...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Acil Kalp Krizinde Etkin Tanı Ve Tedavi Konusu Hakkında Seminer Verildi

19 Kasım 2015 - 844 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Acil Kalp Krizinde Etkin Tanı Ve Tedavi Konusu Hakkında Seminer Verildi
Acil Kalp Krizinde Etkin Tanı Ve Tedavi Konusu Hakkında Seminer Verildi

Acil Kalp Krizinde Etkin Tanı Ve Tedavi Konusu Hakkında Seminer Verildi

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Seminer Salonu’nda İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Oktay Ergene tarafından ‘Acil Kalp Krizinde Etkin Tanı ve Tedavi konusu’ başlığı adı altında seminer verildi.

Seminer Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ, İdari ve Mali Hizmetler Başkanı Op. Dr. Serkan Özcan ile Kardiyoloji, Dâhiliye ve Acil Tıp Hekimleri başta olmak üzere birçok hekimin katılımı ile gerçekleşti.

İl Sağlık Müdürlüğü ve Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde görev yapmakta olan hekimlerine Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Seminer Salonu’nda İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Oktay Ergene tarafından “Akut Myokard İnfarktüsü Vakalarında Reperfüzyon Stratejisi için Temel Öneriler” başlığı altında seminer verildi.

Seminerde İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Oktay Ergene, Bakanlığın,  Kalp Damar Hastalıklarında özelliklede Akut Myokard İnfarktüsü’nden  (Kalp Krizi) koruma ve korunma, tanı ve tedavi rehberlerinin geliştirilmesi, komplikasyonların engellenmesi ve kontrol altına alınması, doğru kayıt ve uygun bildirimin sağlanması amacıyla seminerde açıklamalarda bulundu.

Seminer sonrası açıklamalarda Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yeşildağ; “Acil Kalp Krizinde Etkin Tanı ve Tedavi konusu Sağlık Bakanlığımızın üzerinde önem ve hassasiyetle durduğu Artvin İlimiz içinde çok büyük önemi olan ciddi bir konudur. Bizim bu konuda Artvin İlimizde özellikle Acil Servislerde bu vakalarla muhatap olan uzman ve pratisyen hekimler arasında bilgi ve beceri düzeyini arttırmak, daha etkin ve hızlı tedavi yapılmasını sağlamak ve İlimizde hekimlerimiz arasında bir standart oluşturmak adına böyle faydalı bir eğitimi planladık. Bu hizmet içi eğitimlerimiz bundan sonrada hızlanarak devam edecektir. Ben özellikle Artvin İlimizi ziyaret edip çok faydalı bilgilerini bizimle paylaşan değerli hocamıza buradan teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika
Teknik Destek