Dolar : Alış : 5.4809 / Satış : 5.4907
Euro : Alış : 6.1367 / Satış : 6.1478
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin26°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1494 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ak Parti 16 Nisan Referandumu İçin Şavşat’ta Esnaflarla Bir Araya Geldi

20 Mart 2017 - 1.330 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Ak Parti 16 Nisan Referandumu İçin Şavşat’ta Esnaflarla Bir Araya Geldi
Ak Parti 16 Nisan Referandumu İçin Şavşat’ta Esnaflarla Bir Araya Geldi

Ak Parti 16 Nisan Referandumu İçin Şavşat’ta Esnaflarla Bir Araya Geldi

AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla 16 Nisan Anayasa Oylaması İçin Şavşat Esnafı İle Bir Araya Geldi

16 Nisan’da Yapılacak Olan Anayasa Değişikliği Referandumu İçin Bilgilendirme Toplantısı Yapan Milletvekili İsrafil Kışla Şavşat Esnafı İle Bir Araya Geldi

Şavşat Belediye Düğün Salonunda yapılan yemekli bilgilendirme toplantısına AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztrük, AK Parti İl Başkanı Erkan Balta, AK Parti Şavşat İlçe Başkanı Etemşah Coşkun, İl Genel Meclis Üyesi Hasan Temiz, Belediye Başkanı Yardımcısı Özcan Arslan, Şavşat esnafı, Ak Parti İlçe Yönetimi, Kadın Kolları ve gençlik kolları katıldı.

Hep birlikte yenilen yemek sonrası İlçe Başkanı Etemşah Coşkun yapmış olduğu açılış konuşması sonrası Milletvekili İsrafil Kışla, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, İl Başkanı Erkan Balta katılımcılara hitap ederek 16 Nisan 2017 de yapılacak olan Anayasa referandumu hakkında görüşlerini açıklayarak EVET oyu kullanılmasını istediler.

Milletvekili İsrafil Kışla yapmış olduğu konuşmada Anayasa Değişikliğiyle birlikte Mecliste milletvekillerinin daha da güçleneceğini söyledi. Kışla, TBMM’de kabul edilen ve Nisan ayında Türk Milletinin önüne getirilecek olan Anayasa Değişikliği’nin büyük bir EVET oyuyla kabul edileceğine inandığını söyledi. Ak Parti ilçe teşkilatı referanduma kadar gidilmedik köy; çalınmadık kapı bırakmayacak şeklinde ifade etti.

Ak Parti iktidarı dönemin de Şavşat’a yapılan hizmetlerden kısaca söz eden Kışla; 16 Nisan’da ülkemizde bir rejim değişikliği olmayacağının sadece sistemin değişeceğini kaydetti.

Ayrıca Kışla, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ülkede her zaman siyasi bir istikrarın olacağına vurgu yaptı.

Kışla; “Ülke ve millet olarak son derece tarihi günden geçiyoruz. Milletimizin refahını ve huzurunu arttıracak bir değişimin arife-sindeyiz. 16 Nisan bu büyük değişim ve reformun tarihi olacak.  Biz siyasiler olarak, Ak Parti ve MHP olarak mecliste bu değişikliği yaptık. Üzerimize düşen görevi tamamladık. Şimdi son sözü sizde” dedi

Kışla; “Biz bu değişiklikler ile bir sistem getiriyoruz. Bu millet 5 yıl sonra bu seçilen iyi idare etme-se 5 yık sonra bu millet hesap sorar. Bu mudur padişahlık, 5 yıl sonra bu millet anında değiştirmez mi. Elbette değiştirir.

Meclis şimdi daha yetkili kılınıyor, bu bütün dengeleri yerine koyan bir sistemdir. Onun için burada milletin takdir ettiği kişi seçilecek. Onun için bu durumu iyi anlatalım iyi anlayalım Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yetkileri şimdi daha fazla. Anayasa değişikliği ile şu anki yetkilerden fazla olmayacak.

Yargıtay la, Danıştay la ilgili Anayasa Mahkemesi ile ilgili HSYK ile ilgili değişiklikler yok. Milletin seçtiği kişiler yargıda olacak, İnsanları yanıltıyorlar çarpıtıyorlar bu kadar yalan olmaz.

Bu seçimdeki HAYIRLAR bir tek Kemal Kılıçdaroğlu için lazım. Kendisinin geleceği için lazım. Burada çıkacak EVETLER Recep Tayyip Erdoğan için lazım değil. Bu millet için lazım olacak. Bu değişiklik milletin lehinedir, kimin ülkeyi yöneteceğine siz karar vereceksiniz.  Koalisyon dönemi bitiyor yeni sistemde kim yüzde 50. 1 alırsa yönetimde o olacak. Millet kimi takdir ederse onu seçer. En önemlisine yaptı mı yapmadı mı 5 yıl sonra bu millet hesap soracak Bu sistem millet için lazım.

PKK YI, FETÖ’yü Avrupa’da besleyenler neden Türkiye’deki bu seçimde neden hayır diyor. Bir bakanın doğrularını anlatmasına neden tahammül edemediler. Biz millet olarak vazifemizdir dedik yaptık, sizin önünüze getirdik. Şimdi sıra sizde. Buna karşı çıkanlara inanmayın Ülkemizin geleceği için kaygıları olanların kendileri için. Bir kaygıları var. Bu çok önemli bir konuyu gerçekleri görerek herkese anlatın Ülkemizin Artık zaman kaybına hiç tahammülü yoktur.” Dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’te yapmış olduğu konuşma da Şavşat halkının Evet oyu kullanacağını buna halkımızın ülkemizin ihtiyacı olduğuna vurgu yaptı.

Öztürk; “16 Nisan’da Milet olarak gereğini yapmamamız lazım. Dünyanın kurtuluşu, Türkiye’nin kurtuluşu 16 Nisan seçimlerine bağlıdır. İnsanlık âleminin umududur. Türkiye Cumhuriyeti 16 Nisan’da ya tam var olacağız ya da tam yok olacağız.

Ben son yapılan yerel yönetim seçimlerinin ve daha sonra yapılan Cumhurbaşkanı seçimlerinin öneminden bahsetmiştim. Ama bu seçim bunların hepsinden önemlidir. Onun için daha çok çalışmalıyız. Buna hepimizin ihtiyacı var.

Allah rızası için düşünün bütün küffarlar bizim karşımızda onun için iyi düşünmemiz gerekiyor. Ayrıca bizim vekilimiz Sayın İsrafil Kışla gecesini gündüzünü kattı, kendisine teşekkür ediyorum. Sayın vekilimizi olmasa Şavşat’a vekilliği bile zor verirler.

Bende bu seçimde Şavşatlı gereğini yapacağına inanıyorum Sayın Vekilime de çok teşekkür ediyorum. Sizlere layık olacağız.” Dedi.

AK parti İl Başkanı Erkan Balta’da geçmiş dönemlerle bugünkü dönemi karşılaştırarak gelinen noktada bu Anayasa değişikliğinin bütün dünya için gerekli olduğunu ifade etti.

Balta, Türkiye’nin geleceği için bu kutlu yürüyüşte yanların da olan Artvinlilere teşekkür etti.              16 Nisan’dan sonra ülkemizin daha çok büyüyüp gelişeceğinin altını çizdi. Balta; “Daha önce Cumhurbaşkanı ayrı söylüyor Başbakan ayrı söylüyor artık öğle olamayacak.

Metin Feyzioğlu bu küresel güçlerin bir oyunudur diyor. Bu anayasa değişikli için küresel güçlerin bir oyunudur diyen kişi Avrupa’da bakanlarımızı konuşturmuyorlar işte bu onların oyunudur.

Bu değişiklikten sonra Türkiye daha güçlü olacak yönetim kaosu olmayacak çift başlılık olmayacak. Koalisyon belası olmayacak,

Artık her önüne gelen kafasına göre bir darbe yapamayacak. İşte bu sistem millet için ideal bir sistemdir, sandığa giderken bilinçli gideceksiniz.

Bu size sizin çocuklarınıza lazım. Vereceğiniz Evet oyları ile Türkiye’ye yakışır bir sistem ortaya koyacaksınız. Bu bir parti seçimi değil. Neyin doğru olduğunu öğrenip ona göre oyunu kullanacaksınız. Vatanını milletini seven hiç kimse hayır diyemez. Ben bu seçimde milletin geleceğine, ülkenin geleceğine en doğru olanı yapacak ve Şavşat Hakkı’da ona göre oy verecek.

Muhaliflerin yalanlarına kanmayın. CHP bin dağıttığı broşür deki yalanlara kanmayın. Bu ana-yasa değişikliğinde yargı ile ilgili bir tek değişiklik var tarafsızlık ilkesidir.

Bu kadar yalan ile sandıktan Hayır çıkacaksa gerçekten yazık olacak. Burada gerçeği bilerek oyumuzu kullanmamız lazım. Sandığa bir şey bilmeden gidip, başkalarının doldurması ile sandığa gitmek bir Türk vatandaşı için ayıptır.” Dedi.

Milletvekili İsrafil Kışla tarafından düzenlenen 16 Nisan Anayasa değişikliği referandumu bilgilendirme toplantısı katılımcılara teşekkür konuşmaları ile sona erdi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika