...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1653 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Afrin Operasyonuna Destek İçin Konvoy Düzenlendi

15 Mart 2018 - 678 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Afrin Operasyonuna Destek İçin Konvoy Düzenlendi
Afrin Operasyonuna Destek İçin Konvoy Düzenlendi

Afrin Operasyonuna Destek İçin Konvoy Düzenlendi

Yüzlerce Aracın Katılımı ile Afrin’e Yönelik Gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatına Şavşat’ta Destek Konvoyu Düzenlendi

Şavşat’da Yüzlerce Aracın Katılımı İle Afrin’e Yönelik Gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatına Destek Konvoyu Düzenlendi.

Şavşat’ta, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye’de yürütülen Afrin Harekatına destek için ilçede   ki resmi kurumlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafın-dan araç konvoyu düzenlendi.

Şavşat’ta resmi kurumlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafından organize edilen Zeytin Dalı Harekâtına destek konvoyuna çok sayıda vatandaş destek verdi. Şavşat Otogar önünden başlayan konvoy Cumhuriyet Caddesinden Söğütlü mahallesine oradan yeni yapılan çevre yolu ile Armutlu mahallesi ile Ardahan yolu üzerinden şehir merkezindeki bazı caddelerde gezildikten sonra sona erdi.

Türk bayraklarıyla donattıkları araçlar ile konvoya katılan sürücüler ve vatandaşlar harekata destek sloganları attı. Konvoya kaldırımda bekleyen vatandaşlarda destek verdi.

Yapılan araç konvoyuna ve yapılan açıklamalara Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Hastane Başhekimi Gürol Köroğlu ve vatandaşlar katıldı.

Yapılan araç konvoyu sonrası AK Parti İlçe Başkanı Etemşah Coşun bir açıklama yaptı. Coşkun açıklamasında Afrin harekatına desteklerini her türlü gösterdiklerini ifade etti. Etemşah Coşkun; Düzenlemiş olduğumuz konvoyumuzun adı, “Artvin’den Afrin’e selam olsun”, Afrin’de askerlerimiz bizim için memleketimiz için bayrağımız için ezanların susmaması için şehit oluyorlar gazi oluyorlar. Şehitlerimiz rahmetle anıyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz. İnşallah bir günde Afrin’in kurtuluş bayramını kutlarız. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla savaşmaya hazır olduklarını belirterek, “Şavşat halkı olarak Cumhur-başkanımızdan talimat bekliyoruz. Bizler bu canımızı vatan için vermeye hazırız. Amerika’ ya İsrail’e karşı bizim bir bütün olmamız lazım. Biz hep beraber Cumhurbaşkanımızın emrindeyiz. Afrin’de canımızla, kanımızla şehit olmaya varız” dedi.

Coşkun; “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı gazilerimize de acil şifalar diliyoruz Suriye’de yürütülen “Zeytin Dalı” Harekatına destek olmak adına Şavşat Halkı, yediden yetmişe, olarak konvoy oluşturarak Mehmetçiğimize destek vermek istedik. Toplanmamızın başka bir güzelliği ise bugün itibari ile sınırlarımızla terör örgütlerinin hiçbir bağlantısı kalmamasıdır. Bunu kutlayacağız ve Mehmetçiklerimize de moral vereceğiz” dedi.

 

Bu haberi değerlendirin
[ Oylayan kişi sayısı: 0 Ortalama Puan: 0]

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek