...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ADD’nin Yeni Başkanı Ayla Varan Oldu

03 Mart 2016 - 1.227 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»ADD’nin Yeni Başkanı Ayla Varan Oldu
ADD’nin Yeni Başkanı Ayla Varan Oldu

ADD’nin Yeni Başkanı Ayla Varan Oldu

Geçtiğimiz günlerde olağan genel kurulunu yaparak yeni yönetimini belirleyen Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi başkanını seçti. ADD Artvin Şubesi’nin yeni Başkanı Ayla Varan oldu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şube Başkanlığı geçtiğimiz Pazar günü olağan genel kurulunu gerçekleştirmişti. Uzun yıllar derneğe emek veren Ahmet Biber, Cemal Ulutürk ve yönetimi genel kurulda aday olmayarak yeni isimlerin önün açmıştılar. Nitekim gerçekleşen olağan genel kurulda yeni yönetim belirlenmiş daha sonrada Başkan Ayla Varan olarak seçilmişti. Artvin’de görev yapan basın mensupları ADD’nin yeni başkanın Ayla Varan’ı ziyaret ettiler.

Varan burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Atatürk Devrim ve İlkelerinin, toplumsal sorunların çözümlenmesinde ışık tutucu niteliğe ve yaratıcı güce sahip olduğu inancıyla ve tam da bu noktada ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde, Atatürk devrim ve ilkelerinin geleceğe ışık tutabilmesine katkı sunabilmek adına Yönetim Kurulu arkadaşlarımla beraber, üyelerimizin ve önceki Dönem Yönetim Kurulu’nun destek ve teşvikleri ile görev üstlenmiş bulunmaktayız. Kişisel olarak ben, ülkemiz genelinde içinde bulunduğumuz bu zor koşullarda sorunların çözümünde bir hukukçu olarak hiç olmadığı kadar omuzlarımıza binen da yükün ağırlığı ile görev alma sorumluluğu hissettim. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan 78 milyon vatandaşın ortak payda da birleşebileceği yegane nokta, hukukun üstünlüğü ve adalettir. Hukukun üstünlüğünün sağlanması ve güven veren adli yapının derhal inşa edilmesi, milli birlik ve beraberliğimizin ön koşuludur. Irak, Suriye, Libya örnekleri ortada iken, devletin üst kademelerinin Yüksek Yargı Organlarına saygı duymadıklarını ifade etmeleri vahimdir. Bir vahamet daha; Cumhuriyetin bir enkaz olarak nitelendirilmesi ve kamuoyuyla paylaşılmasıdır. Artvin özelinde,  birkaç hafta önce en güvenli il olarak basınla paylaşılan Artvin’imizin, son 10 gün içinde, hukuk zemini olmayan daha önce üç kez Artvin halkı lehine karar verilmiş Cerattepe Bölgesi’ndeki idari yargı süreci devam ederken, halka karşı takınılan ısrarcı tutumu yeraltı ve yerüstü kaynaklarımızın bazı ideolojik ve şahsi çıkarlara kurban edilmemesi gerektiğini düşünmekteyiz. Cumhuriyeti kuran kadroların ve Ulu Önder Atatürk’ün en büyük özeliğinin Halkçılığı ve halktan yana oluşuyla anlatılabileceğinin bilinciyle; Artvin Halkını ayrıştırmaya yönelik her türlü söylemin de karşısında olarak, Yönetim Kurulu arkadaşlarımla beraber Kuvayı Milliye Ruhu ile madene karşı Artvin Halkının yanında olacağız. Ben ve arkadaşlarım, yaşayan bir Atatürkçülük anlayışının toplumun her kesimine yayabilmek gayretiyle yola çıktık. Bu yolun da örgütlülükten ve eğitimden geçmekte olduğunun bilincindeyiz. Bu konuda bizlere yetki veren üyelerimize önceki dönem yönetimine, tüm ısrarlarımıza rağmen fiilen yönetimde yer alamayacağını ancak her zaman yardımlarını esirgemeyeceğini bildiğimiz, bizim de gurur ve onur duyduğumuz önceki Başkanımız Ahmet Biber’e, saygıdeğer öğretmenimiz Cemal Ulutürk’e ve derneğimizi yıllardır bin bir emekle yaşatan tüm Yönetim Kurulu Üyelerine ve ADD’nin genel kurul üyelerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Yönetim Kurulu Üyeleri Şöyle: “Ayla Varan Başkan, Saniye Meriç  Sayman, Muammer Akın Başkan Yardımcısı, İsmail Yaşar Yazman, Aytaç Topaloğlu Üye, Şeref Kaçan Üye, Kenan Yapar Üye.”

Ayla Varan Kimdir

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1984-1988 mezunu. Artvin Baro Avukatlarından. Artvin Barosunda 1997-2002 ve 206-2007 yıllarında yönetim kurulu üyeliği yaptı. İnsan hakları komisyon üyeliği, TBB Çevre Komisyon üyeliğini ifa etti. Şuan Artvin’de serbest avukat olarak görev yapıyor. Av. İzzet Varan ile evli olup İzel ve İremsu adında iki kız çocuğu sahibi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,
TemaFabrika
Teknik Destek