...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ağız Ve Diş Sağlığımıza Ne Kadar Önem Veriyoruz?

25 Kasım 2015 - 1.166 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Ağız Ve Diş Sağlığımıza Ne Kadar Önem Veriyoruz?
Ağız Ve Diş Sağlığımıza Ne Kadar Önem Veriyoruz?

Ağız Ve Diş Sağlığımıza Ne Kadar Önem Veriyoruz?

’22 Kasım Diş Hekimleri Günü’ ve bu haftayı kapsayan ‘Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle Artvin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, halkın ağız sağlığı konusunda bilinçlenmesini sağlamak amacıyla bilgilendirme faaliyetlerinde bulunuyor.

Diş ve ağız sağlığı konusunda okullarda öğrencilere yönelik diş hekimleri tarafından yapılan bilgilendirmelere ilaveten Ağız ve Diş Sağlığı Merkezince Valilik önünde stant açıldı. Buradaki görevliler tarafından vatandaş bilgilendirilerek Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan broşürler veriliyor. Ağız ve diş sağlığı konusunda daha fazla bilgi almak isteyen vatandaşlar ise Artvin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine davet ediliyor. Hafta boyunca yapılan bilgilendirmenin ardından vatandaşlara ücretsiz diş macunu ve diş fırçası hediye edilecek.

Diş Hekimleri Günü nedeniyle saat 10.00’da Diş Hekimlerimizi ziyaret eden Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ ve Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanı Op. Dr. Serkan Özcan, Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. İrfan Akalın refakatinde Diş Tabiplerini ziyaret ederek gül dağıtıp günlerini kutladı.

Saat 12.00’de ise Valilik önünde stant açılıp, vatandaşlara diş macunu ve fırçası dağıtıldı. Ağız ve Diş Sağlığı standına Artvin İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç, Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ, Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanı Op. Dr. Serkan Özcan, Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. İrfan Akalın, Artvin Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Op. Dr. İbrahim Duzcan, Artvin Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Dt. Kemalettin Alpaydın, Artvin Ağız ve Diş Sağlığı Müdürü Fehmi Er, sağlık çalışanları ve Artvin halkı katıldı. Stant açılışını Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ yaptı.

Açılışta konuşma yapan Genel Sekreter Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ; ” Bugün Dünya Diş Hekimleri Günü o günü kapsayan haftada Diş Sağlığı Haftası olması münasebetiyle en basit ve en koruyucu olan koruyucu sağlık hizmetlerinin başında da Ağız Diş Sağlığı geliyor. Ağız Diş Sağlığını koruduğumuz zaman diğer sistemlerimizi de korumuş oluyoruz. Onun için tedavinin başlangıcı korumak olduğu için Sağlık Bakanlığımızın bünyesinde Türkiye’nin bütün yerlerinde ücretsiz olarak diş macunu ve diş fırçası dağıtıyoruz. Bundan dolayı da böyle bir stant açtık. Hem halkımızı bilinçlendiriyoruz. Ağız ve diş sağlığının devamında ise hem merkezimizde hem hastanelerimizde diş hekimleri tarafından kontrole geldiğiniz zaman dişlerimizin nasıl sağlıklı olması gerektiğini de birebir diş hekimleri vatandaşlarımıza anlatıyor.  Katılımlarınız için teşekkür ediyoruz” ifade etti.

Yeşildağ; “Sağlık Bakanlığı, özellikle çocukluk çağından itibaren verilecek eğitimlerle ağız ve diş sağlığının korunması alışkanlığını yeni nesillere kazandırmayı amaç ediniyor. Merkez tarafından dağıtılan broşürlerde birinde bebeklikten itibaren başlayan süt dişi ve daha sonra normal diş çıktıktan sonra çocuklarda dişlerin korunması için dikkat edilmesi gereken beslenme bilgileri ve uyarılar bulunuyor. Diğer broşür ise yaşlılara yönelik hazırlanmış. İçerikte ağız ve protez bakımı konularında bilgiler bulunuyor.

Ağız ve diş sağlığı konusunda daha detaylı bilgi için www.adsmartvin.gov.tr internet sitesi veya Artvin Ağız ve Diş Sağlığı Merkez Baştabipliğine bizzat giderek bilgi alınabileceği gibi şehre uzak yerleşim yerlerinden oturan vatandaşların ise 212 83 06 numaralı telefonu arayarak bilgi alınabilecek” ifadelerinde bulundu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek