...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ak Parti Şavşat İlçe Teşkilatı’nın 6.Olağan Kongresi Gerçekleştirildi

11 Kasım 2017 - 1.585 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Ak Parti Şavşat İlçe Teşkilatı’nın 6.Olağan Kongresi Gerçekleştirildi
Ak Parti Şavşat İlçe Teşkilatı’nın 6.Olağan Kongresi Gerçekleştirildi

Ak Parti Şavşat İlçe Teşkilatı’nın 6.Olağan Kongresi Gerçekleştirildi

Kongreye Tek Aday Olarak Giren Etemşah Coşkun, AK Parti’nin Şavşat İlçe Başkanı Seçildi

Ak Parti Şavşat İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi

Şavşat Belediye Düğün salonunda yapılan Ak Parti 6. Olağan ilçe kongresine Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk,   Ak Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta,  Ak Parti Teşkilat Başkanı Yeşim Bolluk, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Yüksel Kantar, AK Parti Şavşat İlçe Başkanı Etemşah Coşkun, Ak Parti Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven, Ak  Parti Yusufeli İlçe Başkanı Ahmet Sönmez, Murgul İlçe Başkanı Sami Gülsuyu,  Arhavi İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, Kemalpaşa İlçe Başkanı  Ömür Poshoroğlu, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, İl Genel Meclis üyeleri  ve partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede ilçe Başkanı Etemşah Coşkun bir konuşma yaptı. Coşkun konuşmasında; “Değerli kardeşlerim bu günlerde her zamankinden daha çok birlik olmaya, daha güçlü olmaya ihtiyacımız var. Çünkü devletimizin, milletimizin kalkınmasını ve güçlenmesini çekemeyenler bizi bölmeye, parçalamaya çalışıyorlar. Bu nedenle PKK’sını, FETÖ’sünü, DEAŞ’ını dört biryandan üzerimize salıyorlar. Ama   birlik ve beraberlik içinde olunca bunu başaramayacaklardır. Çünkü biz Alparslan’ların, Fatih’lerin, Mustafa Kemal’lerin torunlarıyız.   Aziz dava arkadaşlarım artık Avrupa’nın karşısında, Amerika’nın karşısında 70 sente muhtaç bir Türkiye yok. Kendi uçağını yapan, kendi silahını yapan güçlü bir Türkiye var.

İMF’den borç para isteyen değil, İMF’ye borç veren bir Türkiye var. Bizi bölemeyecekler çünkü onların karşısında boyun eğen değil, hey Avrupa, hey Amerika diyen yedi düvele karşı dimdik duran ulu çınar reisimiz Recep Tayyip Erdoğan var. Bu duygu ve düşüncelerle Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın diyor,  hepinizi saygıyla selamlıyorum. “dedi.

Kongrede Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk konuşmasına bir şiir okuyarak başladı. Öztürk; “Bu kongrede sizlerle bizleri buluşturan AIlah’ıma şükürler olsun. Yarınlarınız bugünkünden güzel olsun. Sizlerle beraber 2014 yılında soğuk bir kış gününde bana tevdi ettiğiniz bu görevi layıkıyla sürdürüyorum. Ömrüm kifayet ettiği sürece siz değerli hemşehrilerime hizmet etmeye devam edeceğim. 2023 vizyonu için bir olacağız, diri olacağız hep beraber olacağız. Eksiğimiz varsa o eksik benimdir, bir başarı varsa oda sizlerindir. “dedi. Başkan Öztürk, kongrenin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek yeni seçilecek yönetim kuruluna başarılar diledi.

Ak Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta ise; “Değerli yol arkadaşlarım bizler hep beraber bu davanın neferiyiz. Kongreler yenilenme ve motive dönemleridir. Şavşatımızın daha güzel hizmetler alması için ülkemizin daha güzel olması için 20 19 seçim ferine kadar daha çok çalışacağız, kapı kapı dolaşacağız. Şavşat’ta sayın vekilimizin önderliğinde çok güzel hizmetler yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Biz bir aileyiz küsmek yok darılmak yok. Kongreler siyasi partiler de birliğin, beraberliğin, yenilenmenin yeridir. Ak Partimiz de Kardeşliğimizi pekiştirecek ruh tazelemesinin yeri oldu. Kongremizin ilçemiz, ilimiz, parti teşkilatınız ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla; “Şavşat benim ilçem, yüce mevlam bana benim ilçeme hizmet etmeyi nasip etti. Artvin’de, Şavşat’ta bir başarı varsa bu hepimizindir. Bu hizmetleri yapmamızda her bir ferdin, her bir üyemizin emeği var. Kong-reler yenilenme, motive olma zamanı. Bizim derdimiz hizmet etmektir. Her ilçede ne ihtiyaç varsa bir bir yapıyoruz. Bunları yaparken bizlere destek olan hükümetim ize teşekkür ediyorum. Örneğin Şavşatımızı ele alalım. Şavşat Devlet Hastane-si bizim dönemimizde yapıldı. Sırayla gelecek olursak kapalı spor salonu, Anadolu Lisesi ve yurt binası, Tarım [içe Müdürlüğü, SSK Hizmet binası, Çevre yolunun yapımı, ayrıca Meslek Yüksek Okulunun açılışı öğretmenevi ve İmam Hatip Lisesi’nin yatırım projesine alınması, Şavşat Evi’nin yapılması ve köy yollarınıza yılda 20 kın asfalt dökülmesi bütün bunların hepsi Ak Parti dönemim izde yapılmıştır. Bütün bu hizmetlerin devam etmesi için 2019 seçim !erine kadar ev ev, köy, köy dolaşacağız, sıkmadığımız bir el bırakmayacağız. 2019’daArtvin yeni bir tarih yazacaktır.”dedi.

Kongrenin devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması sinevizyondan izlendi. Ardından Başbakan Binali Yıldırım’ın kongre ile ilgili mesajı okundu.

Kongrede faaliyet raporları Battal Gazi Balcı tarafından, gelir gider tabloları ise Ali Osman Işık tarafından okunarak ayrı ayrı ibra edildi.

Kongreye tek aday olarak giren Etemşah Coşkun ilçe Başkanlığına, yönetim kurulu asil üyeliklerine ise; Battal Gazi Balcı, Öner Altunel, Hafza Biber, Ayşe Uzun, Kayhan Deıniral, Erdem Çiftçi, Süleyman Alagöz, Gürsel Demir, Engin Temur, Fatih Kaya, Cavit Aydın, Şerafettin Aral, İrfan Öztürk, Büşranur Şentürk seçildiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek