmansınız; ama bilmiyorsunuz.” diyerek talimatım gereği serbest bırakmışlardı onları. Ben de “Habur’da olanları görüyorsunuz, ülkemde güzel şeyler oluyor.” diyerek bu coşkuya katılmıştım ya hani…

*

Sonra Oslo’da, İmralı’da özel temsilcim aracılığıyla PKK ile, APO ile yaptırdığım görüşmeler geldi aklıma. Hatırlarsınız. Bahçeli avalı, seçim mitinginde Oslo işini açık edince”Müfteri, şerefsiz!, haysiyet yoksunu” diye ağzının payını vermiştim. Biraz zaman geçince ve toplum hazım kıvamına gelince de “Talimatı ben verdim, siz kimsiniz!” diye  efelenmiştim ya hani…

*

Apo’nun mektubunu, Nevruz’da, Diyarbakır meydanında Sırrı’ma okutup alkışlatmıştım ya hani. Şivan, Barzani ve de meşe dallarıyla mabadımı  şereflendiren Osman Baydemir ve diğer HDP’liler ile maaile “Megri megri..” çekmiş, sıra geceleri yapmıştık ya hani…

*

Sonacıma valilerime, “ Rahatsızlık vermeyin, zinhar dokunmayın terörişkolarıma, Rahatça  hendek kazsınlar, silah depolasınlar.” demiştim ya hani…

Adam az bile demiş. Bunları yapan birine ne dese haklı.

*

Varlığıyla koltuğunu yücelten muhterem başbakanımız da, “Değişime direnenler yok olacaklar.” dedi aynı gün.

*

E haklı adam. Bizim gibi ne yapsalar yaranamadıkları, kolayca kandıramadıkları; kullanmadığı elektriğe, geçmediği köprüye para ödemeyi hazmedemeyen inatçı keçilerle mi uğraşacak adamlar, bu kadar mühim iş arasında? Lüpleme var, fonlama var, vatandaşın şeyine şey etme var… Bu denli kârlı ve lüzumlu mesele varken bizim gibi lüzumsuz adamlarla ne diye zaman harcasınlar ki? Ak-Belediyelere talimat verirler, itlaf ekipleri girer devreye ve bizim gibi aykırıları yok ediverirler. Millet menfaati nihayetinde. Hay ellerine sağlık.

*

Bir de olmayan başbakanın, kendini var sayan yardımcısı var. Yüksek bir haysiyet karşılığı, Harun’un yanından Karun’un yanına transfer olarak Kurtulmuş olan. O da: “Referandumdan evet kararı çıkarsa terörün sesi kısılır.” dedi birkaç gün önce.

*

Daha ne desin ki? “Terör dediğin bizim elimizdeki transistörlü radyodur. İstediğimiz zaman sesini açar, cümlenizin anasını ağlatır, istediğimiz zaman sesini kısar, herkesi rahatlatırız.” demeye getirdi. İyi de etti. Her ne kadar dünyaya gücümüzü gösteremediyseler de bizim gibi dahili muarızlarına had bildirme yöntemlerini öğrenmiş olduk. Terbiye ustası adamlar.

*

Bir de SALI SALLAMALARI ile ünlü APO’ya İP ATMA  uzmanı Bahçeli girdi topa: “Referandum sonrası kaçacak delik arayacağımızı”buyurdu. Gerçi bu kaçma işinin EVET’ten mi, yoksa HAYIR’dan sonra mı söz konusu olacağını söylemedi; ama haşa huzurunuzdan, eşşek değiliz ya. Anladık ki EVET çıkarsa… Elinde sopa, bizi sağlam bir delik buluncaya kadar kovalayacakmış hazret.

*

Kovalasın elbet. Nihayetinde Kumkapı meydanında adamın şerefine, haysiyetine dil uzattık, “O hayvanlarla geziyor. Biz eşeref-I mahlukat insanla geziyoruz.” diyerek, hem kendini hem de ülkücülerini aşağıladık. Türklüğü ayaklar altına alan da bizdik nihayetinde. Her türlü etnik kökenin adını ezberden sayıp da  bir türlü TÜRK diyemeyen de…

*

Az bile ediyorsun Aziz Bahçeli! Bas sopayı, ta TURAN eline dek kovala bizim gibi Türk düşmanlarını.

&&&

Sözün kısası, ülkemiz  demokrasi, özgürlük, özellikle de düşünce özgürlüğü açısından oldukça umut verici günler yaşıyor.

*

İnsanların EVET deme haklarını özgürce ve hür iradeleriyle kullanabilecekleri AK  ve de NURLU günleri ufukta görür gibiyiz.

*

HAYIR deme meselesine gelince… HAYIR diyenler İNSAN sayılmadıkları için, onların, mutaeber bir iradeleri, korunmaya değer hak ve özgürlükleri zaten söz konusu olamaz.

*

Onları çalıştıkları kurumlardan kovmak, kapı önüne koymak dahil her türlü eylem, dinen caizdir. Hatta CİHAD mahiyetinde olup FARZ dır.

*

Mevzubahis vatansa, hele YENİ TÜRKİYE ve İLERİ DEMOKRASİ ise onlar zaten teferruattır yani…

 

 

 

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek