...
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1754 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ABD Büyükelçisi Bass’ın Ziyareti Kafaları Karıştırdı

16 Eylül 2016 - 1.110 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»ABD Büyükelçisi Bass’ın Ziyareti Kafaları Karıştırdı
ABD Büyükelçisi Bass’ın Ziyareti Kafaları Karıştırdı

Ülke Basını Bass’ın Ziyareti
Ulusal Basın Tarafından ‘Provokasyon’ Olarak Değerlendirildi

Artvin Kurban Bayramı’nı hareketli geçirdi. Bayrama girerken Artvin Valisi Muhterem İnce, İçişleri Bakanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı’na atanırken, Mahalli İdareler Genel Müdürü Ömer Doğanay, Artvin Valiliği’ne atandı. Artvin bayramda Valisi İnce’yi Müsteşarlığa uğurlarken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müsteşarı Nusret Yazıcı ise yeğenini evlendirmek üzere Yusufeli ilçesine geldi. Bu yoğunluğun ardından Artvin’i iki sürpriz ziyaret gerçekleştirildi. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ailesi ile birlikte tatilini geçirmek üzere Artvin’e gelirken, ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass’ın ise Artvin’i son derece gizli bir şekilde Artvin’i ziyaret ettiği öğrenildi. Diğer yoğun gündem çok fazla ülke gündeminde yer bulmaz iken, Bass’ın ziyareti ise ulusal gündemin en önemli maddelerinden biri oldu. Bass’ ın ziyareti ulusal basın kuruluşları tarafından “Provokas-yon” olarak değerlendirildi.  19 Eylül 2016 Pazartesi günü Cerattepe Projesi’nin ÇED Davası’nın görülecek olduğu ve Artvin’in HES Projeleri nedeniyle hassas bir dönemden geçtiği bu günlerde Bass’ ın bu gizli ziyareti kafaların karışmasına neden oldu.

Artvin Kurban Bayramı’nı hareketli geçirdi. Bayrama girerken Artvin Valisi Muhterem İnce, İçişleri Bakanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı’na atanırken, Mahalli İdareler Genel Müdürü Ömer Doğanay, Artvin Valiliği’ne atandı. Artvin bayramda Valisi İnce’yi Müsteşarlığa uğurlar-ken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müsteşarı Nusret Yazıcı ise yeğenini evlendirmek üzere Yusufeli ilçesine geldi. Bu yoğunlu-ğun ardından Artvin’i iki sürpriz ziyaret gerçekleştirildi. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ailesi ile birlikte tatilini geçirmek üze-re Artvin’e gelirken, ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass’ın ise Artvin’i son derece gizli bir şekilde Artvin’i ziyaret ettiği öğrenildi. Diğer yoğun gündem çok fazla ülke gündeminde yer bulmaz iken, Bass’ın ziyareti ise ulusal gündemin en önemli maddelerinden biri oldu. Bass’ın ziyareti ulusal basın kuruluşları tarafından “Provokasyon” olarak değerlendirildi. 19 Eylül 2016 Pazartesi günü Cerattepe Projesi’nin ÇED Da-vası’nın görülecek olduğu ve Artvin’in HES Projeleri nede-niyle hassas bir dönemden geçtiği bu günlerde Bass’ın bu gizli ziyareti kafaların karışmasına neden oldu.
İşte Ulusal Basının O Haberi:
ABD Büyükelçisi Bass’ın bu ziyareti ulusal basında geniş yankı buldu. Gizli tutulan ziya-ret ulusal basın tarafından “ ABD Büyükelçisi Bass’ten Artvin’e provokasyon ziyareti
28 belediyeye kayyum ata-masının ardından yapmış oldu-ğu açıklama ile terörist beledi-yelere kalkan olmaya kalkışan ABD Büyükelçisi John Bass’in dün Artvin’de dikkatleri çeken üç kritik ziyaret gerçekleştirmiş olduğu ortaya çıktı. Bass’in HES’ler üzerine yaptığı ziyare-tler ile bölge halkını provoke etmeye hazırlandığı öğrenildi.
İçişleri Bakanlığı’nın bugün 28 belediyeye kayyum ataması-nın ardından bir açıklama yapan ABD, “Gelişmelerden endişe duyuyoruz” ifadelerini kullandı. Türkiye’de çatışma var algısı oluşturmaya çalışan ABD, ‘müttefikim’ dediği Türkiye’nin yanında olmak yerine, teröre destek sağlayan belediyeleri savunmuştu.
Terör örgütü PKK ve FETÖ bağlantılı 28 belediyeye kayum atanmasının ardından yaptığı bu açıklamayla haddini aşan ABD Büyükelçisi John Bass’in Artvin’de dikkati çeken gizli ziyaretlere imza attığı ortaya çıktı. A Haber’deki bilgilere göre Bass’in sivil bir araçla Artvin’e gittiği ve bölge halkını provoke etmeye kalkıştığı öğrenildi.
Bass’in Çok Gizli Artvin Planlarının Perde Arkası Madde Madde Şöyle:
-Bass, dün ilk olarak Artvin ‘in ilçesi Şavşat’a gidiyor ve Meydancık Köyü’nü ziyaret ediyor. Burada Hidro-elektrik Santrali’ne ilişkin olarak bölge halkı ile gizli görüşmeler gerçekleştiriyor.
-Daha sonra Artvin’in bir diğer ilçesi olan Yusufeli’ne geçiyor. Orada da HES üzerinden çalışmalar sergiliyor.
-Bass’in Artvin’deki üçüncü ziyareti ise kent merkezine oluyor. Merkezdeki Atilla Vadisi’ni ziyaret eden ve bölge halkı ile HES’ler üzerine görüşen Bass, vatandaşları provoke etmeye çalışıyor.
Sivil Araç Detayı
ABD Büyükelçisi John Bass’in Artvin’deki ziyaretleri boyunca dikkati çekmemek adına sivil araç kullandığı öğrenildi.
Söz konusu bölgede HES’ lerle ilgili daha önce çok sayıda protesto gösterisi olmuş, bu ko-nu uzun süre sosyal medyanın gündemini meşgul etmişti” şek-linde değerlendirildi.
Almanlar’dan Sonra Şimdi de Amerikalılar Mı?
Bu haber kafaların karışma-sına neden oldu. 19 Eylül gibi son derece kritik bir süreçte Bass’ın Artvin’de olması kafaların iyice karışmasını sağlarken, ulusal medyada yer alan ‘Artvin üzerinde Alman Planları’ haberlerinin ardından şimdi de ABD’nin planlarının gündeme düşmesi Artvin Halkını tedirgin ediyor. Artvin halkı şimdi ABD Büyükelçisi’nin gerçekleştirdiği ziyaretlere ilişkin açıklama yapmasını ve de gittiği bölgelerde görüşmeler gerçekleştirip gerçekleştirmediği soru-larına yanıt bulunmasını istiyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika
Teknik Destek