...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1780 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ahmet Fevzi İlköğretim Okulu Sağlık İçin Yürüdü

17 Nisan 2018 - 1.014 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Ahmet Fevzi İlköğretim Okulu Sağlık İçin Yürüdü
Ahmet Fevzi İlköğretim Okulu Sağlık İçin Yürüdü

Ahmet Fevzi İlköğretim Okulu Sağlık İçin Yürüdü 

Şavşat Ahmet Fevzi İlköğretim Okulu Öğretmen Ve Öğrencileri Sağlık Haftası Etkinlikleri Çerçevesinde Farkındalık Yaratmak İçin Yürüdüler.

Ahmet Fevzi İlköğretim Okulu “Farkındalık Yaratan Etkinlikler” projesi kapsamında Sağlık haftası nedeniyle (07-13 Nisan) toplumda farkındalık yaratmak için “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” gerçekleş-tirdi. Okulun 4/A Sınıfı sınıf öğretmeni Ceyhun Kaya ve öğrencilerinin gerçekleştirmiş olduğu yürüyüşe Okul Müdürü İlhan Bülbül Müdür Yardımcıları okulun öğretmen ve öğrencileri ve bazı veliler katıldı.

Ceyhun Kaya; “Farkındalık Yaratan Etkinlikler” pro-jesi kapsamında Sağlık haftası nedeniyle toplumda farkındalık yaratmak için “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” gerçekleştirdik. Yürüyüşe bütün okulumuz katıldı. Ahmet Fevzi İlkokulu 4/ A sınıfı olarak birçok projeye katıldık ve bu projelerde Şavşat’ı ve Artvin’i temsil ettik.” Dedi.

Ellerinde çeşitli döviz ve pankartlarla Şavşat Söğütlü Mahallesinde kısa bir yürüyüş yapan öğretmen ve öğrencilere vatandaşlarda destek verdi. Etkinlikte Şavşat Toplum Sağlığı merkezi doktor ve görevlileri de Ambulans ile birlikte hazır bulundular .

Toplumun ilerlemesi geleceğe daha güvende ve sağlıklı bir nesil yetiştirmek için sağlık bilincinin çok küçük yaşlardan başlayarak verilmesi gerekir düşüncesi ile Sağlık haftası etkinlikler çerçevesinde okulun diğer sınıflarında da çeşitli sınıf içi eğitim çalışmaları yapıldı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Anayasa’sı 7 Nisan 1948 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu nedenle her yıl 7 Nisan Dünya Sağlık Günü olarak, 7-13 Nisan tarihleri arası da Sağlık Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu tarihlerde halk sağlığı ile ilgili bir konu seçilerek, bu konu çerçevesinde tüm dünyada çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Sağlıklı yaşam, her insanın doğumuyla birlikte elde ettiği ve insan olmaktan dolayı kazandığı bir haktır. Sağlık kavramı hayatımızda hiç bir kavramla değiştirilemez veya ölçülemez. Sağlıklı toplumlar için öncelikle toplumun en küçük yapı taşı bireyin sağlıklı olması gerekir. Bireyler sağlıklı olduğunda toplumlar da sağlıklı olur.

Benim için sağlıklı yaşamın önemli bir kısmını oluşturan sağlıklı beslenme. Bununla ilgili herkesin kendi prensipleri ve beslenme biçimleri olduğu bilinmektedir.

İşte bu bilinçle Şavşat Ahmet Fevzi İlköğretim Okulu öğretmenleri sınıf içi etkinlik ve öğretim çalışmalarında çocuklara sağlıklı yaşayabilmenin ve sağlıklı beslenmenin unsurlarını ve önemini anlattılar.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek